Gönderen Konu: Raytheon "Quick Kill" Aktif Koruma Sistemi Geliştiriyor  (Okunma sayısı 3034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Raytheon "Quick Kill" Aktif Koruma Sistemi Geliştiriyor

Raytheon en ölümcül zırh delici roket tahrikli bombalara (RPG) "Quick Kill" Aktif Koruma Sistemi Geliştiriyor.

ABD Kara Kuvvetleri'nin zırhlı araçları korumak için omuzdan atılan ve tüp içerisinden fırlatılan roket tahrikli bombalara karşı gerçekleştirdiği değerlendirme testlerinde, Raytheon'un Quick Kill Aktif Koruma Sistemi başarılı oldu. Testlerin Aralık 2012'de gerçekleştirilen ayağında aralarında son derece ölümcül RPG tehditlerinin de bulunduğu geniş bir tehdit grubu Quick Kill Aktif Koruma Sistemi ile orta yükseklikte uçarlarken yok edildi. Tüm testler; sistemi değerlendirecek resmi yetkililere bu yıl gerçekletirilecek gösteride sistemin eşsiz RPG önleme kapasitesini sergilemek için yapılıyor.

Sistem radar teknolojisi uygulamarına benzer bir şekilde çalışmaktadır. Tehditi algılar ve uyarıda bulunur. Roket ve havan saldırılarında zamannında uyarıda bulunarak önlem almada son derece başarılıdır. Gelen tehditleri tespit edip izleyen çok görevli bir ateş kontrol radarı ve Hard-kill karşı önlem sistemiyle birleştirilmiş bir vurulma kaçınma sistemi içeren Quick Kill sistemi  düşmanın çoklu nişan alma ve izlemesine karşı araca ve çevresindekilere koruma sağlar. Sistemin dikey fırlatılan karşı önlem modülleri, her yükseklik ve açıdan gelen teditleri önleyerek araca ve personeline 360 derece koruma sağlar.

Testlerde kullanılan sistem hem sabit hem de çoklu tehditlere karşı, eş zamanlı olarak koruma sağlamıştır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2013, 04:06:12 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Raytheon "Quick Kill" Aktif Koruma Sistemi Geliştiriyor
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2013, 04:22:15 »
Raytheon "Quick Kill" Aktif Koruma Sistemi test görüntüleri

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IH0Hr1RrV-8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=IH0Hr1RrV-8</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com