Gönderen Konu: AH-64 Apache  (Okunma sayısı 39550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
3.cü Apache düştü.
« Yanıtla #30 : 05 Haziran 2011, 23:25:45 »
hocam bu yunanistanda düşen 3 cüde genelde bilmiyorum.
Üsteki yorum şudur hocam düşmesin diye düşssün anasını banane ama ölen pilot yanarak can vermiştir.Ben ondan bunu yaptım insan ölmesin.Bir insan bir dünyadır.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
3.cü Apache düştü.
« Yanıtla #31 : 06 Haziran 2011, 11:09:37 »
helikopterin  fiyatını  geçtim ama bakım masrafıda  çok fazla , belki parasızlıktan   helikopterlerin  milyon dolarlık bakımlarını  yaptıramamışlardır.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
3.cü Apache düştü.
« Yanıtla #32 : 06 Haziran 2011, 11:12:58 »
ama super bir saldiri helikopteri
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
3.cü Apache düştü.
« Yanıtla #33 : 06 Haziran 2011, 11:32:51 »
öyle bir apache 18 milyon dolardır şimiden 54 girdi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Irak'a AH-64E Longbow Apache
« Yanıtla #34 : 02 Şubat 2014, 01:42:19 »
Irak'a AH-64E Longbow Apache

Savunma ve Güvenlik İşbirliği Ajansı; Irak'a tahmini değeri 4,8 milyar ABD doları olan AH-64E Longbow Apache helikoptleri, ilgili ekipman, eğitim ve lojistik destek dahil olası satışın Yabancı Askeri Satışlar (FMS) yoluyla satışı için ABD kongresine bildiride bulundu.

Irak hükümetinin ihtiyacı kapsamında; 24 AH-64E Longbow Apache, 56 adet T700-GE-701D motoru, 27 AN/ASQ-170 modern hedef tespit cihazı, 27 AN/AAR-11 modern pilot gece görüş sensörü, 12 AN/APG-78 ateş kontrol radarı ve radar elektronik ünitesi (Longbow parçaları), 28 AN/AAR-57(V)7 füze ikaz sistemi, 28 AN/AVR-2B lazer tespit seti, 28 AN/APR-39A(V)4 ya da APR-39C(V)2 radar sinyal tespit seti, 28 AN/ALQ-136A(V)5 radar karıştırıcı, 52 AN/AVS-6, 90 adet entegre kask, 60 Hellfire füze lançeri ve 480 AGM-114R Hellfire füzesi, ayrıca  AN/APR-48 Modern Radar Frekans ölçerler, AN/APX-117 dost-düşman kimlik tanıma sistemleri, çok modlu alıcılı küresel navigasyon sistemleri, MXF-4027 UHF/VHF Telsizleri, 30mm otomatik toplar, 30mm mermiler, yer güç üniteleri, 2,75 inç Hydra-70 roketleri,  M211 ve M212 gelişmiş kızılötesi Karşı önlem mühimmat fişekleri, bakım ve yedek parçalar, destek ekipmanları, yayınlar ve teknik veriler, personel eğitimi ve eğitim ekipmanları, yüklenici mühendislik , teknik ve lojistik destek hizmetleri bulunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Helikopter çatıya çarptı
« Yanıtla #35 : 26 Nisan 2014, 23:06:59 »

Helikopter çatıya çarptı

26 Nisan 2014
Helikopter çatıya çarptı

Tayvan'da Apache helikopteri, rutin eğitim görevi sırasında bir binanın çatısına çarptı.

Kaza sonucu binada ağır hasar meydana gelirken helikopterin iki pilotu yaralandı.

Tayvan ordusundan Wang Hsing-wei, aralık ayında hizmete sunulan helikopterin güvenlik kontrolleri amacıyla ikinci kez havalandığı sırada kazanın meydana geldiğini duyurdu. Wang, kazanın hava şartları yüzünden mi yoksa pilotaj hatası veya mekanik bir hata yüzünden mi kaynaklandığının araştırıldığını söyledi.

