Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 193393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 142
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #630 : 01 Ekim 2022, 13:57:19 »
Ukraynaya bu kadar şey veriyoruz inşallah bize motor satmak dışında teknolojisinide veriyorlardır....belki ben atladım ama öyle bir bilgi bulamadım...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #631 : 01 Ekim 2022, 14:22:52 »
"Ukraynaya bu kadar şey veriyoruz inşallah bize motor satmak dışında teknolojisinide veriyorlardır....belki ben atladım ama öyle bir bilgi bulamadım..."

Rusya'nın ilhak ettiği dört bölgeden birisi de Zaporijya.
bizim motor alacağımız Motor Sich bu bölgedeymiş internetten aldığım bilgilere göre
kaynak 1:.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Motor_Sich

kaynak2:
"Ukrayna Zaporijya’da bulunan Motor Sich ve İvcenko-Progress motor fabrikalarına yapılan Rus saldırısı sonrasında fabrikaların zara gördüğü açıklandı. "

https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/uy1inn/ukrayna_zaporijyada_bulunan_motor_sich_ve/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
Akıncı Kırgızistan yolcusu.
« Yanıtla #632 : 12 Ekim 2022, 19:55:43 »
Alıntı
Kırgız Yetkiliden AKINCI TİHA Açıklaması.

Akıncı Kırgızistan yolcusu. Gelişmeyi, Kırgızistan Milli Güvenlik Komitesi Başkanı Kamçıbek Taşiyev açıkladı.

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı tarafından aktif olarak kullanılan AKINCI TİHA, ihracat performansını sürdürüyor. Şu ana kadar en az 4 ülkeye ihraç edilen AKINCI TİHA, Kırgız Ordusu’nun da hizmetine sunulacak.

Kırgızistan Milli Güvenlik Komitesi Başkanı Kamçıbek Taşiyev, Baykar’ı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Genel Müdür Haluk Bayraktar ile bir araya geldi. Ziyaretin ardından Taşiyev tarafından yapılan açıklamada, “AKINCI bizimdir! Kardeş halkımız sayesinde!” ifadelerine yer verildi.

Böylelikle şu ana kadar en az 4 ülkeye ihracatı yönünde sözleşme imzalandığı bilinen AKINCI TİHA, Kırgız Ordusu’nun da kullanımına sunulacak. Kırgızistan’ın kaç adet AKINCI tedarik edeceği bilinmese de ilk etapta 4 adet AKINCI teslimatı gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

https://www.savunmasanayist.com/kirgizli-yetkiliden-akinci-tiha-aciklamasi/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #633 : 15 Ekim 2022, 23:05:24 »
Alıntı
Hindistan, AKINCI’yı kopyaladı.

https://mobile.twitter.com/Frknwar

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #634 : 15 Ekim 2022, 23:22:49 »
ona öyle duba gibi uçak baş formu yapmışlar

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #635 : 16 Ekim 2022, 12:54:58 »
Konu açılmışken Haluk Bayraktar açıklamalarına dikkat etmeli bence, Hindistan konusundaki. Ülke çıkarlarımız önemli, 2 milyar dolarlık gemi yaptığımız ülke.

1 milyarlık ülke, yok sayamazsınız. Yarın bir belki nükleer reaktör, belki toryum reaktör, yazılım, savunma sanayi konusunda işbirliği yapacağız. Dünyanın ne getireceği belli olmaz yani, şirketini bu sözler ile bağlamamalı.

En iyisi Baykar'ın başına bir Ceo bulmaları, kendileri patron mevkinde olması, isterlerse siyaset içinde devam etmeleri
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2022, 12:56:44 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 301
« Yanıtla #636 : 16 Ekim 2022, 13:23:29 »
Sana bir beğeni puanı veriyorum on numara eleştiri olmuş.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2022, 15:53:16 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #637 : 16 Ekim 2022, 14:12:22 »
Haluk Bayraktar , Hindistan'a ne dedi ki...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
« Yanıtla #638 : 16 Ekim 2022, 15:41:32 »
Haluk Bayraktar , Hindistan'a ne dedi ki...

Alıntı
“Hindistan’a S/İHA satmayız”
Baykar’ın Pakistan’a komşu olan Hindistan’a S/İHA satmayı düşünüp düşünmeyeceği sorusuna Bayraktar olumsuz yanıt verdi. Şirket prensibi olarak ‘savaş vurgunculuğuna’ ya da çatışmada iki tarafa da silah satılmasına karşı olduğunu kaydeden Bayraktar, “Önceliğimiz stratejik ilişki içinde olduğumuz kardeş ülkeler, müttefikler, NATO üyeleri ile yeteneklerimizi paylaşmaktır. Azerbaycan, Pakistan, Ukrayna gibi ülkeler önceliğimizdir.”
Kaynak: https://haber.aero/savunma/haluk-bayraktar-tayvan-ve-hindistana-siha-satisini-degerlendirdi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #639 : 17 Ekim 2022, 09:32:21 »
Abd kendi mütefiki bile olsa hatta nato üyesi bile olsa dilediğine silah satıyor dilediğine satmıyor onlar profesyonel oluyor bizmkiler ulusal çıkarlarımız gereği satmayınca amatör oluyor.