Gönderen Konu: HAWK  (Okunma sayısı 3339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HAWK
« : 09 Ağustos 2010, 11:50:12 »
HAWK

Hindistan’dan Eğitim Uçağı Siparişi

İngiltere Başbakanı David Cameron Yeni Delhi ziyareti sırasında Hindistan’ın BAE Systems ile imzaladığı 500 milyon poundluk bir anlaşma ile 57 adet Hawk eğitim uçağı siparişi verdiğini açıkladı. Uçakların 40 adedi Hindistan Hava Kuvvetleri için, 17 adedi de Hindistan Deniz Kuvvetleri için sipariş edildi. Uçaklar Hindistan Havacılık Şirketi [Hindustan Aeronautics Limited – HAL] tarafından monte edilecekler.

Hindistan Hava Kuvvetleri 10 yıl önce imzaladığı bir anlaşma ile 66 adet Hawk uçağı almıştı. Bu uçakların 24 adedi İngiltere’de, geri kalanları da Hindistan Havacılık Şirketi’nin Banglore’daki tesislerinde üretildiler. HAL aynı zamanda Rolls-Royce Adour Mk871 motorlarının montajını gerçekleştirdi.  İngiliz motor üreticisi 200 milyon poundluk bir anlşama ile 57 adet motorun daha üretileceğini açıkladı.

Defenceturk.com
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 00:56:21 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
KANADA DA SAVAS UCAGI DUSTU
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2011, 14:33:08 »
Kanada Hava Kuvvetleri'ne bağlı CF-155 Hawk tipi eğitim savaş uçağı Alberta eyaletinde düştü.
Cold Lake Hava Eğitim Üssü Komutanı Albay Dave Wheeler, Kanadalı pilot adaylarına eğitim veren Danimarkalı uçuş öğretmeni Yüzbaşı Jens Lundgreen-Nielsen ile öğrencisi Yarbay Lee Vogan’ın bulunduğu uçağın üsse 4 kilometre uzaklıkta, bir eve 100 metre mesafede düştüğünü söyledi. Albay Wheeler, her iki askerin, kazadan hemen önce fırlatma düzeneğini kullanarak atladıklarını ve yara almadan kurtulduklarını söyledi.

NATO Uçuş Eğitimi Programı kapsamında, F-18 pilotlarının sondan bir önceki eğitimlerini yaptıkları merkezde, her biri 10 yaşında İngiltere yapımı 6 tane CF-155 Hawk eğitim uşağı bulunuyor. Hava Eğitim Üssü'nde 1 adet de CF-156 Harvard II tipi eğitim uçağı NATO programı kapsamında kullanılıyor. Aynı bölgede, geçen yılın Temmuz ve Kasım aylarında meydana gelen iki ayrı kazada düşen CF-18 eğitim uçaklarının pilotları son anda fırlatma düzeneğini çekerek kurtulmuşlardı.

Kanada ordusu kazayla ilgili soruşturma başlattı.
kaynak http://www.haber7.com/haber/20110611/Savas-ucagi-eve-100-metre-kala-dustu.php
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2011, 14:37:23 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.