Gönderen Konu: OTOKAR COBRA  (Okunma sayısı 41586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
OTOKAR COBRA
« : 08 Eylül 2009, 10:04:43 »
Londra’da başlayan savunma sanayi fuarına Türkiye’den 21 firma katılıyor. Fuarda Otokar, İngiltere’nin Afganistan’daki birlikleri için satın almak istediği Kobra zırhlı araç için satış sözleşmesi imzalayacak

Mahmut BULUT - ANKARA
Türk Savunma Sanayi, İngiltere’ye adeta çıkarma yapacak. 21 Türk Firması, bugün Londra’da başlayacak uluslararası DSEi (Defence Systems and Equipment International) savunma sanayi fuarında Türk savunma sanayi ürünlerini pazarlayacak. Milli Savunma Bakanı Gönül ve Savunma Sanayi Müsteşarı Bayar, Türk firmalarını desteklemek ve ürünlerini tanıtmak üzere 11 Eylül’e kadar fuarda görüşmeler yapacak.

40 ÜLKEDEN 1350 ŞİRKET
Londra’daki fuara Türkiye’den 21 firma, ülke katılımı yapıyor. Türk firmaları 150 metrekarelik alanda ürünlerini sergileyecek. Firmalar arasında, Otokar, Aselsan, Mikes, MKEK, Yakuboğlu, Atel, T-Kalıp, TFAF, Roketsan, Meteksan, Genetlab, Ay Yazılım, Target, TSKGV, Öztek, MilSoft, Gate, Girsan, Elektroland, Ares ve Figes yer alıyor. Fuarda Otokar’ın, İngiltere’nin Afganistan’daki birlikleri için satın almak istediği Kobra zırhlı aracı satış sözleşmesini imzalaması bekleniyor. Ankara’da yerleşik T-Kalıp’ın da Suudi Arabistan’ın zırhlı araçları için parça üretim sözleşmesi imzalayacağı öğrenildi. DSEi fuarına 40 ülkeden 1350 şirket katılırken, bu yıl yaklaşık 26 bin kişinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Otokar, İngilizlere Kobra satacak
Savunma sanayinde dünya markası haline gelen Koç Topluluğu şirketi Otokar, fuarda Kaya ve Kobra araçlarını sergileyecek. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar’ın ürettiği 25 binden fazla askeri aracın Türk ordusunda ve dünyada farklı coğrafyalarda görev yaptığını söyleyerek, Fuarda son yıllarda önemi giderek artan, mayınlı alanlarda askeri personele yönelik tehditlere karşı mayına karşı korumalı zırhlı aracımız Kaya’yı ve Türk mühendislerin tasarladığı, ülkemizin gururu taktik tekerlekli zırhlı araç Kobra’yı sergileyeceğiz” dedi. İngiltere, Kobra zırhlı araçları Afganistan’daki birlikleri için almayı planlıyor.

kaynak:http://www.turkiyegazetesi.com/HaberDetay.aspx?haberid=418396

Doğruyu söylemek gerekirse İngiltere'nin Cobra almayı planladığına dair cümle haberin altına, sırf yapılmış olan haber ilgi çeksin diye konulmuş gibi geliyor. :-\
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2009, 14:04:52 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: İngiltere Otokar Cobra almayı planlıyor
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2009, 14:04:38 »
Otokar gerçekten çok iyi işler yapıyor. İnşallah bu fuarda da yerli savunma sanayimiz ülkemize büyük getiriler sağlarlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2009, 23:39:31 »
otokarin ingiltereye satisini güzel buluyorum..
ama iyi bulmadigim nokta ise  afganistanda kullanmak istedigi...
bazi yanlis anlasmalara acar afganistanda... misal türk birliklerinde bence orda kullandiklari araclarda aynisi...
ingilizler abd gibi rahat durmuyorlar orda... ve bazi kisiler igiliz birliklerin araclari diye türk birliklerine de saldirabilirler...

ama satis olumlu... sade afganistanda kullanilmasi benim icin sakincali ...

saygilar

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2009, 20:59:47 »
otokarin ingiltereye satisini güzel buluyorum..
ama iyi bulmadigim nokta ise  afganistanda kullanmak istedigi...
bazi yanlis anlasmalara acar afganistanda... misal türk birliklerinde bence orda kullandiklari araclarda aynisi...
ingilizler abd gibi rahat durmuyorlar orda... ve bazi kisiler igiliz birliklerin araclari diye türk birliklerine de saldirabilirler...

