Gönderen Konu: Milli AUV Cihazı Projesi  (Okunma sayısı 4975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Milli AUV Cihazı Projesi
« : 24 Mayıs 2010, 15:13:04 »
Alıntı
Milli AUV Cihazı Projesi Sözleşmesi 14 Mayıs 2010 tarihinde Müsteşarlığımız ve Gate Elektronik San. ve Tic. A.Ş. arasında imzalanmıştır. Proje kapsamında, görüntü ve sonar verileriyle birlikte çevre ve konum verilerinin iletimini kablosuz olarak sağlayan, uzaktan kablosuz olarak ve önceden programlanan rotalarda hareket/kontrol edilebilen -mayın tanı/teşhis imha çalışmalarında, eğitim amaçlı tatbikatlarda, arama ve kurtarma faaliyetlerinde, seyir hidrografi çalışmalarında ve sualtına yönelik çeşitli araştırmalarda kullanılmak üzere- bir otonom su altı aracı geliştirilmesi öngörülmektedir. Projede Kocaeli Üniversitesi de altyüklenici olarak görev alacaktır.

İmza törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer KOMSUOĞLU, Genelkurmay BİLKARDEM Başkanı Tuğg. M. Erhan PAMUK, Dz.K.K.lığı APGE ve BİLKARDES Başkanı Tuğamiral Sinan ERTUĞRUL ve Gate Elektronik San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgay MALERİ ve firma temsilcileri katılmıştır.

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/etkinlikler/torenler/Sayfalar/MilliAUVCihazi.aspx

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Milli AUV Cihazı Projesi
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2010, 19:33:38 »
Daha çok geleceğe yönelik arge faliyeti,ve bence insansız sistemlere adım atmaya başardık yani bu sefer eskisi gibi treni kaçırmadık :) :)