Gönderen Konu: Bizler ABD'de CIA Tarafından Eğitildik!  (Okunma sayısı 2450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Bizler ABD'de CIA Tarafından Eğitildik!
« : 08 Ağustos 2009, 19:25:32 »
İran'da gözaltına alınan göstericilerden 100'ü bugün mahkeme karşısını çıktı. İranlı sanıklar ABD'de eğitim gördüklerini itiraf etti. Fransa elçiliği de gösterileri teşvik etti.

İran'da 12 Hazirandaki cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarına itiraz sürecinde çıkan olaylara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınanların yargılanmasına bugün devam ediliyor.
Başkent Tahran'daki 15 nolu Devrim Mahkemesinde başlayan ikinci duruşmaya sanıklarla avukatları katıldı.

Avrupa'da çalışmalarını sürdüren Şahlık Cemiyeti mensubu sanık Muhammed Rıza Alizamani duruşmada İran'ın son Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde gösterdiği faaliyetleriyle ilgili çarpıcı ifşaatlarda bulundu.

Şahlık Cemiyetine üye olması ve faaliyet göstermesiyle muharip düşman sıfatını almak, İslami mukaddesata hakaret etmek, İran İslam Cumhuriyeti yönetimi aleyhine faaliyet göstermek, iç güvenliğine karşı girişimlerde bulunmak ve yasa dışı yollarla yurttan çıkmak gibi suçlarla yargılanmakta olan Alizamani, bugünkü duruşmasında ABD istihbarat örgütleriyle olan ilişkilerini itiraf etti.

Alizamani söz konusu itirafının bir bölümünde "İran Şahlık Cemiyeti ve ABD istihbarat servisleri tarafından bana verilen görevlerinden biri İran'da seçimlere katılacak siyasi partiler, işçi örgütlenmeleri ve üniversitelere ve ayrıca Cumhurbaşkanı adaylarının faaliyetlerine yön vermek niyetiyle onların seçim kampanyalarına nüfuz etmek idi" dedi.

Alizamani itirafından devamla bu bağlamdaki faaliyetlerinin bir bölümünün de çeşitli ve özellikle de kalabalık yerlere bomba yerleştirmek ve ülkede panik ortamı yaratmak olduğunu belirtti.

Fransız kadın gösterileri teşvik etti

Sanıklar arasında bulunan bir Fransa vatandaşı bayan ile bu ülkenin Tahran'daki Büyükelçiliğinde çalışan bir İranlının da gösterileri teşvik ettiği ortaya çıktı.

Fransız bayan gösterileri teşvik ettiğini itiraf etti. Duruşmayı yerli basın mensuplarının izleyebildiği ve aleni olarak yapıldığı kaydedildi.

Mahkeme açıklamasında sanıkların, olayları planlayan ve emir verenler, yabancı istihbarat teşkilatlarına bağlı olanlar ile halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye atanlar olmak üzere üç gruba ayrıldığını belirtmişti.

Sanıklar, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmak, güvenlik güçlerine mukavemette bulunmak, nizam ve yasalara karşı gelmek, yabancı basın için bilgi ve haber toplamak, devlet malına zarar vermek gibi suçlardan yargılanıyor.

http://www.ajans5.com/haber/20090808/Bizler-ABDde-CIA-tarafindan-egitildik.php
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Siyah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Bizler ABD'de CIA Tarafından Eğitildik!
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2009, 01:36:23 »
İran'da gözaltına alınan göstericilerden 100'ü bugün mahkeme karşısını çıktı. İranlı sanıklar ABD'de eğitim gördüklerini itiraf etti. Fransa elçiliği de gösterileri teşvik etti.

CIA tarafindan egitildiklerini saniklara soyletebilmek  icin Iran devlet gorevlileri icerde neler yaptilar acaba  :-X

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Bizler ABD'de CIA Tarafından Eğitildik!
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2009, 14:46:47 »

CIA tarafindan egitildiklerini saniklara soyletebilmek  icin Iran devlet gorevlileri icerde neler yaptilar acaba  :-X

2 arada kaldım fakat  abd yapmıştır emin ol buna