Gönderen Konu: AH-64 Apache  (Okunma sayısı 39534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
AH-64E Apache’den acil iniş
« Yanıtla #70 : 17 Nisan 2020, 13:14:06 »
Hindistan Hava Kuvvetleri (IAF)’ne ait Boeing AH-64E Apache Guardian tipi taarruz helikopteri, geçtiğimiz saatlerde Hindistan’ın Pencap eyaletinde acil iniş gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Eylül ayında Hindistan Hava Kuvvetleri tarafından Boeing’den teslim alınan 8 adet AH-64E Apache Guardian tipi taarruz helikopteri, Pakistan sınırına yakın bir bölgede yer alan Pencap eyaletindeki Pathankot Hava Kuvvetleri Üssüne (AFB) konuşlandırılmıştı. Acil iniş yapan helikopterin de bu üsten kalkış yaptığı tahmin ediliyor.

Son yıllarda karıştığı çeşitli kazalar sebebi ile sürekli platform kaybeden Hindistan Hava Kuvvetleri, bütün savunma sanayii araştırmacılarının dikkati çekmiş durumda. Son bir yılda MiG-29K, MiG-21, Su-30MKI ve An-32 tiplerinde birçok uçak kaybeden IAF, Mayıs 2019’da da kendi hava savunma sistemi ile kendi Mi-17 helikopterini vurmuştu.

Hindistan Hava Kuvvetleri, 2015 yılında Boeing ile imzaladığı anlaşma kapsamında 2.2 milyar dolar tutar ile 22 adet AH-64E Apache Guardian Taarruz Helikopteri sipariş etmişti. Şu ana kadar 8 adet AH-64E teslim alan Hindistan Hava Kuvvetleri, geriye kalan 14 adet helikopteri 2020 yılına kadar teslim alacak. Her biri özel olarak dağlık arazide çalışacak şekilde uyarlanan 22 Apache’nin 10’u Pathankot’ta olacak, aynı zamanda eşit sayıda platforma sahip ikinci bir filo, ülkenin Çin ile tartışmalı sınırına yakın kuzeydoğu Hindistan’da konuşlandırılacak. 2 adet Apache ise kaza veya savaş kayıpları durumlarına tedbiren yedek olarak tutulacak.

https://www.savunmasanayist.com/ah-64e-apacheden-acil-inis/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: AH-64 Apache
« Yanıtla #71 : 17 Nisan 2020, 13:14:59 »
Hindistan'da bir Apache helikopteri bir tarlaya acil iniş yapmış.
Daha yepyeni helikopter. Her zaman söylüyorum, Sorun Hindistan'ın kullandığı hava araçlarında değil, o araçları kullanan veya bakımını yapan personelde!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #72 : 17 Nisan 2020, 13:15:27 »
Pişti olduk Fırtına.  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
500’üncü AH-64E Apache Guardian göklerde
« Yanıtla #73 : 17 Nisan 2020, 13:15:53 »
ABD’li Boeing şirketi, en gelişmiş AH-64 Apache konfigürasyonu olan AH-64E Apache Guardian Taarruz Helikopteri’nin 500’üncüsünü teslim etti.

Boeing tarafından geliştirilen ve ilk uçuşunu 30 Eylül 1975 yılında gerçekleştiren AH-64 Apache Taarruz Helikopteri’nin en gelişmiş konfigürasyonu olan AH-64E Apache Guardian, ilk olarak 2011 yılında hizmete girdi. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Suudi Arabistan, Katar, Endonezya ve Hindistan tarafından tercih edilen AH-64E’den şu ana kadar 500 adet teslim edildi.

Biri pilot diğeri ise silah operatörü olmak üzere iki kişilik mürettebat tarafından kontrol edilen AH-64E Apache Guardian Taarruz Helikopteri; 17.8 metre uzunluğa, 14.8 metre ana rotor çapına, 4.9 metre yüksekliğe ve azami 10.5 ton ağırlığa sahiptir. Maksimum hızı 302 km/sa ve menzili yaklaşık 500 kilometre olan helikopteri, iki adet General Electric üretimi T700-701D Turboşaft motoru ile donatılmıştır.

