Gönderen Konu: İsrail Havacılık Sanayi'nden Yeni İnsansız Hava Araçları  (Okunma sayısı 5469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
İsrail 4 kiloluk uçak üretti

10:15 | 22 Ağustos 2011
İsrail 4 kiloluk uçak üretti

Türkiye’nin de kullandığı Heron insansız casus uçaklarının üreticisi olan İsrail, dikine iniş kalkış yapabildiği gibi askerler tarafından rahatlıkla sırtta da taşınabilen dört kilo ağırlıkta bir casus uçak üretti.

Haaretz'in haberine göre kısa adı GHOST (Hayalet) olan minyatür casus uçak, kent savaşlarında gece ve gündüz, gerçek zamanlı istihbarat toplayabiliyor.

İki uçak ve bu uçakların kontrol edilmesini sağlayan bir bilgisayar donanımından oluşan casus uçak seti, tek bir asker tarafından sırtta kolaylıkla taşınabiliyor.

Sıfıra yakın ses çıkarmasının yanı sıra havada yarım saat kalabilen GHOST, sadece bir metrekarelik bir alandan bile dikine iniş kalkış yapabilmesine ek olarak, havada asılı kalabiliyor.

http://dunya.milliyet.com.tr/israil-4-kiloluk-ucak-uretti/dunya/dunyadetay/22.08.2011/1429785/default.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İsrail Havacılık Sanayi'nden Yeni İnsansız Hava Araçları
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2013, 19:41:07 »
İsrail Havacılık Sanayi'nden Yeni İnsansız Hava Araçları

İsrail Havacılık Sanayi (IAI) son zamanlarda çeşitli potansiyel müşteriler için bir dizi taktik İnsansız Hava Sistemleri (UAS)  başarılı gösteriler gerçekleştirdi.

İsrail Havacılık Sanayi'nin  'Ghost' adlı insansız hava aracı çok yönlülüğü ve yüksek manevra kabiliyetiyle kent savaşlarında keşif desteği sağlayabileceğini sergiledi. Yaklaşık 4 kg ağırlığındaki insansız hava aracı şehir bölgesindeki askerlere gerçek zamanlı istihbarat sağlar. Otomatik dikey kalkış ve iniş sistemiyle donatılmıştır. 30 dakika kadar havada kalabilen araç sessiz elektrik motorlarıyla gece ve gündüz özel operasyonlarda kullanılabilir.

İsrail Havacılık Sanayi'nin "Panther" İnsansız hava aracı da değerlendirme periyodunu başarıyla tamamladı. Uluslararası müşteriler gösteriler sırasında bu aracın otomatik dikey kalkış ve iniş özeliğini ilgiyle izlediler. Panter Tiltrotor ve sabit kanatlı VTOL itkili ile hareket eder. Sabit kanatlı VTOL aracın otomatik bir şekilde dikey kalkış ve iniş yapmasını sağlar.

Bir Asya ülkesinde düzenlenen bir başka gösteri ise, IAI'nin ETOP (Elektrik Tethered  Observation Platform) bir yabancı müşteriye sergilendi. Gösteri sırasında ETOP önceden belirlenen bir yükseklikte uzun süre sabit kalarak izleyicilere başarılı olduğunu ispatladı. ETOP elektrikle çalışır. Gücünü yerdeki bağlı olduğu sabit veya hareketli bir araç veya istasyondan sağlar. 20 kg kadar yük taşıyabilir vs en fazla 100 metre yüksekliğe çıkabilir. Belirlenen yükseklikte istenildiği kadar sabit kalarak gözlem yapar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Ynt: İsrail Havacılık Sanayi'nden Yeni İnsansız Hava Araçları
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2013, 00:26:15 »
Bunları öncedende görmüştüm artık müşteri bazına döküldü

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2013, 10:22:36 »
ETOP tarzı bir şeyi ben de Anadolu Parsı tasarımım içim düşünmüştüm yıllar önce. Tanka bağlı olarak çalışan, belirli bir seviyeye çıkarak tankın normal görüş hattında olmayan hedefleri belirleyip tankın ona göre saldırı pozisyonu almasını sağlayan basit bir minik bir iha. Mesela bir engel arkasındaki hedefin pozisyonunu eş zamanlı tank personeline bildirecek. Tank namlusunu bir hovitzer topu gibi kullanabilecek ve mermiyi veya namludan atılan özel bir füzeyi engel üzerinden geçirerek hedefi imha edebilecek. Ya da hedefi daha kolay yok edebilecek diğer birimlere es zamanlı istihbarat sağlayacak. Tankın öldürücülüğünü mükemmel seviyede artıracak basit bir sistem.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2013, 12:51:05 »
Bence Ghost tarzı iyi çünkü  4 kilo ve sırtta taşınabiliyor kara operasyonunda askerlere çok yardımcı olup anlık görüntü ile
tespit ediliyor ayrıca çokta sessizdi küçük olması ayrıcada avantaj ama etopta farklı ama ghost iyi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

İsrail, SSCB’den ülkeye giden beyin göçü sayesinde silah üretiyor

2.03.2013, 12:45

Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Müdürü Aleksandr Fomin yaptığı açıklamada bundan böyle Rusya’nın yurtdışından insansız hava aracı almayacağını söyledi. Fomin ayrıca Rusya’nın insansız hava aracı üretimine başladığını da duyurdu. Daha önce Rusya, İsrail’den 400 milyon dolarlık insansız hava aracı satın alıyordu. Fomin SSCB’nin, ilk insansız hava aracı üreten ülke olduğunu da sözlerine ekledi. Bu bağlamda Fomin, 80’li yıllarda üretilen uzay mekiği Buran’ı örnek gösterdi. Fomin “Buran da insansız bir araçtı” dedi.

Fomin, SSCB’den ülkeye giden beyin göçü sayesinde İsrail’in uluslararası silah satıcısı olduğunu söyledi. Fomin “Esas fikirler ve beyinler ülkemizden gitti” dedi. Fomin, dünya silah pazarında İsrail’in çok büyük bir oyuncu olduğunu belirterek bu ülkenin 6. veya 7. sırada yer aldığını söyledi. Fomin sözlerine şöyle devam etti: “İsrail güçlü adımlarla yoluna devam ediyor. Bu bağlamda insansız hava araçları, elektronik gereçler, iletişim araçları, yoğun tank güvenlik gereçleri gibi SSCB’de geliştirilen alanlar hızlıca gelişiyor”.

http://turkish.ruvr.ru/2013_03_02/israil-SSCBden-ulkeye-giden-beyin-gochu-sayesinde-silah-uretiyor/