Gönderen Konu: Türk askerleri Karaada'ya gitti  (Okunma sayısı 2712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38939
 • 328
Türk askerleri Karaada'ya gitti
« : 04 Ağustos 2009, 23:07:04 »

Yunan askeri dibimizde bitti
04 Ağustos 2009 Salı 10:11
Yunan askeri tarafsız bölgeyi resmen işgal etti. Uzmanlara göre bu Türkiye için resmen büyük bir krizin tetikçisi!

Yunanistan yine bir oldu bittiyle kimseye ait olmayan bir adacığı sahiplendi. Haberi önce Yunan basını duyurdu ama Yunan Genelkurmayı “gerçeği yansıtmıyor” diye yalanladı.

Kanal D Haber’e ulaşan görüntüye göre, Yunan Genelkurmayı'nın açıklaması gerçeği yansıtmıyor çünkü Yunanistan, Türkiye'nin hemen dibindeki o adacığa asker yığmış hatta karakol ve gözetleme kulesi bile kurmuş.

Yunan askerleri Türkiye'nin hemen dibindeki Kara Ada'da nöbetçi kulübeleri inşa etti. Adaya bir yunan bayrağı dikildi ve askerler için binalar yapıldı. Bununla da kalmadı, adanın etrafında devriye gezmesi için bir Yunan hücumbotu görevlendirildi.

KARA ADA SAHİPSİZ!

Kara Ada, Türkiye'nin burnunun dibinde, Antalya'nın Kaş ilçesinden gözle görünen Meis adasının 3 mil batısında, yüzölçümü bir kilometre kare. Burası "aidiyeti belli olmayan ada", yani İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yapılan Paris Antlaşması'na göre kimseye ait değil. Ne Türkiye toprağı ne de Yunanistan, zaten adada yerleşim de yasak ama Yunan askerleri adaya yerleşti bile!

Haber geçen hafta ortaya çıktı. Haftalık Proto Thema gazetesi yazdı. Gazete, "Yunanistan 12 Adalar bölgesindeki küçük adalara bin kadar komando sevk etti" dedi. O adacıklardan biri de Yunanlıların "ro" dediği Kara Ada..

Yunan gazetesi, komandoların savaş gemileriyle adalara taşındığını yazdı. Askerlerin 50'şer kişilik gruplar halinde aidiyeti belirsiz adalara yerleştirildiğini duyurdu. Bu haber üzerine Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı haberi yalanladı, "Gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Ama Yunan Genelkurmayı'ndan yapılan açıklama gerçeği yansıtmıyor.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=202433&page=2« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2009, 23:35:01 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dreamlistan61

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 170
 • 0
Ynt: Türk askerleri Karaada'ya gitti
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2009, 23:22:01 »
KARDAK krizindeki gibi tekrar,askerlerimizin TÜRK bayrağını dikmelerini istiyoruz :)

yunanlar fazla olmaya başladı   

amaçları ne anlamış değilim
ne demek istiyorlar ne yapmak istiyorlar

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38939
 • 328
Ynt: Türk askerleri Karaada'ya gitti
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2009, 23:35:17 »

Ege'de Karaada için kriz giderek büyüyor. Yunanlılar Türk gazetecileri gözaltına aldı, Türk askerini görünce de bıraktı...

Yunan gazetesi yazdı, Yunan Genelkurmay yalanladı; ancak adanın resmen Yunanistan'ın askeri üssü haline geldiği ortaya çıktı. Adaya bayrak diken Yunan askeri bu kez de Türk gazetecileri gözaltına aldı ancak kısa bir süre sonra serbest bıraktı.

Kardak benzeri bir kriz Ege sularında kol geziyor. Antalya´nın Kaş İlçesi açıklarındaki Kara Ada´ya Yunan askerlerinin bina yapıp bayrak diktikleri yönündeki iddiaları araştırmak üzere bölgeye giden Sabah Gazetesi muhabiri Öner Şan, şoför Yusuf Yavuzyiğit, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirleri Sabri Çağlar ve Çağdaş Yıldırım tekne kiralayıp, soyadı öğrenilemeyen Erhan adlı tekne kaptanıyla birlikte gözaltına alındı.

Türk gazetecilerin taşıyan teknenin kendi karasularına girdiğini iddia eden Yunan hücumbotu, önce abluka altına aldı, daha sonra tekneyi hücumbota bağlayarak Meis Adası´na götürdü.

TÜRK ASKERİ BOY GÖSTERDİ

Yunan gazetesinin gündeme getirdiği Kanal D'nin de ekrana taşıdığı görüntüler Ege'deki krizin de pimini çekti. Yunan askeri bugün akşam saatlerinde Türk gazetecileri gözaltına aldı. Haberin duyulmasının hemen ardından bölgeye Türk askeri hareket etti ve adayı turladı. Yunan askeri. Türk askeri botunu görünce Türk gazetecileri serbest bıraktığı belirtilirken Türk Sahil Güvenlik bölgeye diğer gazetecileri güvenlik gerekçesiyle yaklaştırmıyor.
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=202533
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı WOLF

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 256
 • 0
Ynt: Türk askerleri Karaada'ya gitti
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2009, 10:06:29 »
Bölgedeki sahil güvenlik gemisinin üzerinde M-63 yazıyordu...


M-63 mayın avlama gemisi...


Anlayın artık... ;D


Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Şahinbey

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 514
 • 0
Ynt: Türk askerleri Karaada'ya gitti
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2009, 10:51:48 »
Yunan'ın amacı belli..Ege'de önemli miktarda petrol ve doğalgaz rezervi olduğu konusunda bilgiler var. Çorbacı sürekli Türkiye'nin burnunun dibindeki adacıklarda hak ilan ederek konuyu uluslararası kriz haline getirip uluslararası güç odaklarının konuya müdahil olmasını istiyor.

Yorgi konu uluslararası kriz haline gelirse güç odakların bastırmasıyla da konunun çözümünde Türkiye'ye Lahey Adalet Divanı gibi uluslararası mahkemeleri kabul ettirmek istiyor. Tabii yorgi bu mahkemelerden yüzde yüz kendi lehine olmasa bile büyük oaranda lehine karar çıkacağını düşünüyor.  Çünkü Ege'de var olduğu düşünülen önemli miktardaki petrol ve doğalgaz zenginliğinin denetimini batılı güçlerin Türkiye yerine yunanistan'a bırakmayı yegleyeceğini bu konuda mahkemelere etki yada baskı yapabileceğini düşünüyor.

Yani yorgi ben cingar çıkartayım mahalleyi ayağa kaldırayım Mehmedi mahkeme kapısından içeri bir sokabilirsem nasıl olsa mahallenin ağababaları davayı benim lehime sonuclandırıp ikimizin evinin arasındaki define bulunan arsayı bana yamarlar bende artık avrupa birliği ve abd yardımlarına gerek kalmadan rahat rahat geçinir, keyfimce sırtaki yaparım diyor. ;) Tabii bu sayede Ege'yi tam anlamıyla kontrolü altına alacağı için Türkiye'nin  Ege'deki faaliyeti tamamen ve sadece olta balıkçılığı olur, onuda saldalla bile yapamazsın..
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2009, 10:55:45 Gönderen: Şahinbey »