Gönderen Konu: Türk Ordusunun Yeni Silahı: Elektromanyetik silah  (Okunma sayısı 13346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bulancaklı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türk Ordusunun Yeni Silahı: Elektromanyetik silah
« : 04 Mayıs 2012, 15:13:01 »
Türk Ordusunun Yeni Silahı: Elektromanyetik silah

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Plazma Araştırma Laboratuvarı'nda savunma sanayiinde kullanılabilecek bir sistem geliştirildi.

Türkiye'de ilk kez bir üniversitede geliştirilen sistem sayesinde yüksek güçteki dalgaların transferiyle arada bir bağlantı olmadan uzaktaki enerji sistemleri tahrip edilebiliyor. Geliştirilen sistem hakkında bilgi veren SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Lütfi Öksüz, Türkiye'de ilk kez yüksek güçte, yüksek dalga mikrodalga sistemini Kanada ve ABD'li ortakların da desteğiyle geliştirdiklerini söyledi. Yüksek güç mikrodalga sistemlerinin savunma sanayiinde kullanıldığına dikkat çeken Doç.Dr. Öksüz, şöyle konuştu: "Geleceğin savaşları bombalarla, kimyasal sistemlerle değil elektromanyetik bombalarla olacaktır. Elektromanyetik silahlardan kastımız yüksek frekansta yüksek güçte bu dalgaların yönlendirilmesidir. Yönlendirilen dalgalar sayesinde uçak düşürülebilecek. Bir ülkenin nükleer hidrolik santrallerini tamamen göçertilebilecek. Gerekli destek verilmesi halinde biz de bu sistemi geliştirip ülkemizi bu tür sistemlerde dışa bağımlılıktan kurtarır, altyapımızı kurar, hem de bu alanda eleman yetiştirebiliriz. Savunma sanayi için vazgeçilmez bir sistem. Uyduları, uçakları düşürmek, mayınları uzaktan patlatmak istiyorsak bu sistemler gelecekte önem arzedecek"

BİR METRE UZAKTAKİ LAMBALARI MANYETİK DALGALARLA YAKTILAR
Bu sistemler arasında 95 GHz'de insanların üzerinde yanma hissi uyandıran mikrodalga sisteminin yer aldığını belirten Doç.Dr. Öksüz, uyduların düşürülmesi, tankların durdurulması, telekomünikasyon sistemlerinin tahrip edilmesi, elektrik sisteminin göçertilmesi gibi bir çok uygulaması olduğunu söyledi.
Laboratuvarda yaptıkları deneylerde yaklaşık bir metreden neon lambaları arada hiçbir bağlantı olmadan yakabildiklerini belirten Doç.Dr. Öksüz, şöyle konuştu: "Bir metre uzaklıkta bilgisayar sistemini, bir aracı, herhangi bir sistemi tahrip edecek enerjiyi transfer edebiliyoruz. Asıl amacımız bunu daha uzaklara transfer edecek sistemleri geliştirmektir."

IHA
http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/739643-cehennem-silahi
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2013, 11:59:28 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Türk ordusunun yeni silahı (Cehennem silahı!)
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2012, 17:10:07 »
Güzel birşey sanırım.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2012, 09:23:29 »
Mayınları nasıl imha ediyor anlamadım ama ??? güzel bir silaha benziyor.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2012, 01:02:18 »
Mayınları nasıl imha ediyor anlamadım ama ??? güzel bir silaha benziyor.

Demek istediği şey tahminimce elektronik ve uzaktan kumanda yardımı ile tuzaklı mayınlar için. Kara düzen olan basma,çekme veya kurtulma sistemiyle çalışan klasik mayınları patlatacağını düşünmüyorum.

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 15:31:08 Gönderen: cevdeath »

Çevrimdışı lordiman89

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2012, 21:33:50 »
Abd'den sonra birde Türkiyidemi var bu dalgayla uydu düşürme sistemi?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2012, 18:35:17 »
Abd'den sonra birde Türkiyidemi var bu dalgayla uydu düşürme sistemi?
Bugün öğrendim  rusya bu alanda çok ilerlemiş  , enerji  kaynağı sıkıntısı varmış  ama ona rağmen 30 km  ötedeki bir uçağın bütün  elektronik sistemini bozabilecek bir prototip ürettiklerini  söylüyorlar , hatta  bizim düşürülen f-4 ün bu  silahla düşürülmüş olma ihtimali bile  olduğu söyleniliyor.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2012, 11:11:36 »
bizim üstümüzde denenmiş olma ihtimali aklıma geliyor çok üzülüyorum..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Füzelerde Yeni Sistem! Barut Yerine Elektromanyetik Fırlatma Sistemi
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2016, 08:33:46 »
Füzelerde Yeni Sistem! Barut Yerine Elektromanyetik Fırlatma Sistemi

SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lütfi Öksüz ve ekibi, içine konulan metalleri barut yerine elektromanyetik enerji ile 500 metre fırlatabilen sistem geliştirdi.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3YvN4qGH_bY&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=3YvN4qGH_bY&amp;feature=youtu.be</a>

Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Prof.Dr. Öksüz, elektromanyetik fırlatma sistemi hakkında bilgi verdi.

"BELLİ BİR HIZDA FIRLATILIYOR"

Yaklaşık 3 ay önce "elektromanyetik fırlatma sistemi" projesine başladıklarını ifade eden Öksüz, "Bu sistemde oluşturduğumuz elektromanyetik dalgalarla kullandığımız malzemeler üzerine bir kuvvet uyguluyoruz. Bu kuvvet de malzemeye bir itki sağlıyor ve belli bir hızla fırlatıyor. Elektromanyetik enerji ile gerçekleştirilen itki, normal kimyasal yakıtlarla yapılan itkilerden 5-10 kat daha fazla olabiliyor" dedi.

SANİYEDE 300 KM

Kurdukları sistemin şu andaki hızının saniyede 300 metre olduğunu dile getiren Öksüz, bu sistemin yurt dışındaki muadillerinin hızının saniyede 3 bin metre olduğunu, geliştirilmesi halinde bu hıza da ulaşabileceklerini belirtti.

Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Normal şartlarda fırlatma için barut gibi katı yakıtlar ile sıvı yakıtlar kullanılıyor. Bunlar etki tepki yasasına göre hareket ediyorlar. Barutun sağladığı termal enerji, kinetik enerjiye dönüşüyor ve önündeki füzeyi ya da içindeki cismi fırlatıyor.

"GELECEĞİN SAVAŞ TEKNOLOJİSİ"

Bu sistem, aklınıza gelen her şeyi fırlatabilecek düzeyde. Top olabilir, füze olabilir, tank mermisi olabilir. Sistemle fırlatma sayısını artırabilirsiniz. Elektromanyetik fırlatma sistemi ile artık barut kullanılmayacak. Bunun yerine elektromanyetik enerjiyi kullanabileceğiz. Bundan sonra savunma sanayisinde kullanılacak silahlar, elektromanyetik fırlatıcıların kullanıldığı silahlar olacak. Dünyada bunları gemilere monte etme çalışmaları devam etmektedir. Geleceğin savaş teknolojisinde lazerlerin ve elektromanyetik fırlatıcıların önemi çok fazla olacaktır."

http://www.sondakika.com/haber/haber-barut-yerine-yeni-firlatma-sistemi-8811457/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bu haberciler bir alem. Bu sistem yeni değil ki! Elektromanyetik silahlar onlarca senedir biliniyor. Ben basit bir düzenekle 20 küsur yıl önce lisedeyken denemesini yapmıştım!

Ancak Prof. Dr. Lütfi Öksüz ve ekibini tebrik etmek lazım. Sahip oldukları imkanları gelişim için kullanıyorlar. İnşallah hızı artırırlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Küçücük bütceler ayrılmıştır hocamıza onunla böyle kumda oynama işler çıkıyor tabi. Daha öncede elektromanyetik bomba haberi çıkmıştı aynı profesörün onda da kaynak ayrılırsa diyordu bunda da diyor.
Devlet versin 2 milyon tl arge bütcesi daha büyük ciddi çalışmalar çıkıyormu baksın ona göre biraz daha gerekirse desteklenir. Ama bu şekilde kurumun minnacık bütcesi ile ortaya çıkan şey hiç bir referans değeri de olmuyor hocada bir cevher var mı yok mu belli olmuyor.
Böyle şeylere kaynak ayırıp sağda solda küçük büyük üniversitelerde kendi çapında mükemmelliyet merkezleri oluşturulmalı illa bir silahın ortaya çıkmasına gerek yok bilgi biriksin ilerde ki gelişmelere göre kullanılır lazım olursa.
Elektromanyetik topla uğraşırsın bir bakmışsın ortaya manyetik hızlı tren projesi filan çıkmış yada katapulk projesi çıkmış
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 08:59:38 Gönderen: serkan »
beğen