Gönderen Konu: Ceptor Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 8362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turani

• turani
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN HİZMETİNDEYİZ.
Ceptor Hava Savunma Sistemi
« : 30 Ocak 2012, 16:58:25 »
Ceptor Hava Savunma Sistemi

İngilizler Sesten Üç Kat Hızlı Füze Üretmek İçin Kolları Sıvadı

İngilizler, düşman hedefi sesten üç kat daha hızlı vuracak bir füze üretmek için kolları sıvadı.

Sea Ceptor" adı verilen füze projesi için İngiliz Deniz Kuvvetleri 483 milyon sterlin ayırdı. Proje İngiltere'de 500 kişi için istihdam yaratacak. İlk aşamada savaş gemilerinde fırlatma özelliğine sahip olacak "Sea Captor" bin 200 kilometre karelik bir alanı düşmandan koruma kapasitesi taşıyacak.

İngiltere Savunma Ekipmanları Bakanı Peter Luff, 5 yıllık "Sea Ceptor" projesinin ilk aşamada İngiliz ordusu bünyesinde bulunan savaş gemilerine uyumlu olacak şekilde üretileceğini ancak daha sonraki aşamada hem kara kuvvetleri hem de hava kuvvetlerinde kullanılacağını söyledi.

Luff, "Sea Ceptor füze projesinin geliştirilmesi, İngiltere'nin füze endüstrisinde dünya lideri olarak kalmasına yardımcı olacak" dedi.

'DONANMANIN YÜZ AKI OLACAK'

"Sea Ceptor" projesinin İngiliz donanmasının yüz akı olacağını savunan İngiliz Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Mars Stanhope, "Önümüzdeki birkaç on yılda güdümlü füzeler önemli bir tehdit oluşturacak. İngiliz donanması bu yeni füze sistemi sayesinde savaş gemilerini koruma gücünü elinde bulunduracak" şeklinde konuştu. ("Sea Ceptor" adı verilen füze projesi için İngiliz Deniz Kuvvetleri 483 milyon sterlin ayırdı. Proje İngiltere'de 500 kişi için istihdam yaratacak. İlk aşamada savaş gemilerinde fırlatma özelliğine sahip olacak "Sea Captor" bin 200 kilometre karelik bir alanı düşmandan koruma kapasitesi taşıyacak.

İngiltere Savunma Ekipmanları Bakanı Peter Luff, 5 yıllık "Sea Ceptor" projesinin ilk aşamada İngiliz ordusu bünyesinde bulunan savaş gemilerine uyumlu olacak şekilde üretileceğini ancak daha sonraki aşamada hem kara kuvvetleri hem de hava kuvvetlerinde kullanılacağını söyledi.

Luff, "Sea Ceptor füze projesinin geliştirilmesi, İngiltere'nin füze endüstrisinde dünya lideri olarak kalmasına yardımcı olacak" dedi.
(ntv)

Kaynak : http://www.haber3.com/sesten-uc-kat-hizli-1172123h.htm#ixzz1kxB9e9xX
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2018, 17:14:42 Gönderen: SKYWOLF »
BEN VE MİLLETİM TANRININ KIRBACIYIZ, TANRI YOLDAN ÇIKAN DEVLETLERİ CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR "HUN İMPARATORU ATİLLA"

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
1200 km kare ise menzili kaç km olur?

Çevrimdışı turani

• turani
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN HİZMETİNDEYİZ.
Yani ürettikleri füzelere bakılırsa yapamayacaklarını düşünmüyorum.
BEN VE MİLLETİM TANRININ KIRBACIYIZ, TANRI YOLDAN ÇIKAN DEVLETLERİ CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR "HUN İMPARATORU ATİLLA"

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
İngiltere'nin şuan ki durumu için 483 milyon sterlin büyük para bu kadar çok yerden kısıpta füzeye bu kadar para yatırmaları manidar

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Abd savunma bakanı "İranı vurmak için füze geliştiriyoruz" diyor. İngiltere "sesten 3 kat hızlı füze üreteceğim" diyor. Allah İran'a yardım etsin.

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
Abd savunma bakanı "İranı vurmak için füze geliştiriyoruz" diyor. İngiltere "sesten 3 kat hızlı füze üreteceğim" diyor. Allah İran'a yardım etsin.

Vallaha bu iran konusu iyiden iyiye sıktı artık her ay mutlaka bir haber vurduk vuracaz ben bu işi anlamadım bir ülke bir ülkeyi vuracaksa niye bu kadar reklam yapıyor.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0

Vallaha bu iran konusu iyiden iyiye sıktı artık her ay mutlaka bir haber vurduk vuracaz ben bu işi anlamadım bir ülke bir ülkeyi vuracaksa niye bu kadar reklam yapıyor.
göz dağı sanırım iran bunlara kanmıyor kanmış olsa idi bu dev ülkeleri karşısına alabilrmi bence böyle bir salaklık yapamaz

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2

Irağa girmeden öncede bu kadar çok tantana çıkmıştı diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
Vallaha artık ne olacaksa olsun da hep beraber görek.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ya savaşın üssü biz olursak