ama satis olumlu... sade afganistanda kullanilmasi benim icin sakincali ...

saygilar

Bir tv programında buna benzer bi konu izlemiştim...Afganistan'da bazı ülkeler araçlarına Türk bayrağı çekiyormuş tehlikeli bölgelerden rahat geçmek için.Ne kadar doğru orasını bilmem..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2009, 21:16:50 »
Bir tv programında buna benzer bi konu izlemiştim...Afganistan'da bazı ülkeler araçlarına Türk bayrağı çekiyormuş tehlikeli bölgelerden rahat geçmek için.Ne kadar doğru orasını bilmem..

Doğrudur. Afganistan'da Afgan halkı Türkleri çok seviyor. Türk askeri orada Afgan halkının pk çok derdine derman oluyor. Genelde Türk bayrağı taşıyan araçlara saldırı düzenlenmiyor.  Araçlar aynı dahi olsa...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2009, 12:43:52 »
Hatta bu yüzden orada görevli diğer ülkeler kendi helikopterlerine ateş açılmasını önlemek için altlarına Türk bayrağı çizdirmişlerdi;sonradan bizimkilerin müdahale etmesiyle kaldırıldı.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
OTOKAR COBRA
« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2010, 11:47:56 »
Otokar'a 40 Milyon Tl'lik Cobra Siparişi

Güneydoğuda terörün azmasının etkisi varmıdır bilinmez ama Otokar'a verilen bu ihale ile envantere ortalama 80-100 Kobra daha katılacak.

Otokar, 4x4 Cobra tipi Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile bu araçların yedek parça ve eğitimini kapsayan yaklaşık 40 milyon liralık bir siparişi kesinleştirdi.18 Haziran 2010 15:02
Otokar, 4x4 Cobra tipi Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile bu araçların yedek parça ve eğitimini kapsayan yaklaşık 40 milyon liralık bir siparişi kesinleştirdi.

Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, Cobra zırhlı aracı için yeni bir anlaşmaya imza attı. 40 milyon TL'lik yeni anlaşmaya göre Otokar Cobra zırhlı araçları 2010 yılı içerisinde teslim edilecek.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç anlaşmayla ilgili olarak, "Bu anlaşma ile Türk tasarımı olan ve fikri mülkiyet hakları Otokar'a ait olan Cobra zırhlı aracımız ile araçlarımızı kullananlara ve ülkemize hizmet etmeye devam etmekten büyük gurur duyuyoruz. Cobra, hem yetenekleri hem de tek platformda farklı çözüm sunma özelliği ile her koşulda kendini kanıtlıyor. Tamamen Türk mühendislerince tasarlanan ve en modern zırhlı teknolojisi ile üretilen Cobra, Türkiye ve dünyanın çeşitli coğrafi ve iklim

şartlarında pek çok farklı farklı teste tabi tutulmuş ve başarılı olmuş bir araç. Cobra zırhlısı, şu anda Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkenin silahlı kuvvetlerinde aktif olarak kullanılıyor. Araçlarımızın dünyanın çeşitli ülkeleri tarafından tercih edilmesi bizim için önemli bir başarı. Bize bu başarıyı sağlayan özelliğimiz ise; kullanıcıların ihtiyaçlarını çok iyi analiz ederek, üstün araştırma geliştirme imkanları ile en uygun çözümleri sunmamız" dedi.

http://www.haberfx.net/otokara-40-milyon-tllik-cobra-siparisi-haberi-222348/
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2010, 15:01:50 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2010, 14:16:02 »
kaç tane kobra vardı kaç tane olacak? Otokar Güvenlik Kurumlarının 4x4 araçlarını (ZPT ve Akrep)'leri Cobralarla değiştirmek için harekete geçti diyebir haber vardı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2010, 15:07:52 »
kaç tane kobra vardı kaç tane olacak? Otokar Güvenlik Kurumlarının 4x4 araçlarını (ZPT ve Akrep)'leri Cobralarla değiştirmek için harekete geçti diyebir haber vardı.

400'e yakın vardı, şimdi daha da artıyor.

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 19 Haziran 2010, 15:12:36 »
400den fazla miydi?