AH-64E; azami 16 adet Hellfire Tanksavar Füzesi, 76 adet Hydra 70 Roketi veya 76 adet APKWS Mühimmatı ile 1.200 adet 30mm’lik Top Mühimmatı ve 2 adet Hava-Hava Füzesi (Stinger, AIM-9 Sidewinder, Mistral, Sidearm) taşıyabilmektedir.

https://www.savunmasanayist.com/500uncu-ah-64e-apache-guardian-goklerde/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 17 Nisan 2020, 13:16:59 »
Pişti olduk Fırtına.  ;D

Biraz öyle oldu hocam :) Ne yaptınız internet sorunu düzeldimi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #75 : 17 Nisan 2020, 13:18:15 »
Pişti olduk Fırtına.  ;D

Maalesef.  :( >:(
İş yerindeyim birkaç gündür. Arada kontrol edebiliyorum.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 17 Nisan 2020, 13:23:20 »
Pişti olduk Fırtına.  ;D

Maalesef.  :( >:(
İş yerindeyim birkaç gündür. Arada kontrol edebiliyorum.

Umarım en kısa sürede düzelir hocam. Bu virüs belası herkesin işini, gücünü, programlarını, günlük hayatında ne varsa altüst etti inşAllah bu beladanda en kısa zamanda kurtuluruz...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD Dışişleri Bakanlığı, yaklaşık 2 milyar dolara Filipinler'e 2 farklı tipteki taaruz helikopterinin satışına onay verdi.

ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansından yapılan yazılı açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı, Filipinler'e Dış Askeri Satış kapsamında 1,5 milyar dolar değerinde 6 adet 'AH-64 Apache' tipi taaruz helikopteri ile ilişkili mühimmat ve ekipmanın satışına onay verilmesine karar verdi" ifadesi kullanıldı.

Satışla ilgili Kongreye tebligat gönderildiği belirtilen açıklamada, satış paketinde 6'sı yedek 12 helikopter motoru, 15 GPS sistemi, 200 Hellfire füzesi, 12 Hellfire eğitim füzesi ile çok sayıda diğer mühimmat ve ekipmanın dahil olduğu belirtildi.

Ajanstan yapılan bir diğer açıklamada ise Dışişleri Bakanlığının aynı zamanda Filipinlere, 450 milyon dolar değerinde 6 adet "AH-1Z Kobra" tipi helikopterin satışına onay verdiği bildirildi.

FİLİPİNLER 2 HELİKOPTER TİPİNDEN BİRİNİ TERCİH EDECEK

Bu satış paketinde benzer sayıda yedek motor, füze ve diğer mühimmatlar yer alırken, açıklamada Filipinlerin 2 helikopter tipinden birini tercih edeceği kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığının silah satış onayları, sadece ABD yönetimi açısından satışın bir mahsuru olmadığı anlamına geliyor.

ABD Kongresinin 30 iş günü içinde Bakanlığın kararına itiraz etmemesi durumunda, yönetim satışın yapılmasına onay verilen ülke ile satış paketinin içeriği için görüşmelere başlıyor.

Bu görüşmelerin sonunda ABD o ülkeye bir teklif mektubu sunuyor. Teklife olumlu yanıt aldığı takdirde de tedarik işlemi gerçekleşiyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2969764-abdden-2-milyar-dolarlik-kobra-ve-apache-tipi-helikopter-satisina-onay/?detay=2

Amerikan helikopteri almaya karar verdiklerine göre bizim  Atak helikopterinden vazgeçtiler büyük ihtimal. Bu motor sorununu aşamadık gitti...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #78 : 01 Mayıs 2020, 15:36:31 »
Inanin adamlar istemeyerek vazgectiler bizim Ataklardan. Ataklarimizin combat proven neticelerini tüm dünya gördü ve gayet memnunlar. Kendi klasmaninda dünyanin en iyi Atatk helikopteri oldugunu rahatlikla söyleyebilirim.

Amerika bu. Silah pazarinda rakibini Knock out etmek icin yerine geldimi bastan sifir kári ile sistemleri müsteriye teklif eder  >:(

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 01 Mayıs 2020, 15:46:05 »
Hem adamın helikopter motorunu kullan hem de adama rakip ol... Bunu ABD değil , hiçbir ülke biz bile kabul etmeyiz...

Bizim pazar hedefimiz , ABD'nin silah satmayacağı ülkeler olmalı... Tabi bu durumda da ABD'nin yine tepkisi olacaktır...
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2020, 15:47:33 Gönderen: serkan1976 »