Gönderen Konu: AH-64 Apache  (Okunma sayısı 40053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: AH-64 Apache
« Yanıtla #40 : 29 Eylül 2015, 19:12:58 »
 bu kadar hızlı olduğuna göre ikinci el sanırım. Haberde bu konuya değinilmemiş de...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #41 : 29 Eylül 2015, 20:27:40 »
Hayır. Yeni 22 AH-64E Apache ve 15 CH-47F Chinook...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Apache Gurdian Helikopterleri Güney Kore Yolunda
« Yanıtla #42 : 08 Kasım 2015, 19:57:31 »
Apache Gurdian Helikopterleri Güney Kore Yolunda

Güney Kore'nin silah tedarik kurumu olan DAPA; Apache helikopterlerinin üreticisi olan Boeing'in Arizona Mesa'da, ordu ve savunma kuruluşlarından 50 yetkilinin katıldığı bir tören düzenledi. DAPA'nın açıklamasına göre toplam 36 Apache Guardian helikopteri önce ABD ordusuna teslim edildikten sonra, önümüzdeki yılın ortasına Güney Kore Ordusuna teslim edilmeye başlanacak.

Güney Kore Nisan 2013 tarihinde 1,6 Milyar USD değerindeki bir sözlşme ile 36 AH-64E Apache Guardian helikopteri için anlaşma imzalamıştı.

DAPA açıklamasında; AH-64D Longbow  helikopterinin gelişmiş modeli olan Guardian'ın son nesil ateş kontrol sistemleri, pilotların durumsal farkındalığ için gelişmiş sistemler, daha güçlü ve daha fazla yakıt tasarruflu motorlar ile en iyi saldırı helikopteri olarak akbul edildiğini belirtti. 

Apache Guardian helikopterleri, Güney Kore Ordusundaki yaşlanan AH-1 helikopterlerinin yerini alacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Hint Apacheleri İçin Hedefleme Sensörü
« Yanıtla #43 : 20 Aralık 2015, 18:41:04 »
Hint Apacheleri İçin Hedefleme Sensörü

Lockheed Martin, ABD Yabancı Askeri Satışlar sözleşmesi altında;  Apache helikopter pilotlarını destekleyen 23 Modern Hedef Değerlendirme Tanıma görüş / Pilot Gece Görüş Sensörü sistemlerini Hint Ordusuna sağlayacak. 107.800.000 $ değerinde sözleşme kapsamındaki çalışma Orlando ve Ocala’daki Lockheed Martin tesislerinde gerçekleştirilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Hint Apacheleri için LONGBOW Radarı
« Yanıtla #44 : 04 Mayıs 2016, 13:24:24 »
Hint Apacheleri için LONGBOW Radarı

Lockheed Martin ve Northrop Grumman'ın bir ortak girişim şirketi olan LONGBOW LLC, Hindistan'In AH-64E Apache helikopterlerinde kullanılmak üzere atış kontrol radarları üretecek. Sabit fiyat yabancı askeri satış anlaşmasının değeri 116.7 milyon USD. Tahmini olarak 31 Aralık 2021 tarihine kadar sürecek olan üretim çalışması Linthicum, Maryland ve Orlando, Florida'da gerçekleştirilecek.

LONGBOW FCR; uçuş ekibine havada tüm görüş modunda 360 derece durumsal farkındalık, gelişmiş beka ve görev başarısı sağlar. Hedefleri otomatik olarak arar, bulur, sınıflandırır ve her türlü hava koşulunda uçuş ekibine kolaylıkla nişan alma kolaylığı sunar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Pentagon Katar İle Apache Sözleşmesini Duyurdu
« Yanıtla #45 : 09 Haziran 2016, 09:19:18 »
Pentagon Katar İle Apache Sözleşmesini Duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bölümü'nün 7 Haziran 2016 tarihinde yaptığı duyuruya göre Katar için 24 AH-64E Apache helikopteri için sözleşme imzalandı.  667.522.500 ABD Doları değerindeki sabit fiyatlı Yabancı Askeri Satışlar Sözleşmesine 24 AH-64E helikopteri dışında  eğitim ve destek ekipmanları ile Thales iletişim aygıtları da dahil.

Helikopterlerin üretiminin Boeing'in Arizona Mesa'da bulunan tesislerinde gerçekleştirilmesi ve çalışmanın 31 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #46 : 09 Haziran 2016, 09:31:03 »
Bu arada Güney Kore'nin sipariş ettiği 36 AH-64E Apache Guardian helikopterlerinin ilki Güney Kore'ye varmış durumda.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #47 : 09 Haziran 2016, 13:37:53 »
Katar ile ilişkilerimiz çok iyi olduğu halde neden ATAK helikopteri almayı düşünmediler acaba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Suudi AH-64 Helikopteri Düştü
« Yanıtla #48 : 26 Temmuz 2016, 12:36:14 »
Suudi AH-64 Helikopteri Düştü

Suudi Arabistan'ın İçişleri Bakanlığı, bir AH-64 Apache helikopterlerinin düştüğünü ve iki pilotun öldüğünü duyurdu. Helikopter Yemendeki gruplarla mücadele etmek için Suudi Arabistan'ın liderliğinde kurulan koalisyonda görev yapıyordu. Helikopter, ülkenin güneyindeki müttefik Yemen güçlerine hava desteği sağlıyordu. Bakanlık açıklamasına göre helikopter olumsuz hava koşulları nedeniyle düştü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ege'de Yunan Askeri Helikopteri Düştü
« Yanıtla #49 : 20 Eylül 2016, 16:48:13 »
Ege'de Yunan Askeri Helikopteri Düştü

Yunanistan Hava Kuvvetlerine bağlı Apache tipi bir askeri helikopter Selanik yakınlarında süren tatbikat sırasında düştü, iki pilot kurtarıldı.

Yunanistan'ın Halkidiki Yarımadası açıklarında Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait helikopter düştü, iki pilot kurtarıldı.

TATBİKAT SIRASINDA DÜŞTÜ

Yunanistan'da yayın yapan 'www.enikos.gr' internet sitesinin haberine göre, Halkidiki Yarımadası ve Selanik açıklarında tatbikat yapan Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait 'Apache' tipi helikopter, bugün saat 09.00 sıralarında Halkidiki Yarımadası açıklarında düştü.

İKİ PİLOT KURTARILDI

Mekanik arıza nedeniyle düştüğü belirtilen helikopterdeki iki pilot, tatbikata katılan diğer askeri unsurlar tarafından kurtarıldı.

10 METRE DERİNE GÖMÜLDÜ

İki askerin kurtarılmasından hemen sonra helikopterin 10 metre derinlikte denize gömüldüğü belirtildi. Kurtarılan iki pilotun Selanik'teki askeri hastaneye kaldırıldığına da haberde yer verildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-mugla-ege-de-yunan-askeri-helikopteri-dustu-8788238/