Gönderen Konu: Rusya Çin'e Denizaltı Satıyor  (Okunma sayısı 4200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Rusya Çin'e Denizaltı Satıyor
« : 21 Aralık 2012, 17:14:53 »

Rus gazetesi Kommersant'ın 20 Aralık tarihli haberine göre Rusya ve Çin 4 adet Amur sınıfı (Project 677E) dizel elektrik saldırısı denizaltı satışından bir mutabakat imzaladı. Gazate anlaşmanın gerçekliğini doğrularken detayların belirgin olmadığını yazıyor.

Moskova'daki Stratejik ve Teknolojik Analijler Merkezinde Çin askeri uzmanı olan Vasily Kashin, denizaltıların muhtemelen Çin'de monte edileceklerini ve havadan bağımsız tahrikli olan Çin yapımı stirling motorları donatılabileceklerini belirtti. Çinlilerin geçmişte Rusların stirlig sistemleri ile araştırmalarıyla ilgilendiklerini, bunun nedeninin de kendi sistemlerine güvenmemeleri olabileceğini söyledi.

Kilo denizaltılar ile karşılaştırıldığında, AmuRlar daha sessiz, daha verimli piller, çok daha iyi elektronik ekipman ve diğer özelliklere sahip.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2012, 01:23:14 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2012, 17:52:07 »
Çin denizaltı üretimi konusunda  oldukca güzel  işler çıkarıyordu  diye hatırlıyorum  ,  demekki çin  bu alanda  kendisine yetemiyor.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2012, 00:13:11 »
Daha önce olduğu gibi bunuda kopyalar..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2012, 01:26:04 »
Daha önce olduğu gibi bunuda kopyalar..

Daha önce kopyalamış olsalardı acaba Ruslar tekrar satarlar mıydı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2012, 01:29:27 »
aslinda gelismi ulkeler bile denizalti konusunda illallah ediyor, muhendilik zorlugu bakimindan