Helikopterin pilotu Binbaşı Chen Lung-chien, "Kokpit camını bulutlar ve sis kapladı, bulunduğumuz yeri göremedim. Her şey çok hızlı gelişti ve çarptık" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26297812.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mısır'a Yeni Apache Helikopterleri
« Yanıtla #36 : 22 Eylül 2014, 17:18:00 »
Mısır'a Yeni Apache Helikopterleri

Pentagon Basın Sekreteri Tuğamiral. John Kirby'nin yaptığı açıklamaya göre ABD Savunma Sekreteri Chuck Hagel ile Mısır Savunma Bakanı General Sedki Sobhy 20 Eylül sabahı bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmeye göre ABD hükümeti kendi terörle mücadele çabalarını desteklemek için Mısır'a 10 AH-64 Apache helikopterleri teslim etmeyi planlıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Endonezya AH-64E Apache Sözleşmesini İmzaladı
« Yanıtla #37 : 14 Şubat 2015, 00:38:51 »
Endonezya AH-64E Apache Sözleşmesini İmzaladı

Endonezya Savunma Bakanlığı 27 Ocak tarihinde yaptığı açıklama ile Boeing ile 8 Ah-64E Apache Guardian saldırı helikopteri için sözleşme imzalandığını duyurdu. 295,8 milyon ABD doları değerindeki sabit fiyat yabancı askeri satış sözleşmesi kapsamında üretilecek olan 8 helikopter 2018 Şubat ayı sonunda teslim edilecek.

Ağustos 2013  tarihinde öneri şeklindeyken ABD hükümeti tarafından ilk defa açıklanan anlaşmanın, silah ve techizatlarla birlikte 500 milyon ABD doları değerinde olacağı ön görülmüştü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hindistan Sonunda Apache Helikopteri Alımına Karar Verdi
« Yanıtla #38 : 22 Eylül 2015, 21:20:23 »
Hindistan Sonunda Apache Helikopteri Alımına Karar Verdi

Hindistan Hükümeti sonunda 2,5 milyar ABD doları değerindeki 22 adet Ah-64 Apache ve 15 adet CH-47 Chinook helikopteri alımını onayladı. Başbakan Narendra Modi bugün ABD ziyareti öncesinde,  Güvenlik Kabine Komitesinde Amerikan havacılık devi Boeing ile multi milyar dolarlık anlaşmayı netleştirdi.

Savunma sektöründe pek çok şirket; 2013 yılında ekonomik müzakerelerin tamamlanması ve geçtiğimiz Haziran ayında da ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın Hindistan ziyareti sonrası, değeri 2,5 milyar ABD dolarının üzerinde olan bu anlaşmayı bekliyorlardı.

Hindistan son on yılda; P-8I deniz gözetleme uçakları- C-130J Super Hercules ve C-17 Globemaster III nakliye uçakları da dahil olmak üzere Amerikan savunma şirketlerinden yaklaşık 10 milyar dolarlık silah alımı gerçekleştirdi.

Başbakan Narendra Modi, BM Genel Kurul'una katılmak için yarın ABD'ye gidecek.

Rusya da Hindistan'ın bu ihtiyaçları için Mi-28N Night Hunter saldırı helikopterleri ve Mi-26 ağır nakliye helikopterlerini önermişti.

Hindistan'ın sahip olacağı 22 AH-64D Longbow helikopterleri çok gelişmiş özelliklerle birlikte gelecekler. Gece ve gündüz, her türlü hava koşulunda görev yapabilen helikopterler aynı anda 128 hedefi izleyip, bir dakika içerisinde 16 hedefe birden saldırabiliyor. Gizlilik özelliklerine ek olarak gelişmiş sensörlerle donatılmış olan helikopter, görsel menzili dışındaki hedefleri de vurabilir.

Hindistan helikopterlerle birlikte Hellfire füzeleri ve roketler de alacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: AH-64 Apache
« Yanıtla #39 : 29 Eylül 2015, 16:50:13 »
Beklenen sözleşmenin imzalandığına dair haberler geliyor. Sözleşme değerinin 3 milyar ABD dolarına yakın olduğu belirtiliyor. Teslimatların da 36 ay içerisinde başlayıp 48 ay sonuna kadar tamamlanması düşünülüyor.