Gönderen Konu: Rusya Yeni Bir Kıtalararası Balistik Füze Geliştiriyor  (Okunma sayısı 3166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Rusya Yeni Bir Kıtalararası  Balistik Füze Geliştiriyor

Moskova 14 Aralıkta füze kapasitelerini ABD'ye hartılatmak için yeni bir kıtalararası balistik füze geliştirdiklerini duyurdu.

Rus Füze Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Sergei Karakayev'in Rus basınına yaptığı açıklamada prototiplerin birkaç test atışı gerçekleştirdiklerini söyledi. Karakayev son testin Rusya'nın güneyindeki Astrahan bölgesindeki Kapustin Yar'da 24 Ekim tarihinde gerçekleştirildiğini belirtti. Komşu Kazakistan'daki  Sary-Shagan'dan ateşlenen füzenin sahte bir hedefi hassaslıkla vurduğunu da söyledi. Test atışlarında belirlenen amaçlara ulaşıldığını açıkladı. General, katı yakıtlı füze geliştirme çalışmalarının ABD'nin Avrupa'daki tartışmalı füze savunma sistemi planlarına bağladı. Karakayev'in sözleri devlete ait  RIA Novosti haber ajansı tarafından "Katı yakıtlı füze bize küresel menzili ve nükleer olmayan başlığı ile yüksek hassasiyetli stratejik füze üretme olasılığı sağlayacak" şeklinde kaydedildi. Ayrıca yeni 100 tonluk füzeyle var olan herhangi bir hava savunma sisteminin üstesinden gelinebileceğini de belirtti.

NATO zaten Rusya'nın sahip olduğu geniş nükleer cephaneliğin kendisini hedef alacağı korkusuyla savunma kalkanının ilk aşamasını devreye aldı. Orgeneral Sergei Karakayev'in ITAR-TASS haber ajansı tarafından kaydedilen sözlerinde "onlar bu sistemi İran'dan kaynaklanan füze tehditine karşı  kurudklarını söylüyorlar. Ancak bu kapasitede füzeler sadece Rusya'da var. Bu bağlamda  Avrupa'daki füze savunma sisteminin Rusya'ya karşı kurulduğuna inanıyoruz" dedi.

Karakayev ek olarak yeni füzenin ABD'nin gelecekte uzaya kurabileceği füze savunma sistemleri ile mücadele edebileceğini belirtti. Yeni nesil kıtalararası balistik füzenin Yars ve Topol-M füzelerinin yerini alacağını söyledi.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 14:26:13 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
RS-26'nın Son Testi Ertelendi
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2015, 00:16:16 »
Katı yakıtlı kıtalararası balistik füze RS-26'nın son denemesi ertelendi. Deneme bu yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirilecek.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2015, 00:35:05 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com