Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342311 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #700 : 19 Temmuz 2019, 23:05:43 »
Ayrıca Dendias, "Türkiye'nin S-400 almasında dolayı mutlu değiliz" diye konuştu.
Mutlu değilmiş içkisinden bir yudum alıp salonun ortasında sirtaki yapıyordur şimdi.

🤣🤣🤣

Yapmayin boyle seyler. Çayı püskürttüm.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #701 : 22 Temmuz 2019, 19:28:17 »
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Türkiye'nin savaş tehditlerine müsamaha göstermeyiz

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, "Yunanistan, Türkiye'nin savaş tehditlerine müsamaha göstermez" açıklamasında bulundu.

Mecliste düzenlenen bir güven oyu oturumunda konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı nikos Dendias, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetleriyle ilgili konuşarak "Yunanistan savaş tehditlerine müsamaha göstermez" dedi.
Dendias ayrıca, "Rehber, uluslararası hukuk kurallarına saygıdır. Bizim için, Türkiye'nin sondaj faaliyetinin durması gerektiği açıktır" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Dendias, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimlerle ilgili olarak 'Kıbrıs hükümeti ile yakın işbirliği içerisinde olduklarını' söyledi.

https://tr.sputniknews.com/avrupa/201907221039735343-yunanistan-disisleri-bakani-dendias-yunanistan-turkiyenin-savas-tehditlerine-musamaha-gostermez/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #702 : 29 Temmuz 2019, 09:31:10 »
ABD'nin yeni geliştirdiği Deepstrike taktik kısa menzilli balistik füzesi.

Füze 500 km menzilli olacak ve eski Atacms füzelerinin yerini alacak. Füzenin 2020'de envantere girmesi bekleniyormuş.

Deepstrike füzeleri Atacms füzelerinden iki kata yakın daha hızlı olacakmış.

Füze MLRS lançerine 4 adet, Himars lançerine 2 adet olarak yüklenebiliyor.

Yunanistan şimdiden ABD'den bu füzeleri almanın planlarını yapıyor. Çünkü Türkiye ürettiği kara konuşlu füzeler ile füze gücü olarak açık ara önde. Yunanistan Deepstrike alarak öne geçmenin planlarını yapıyor.

Haritada füzenin nerelerde konuşlandırılırsa nereleri vurabileceği gösterilmiş.

Türk Savunma Sanayi Haberleri Facebook sayfasından alıntıdır.

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #703 : 29 Temmuz 2019, 10:02:56 »
Yunanistan'nın bunun export modelinin verileceğini düşünüyorum.Çünkü eğer MTRC kuralları dışında menzil kısıtlaması kalkar ise o zaman Türkiye 1000-1500-2000 Km'lik yeni füzeleri geliştirmeye başlayabilir.

Tabi bundan en fazla zararlı çıkıcak ülkeler listesi epey bir çoğalır.

En fazla max 350 km lik bir alanı kaplayacağını düşünür isek Ege bölgesi ve İstanbul haricinde diğer bölgelere etkinlik sağlayamamaktalar.

Biz bu süreçte S-400 sistemi ile beraber (eğer alımları olur ise) SAMP-T ve Patriot vasıtası ile durumu bertaraf etme noktasına gelebiliriz.

Umarım orjin versiyonunu alırlar bizde bu MTRC sistemine takılmamak için haklı sebeplerimiz olur.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2019, 10:03:55 Gönderen: Hilal-i Ahmer »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #704 : 21 Ağustos 2019, 21:16:06 »
"26 Ağustos 1922 itibariyle Eskişehir dahil Ege Yunan çizmeleri altında. "Hepsi yalan" ve "Keşke Yunan" diyen "leblebi karakterlilerin" görmezde gelip, olmasını istediği harita buydu.. Sonra da utanmadan "ezan" diyor bu hainler...Türk'ün ebedi Başbuğu Atatürk liderliğinde ülkemizi düşman çizmesi altında olmaktan kurtardık."

@teoalpaslan

« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2019, 21:17:06 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #705 : 21 Ağustos 2019, 22:42:26 »
Mustafa kemal'e gelene kadar ebedi basbuglarimiz:

-Motun(Mete)
-Attila
-Alparslan
-Cengiz Han(Temuçin)
-Baybars
-Timur

Herkes sirasini bilsin.

« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2019, 22:47:25 Gönderen: UYVAR »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #706 : 21 Ağustos 2019, 23:21:22 »

-Motun(Mete)
-Attila
-Alparslan
-Cengiz Han(Temuçin)
-Baybars
-Timur

Herkes sirasini bilsin.
Bu sitede herkesin görüşü hakkında az bucuk bilgi edindimde seni çözemedim birader , benim nazarımda sen bu sitenin Doğu Perinçek'isin.  "Ebedi Bağbuğumuz" lafının gittiği kitle belli..Sana neresi dokundu hayırdır ? Başbuğ sıralaması yapmıyoruz burda. Her kelimeyi ayırt edip kendinize pay çıkaracaksanız söyleyin öyle oynayalım.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2019, 23:23:42 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #707 : 21 Ağustos 2019, 23:27:24 »

-Motun(Mete)
-Attila
-Alparslan
-Cengiz Han(Temuçin)
-Baybars
-Timur

Herkes sirasini bilsin.
Bu sitede herkesin görüşü hakkında az bucuk bilgi edindimde seni çözemedim birader , benim nazarımda sen bu sitenin Doğu Perinçek'isin.  "Ebedi Bağbuğumuz" lafının gittiği kitle belli..Sana neresi dokundu hayırdır ? Başbuğ sıralaması yapmıyoruz burda. Her kelimeyi ayırt edip kendinize pay çıkaracaksanız söyleyin öyle oynayalım.

Ben seni coktan cozdum ama. Sen bu sitenin esadisin.

Bana bak arkadas, okyanus otesiyle anlasip o tapindiginiz putlarinizi yeniden diriltmeye kalkmayin. Ben seninle bir oynarim felegin şaşar.

Azcik tarih okuyun.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #708 : 21 Ağustos 2019, 23:54:44 »

-Motun(Mete)
-Attila
-Alparslan
-Cengiz Han(Temuçin)
-Baybars
-Timur

Herkes sirasini bilsin.

Ben seni coktan cozdum ama. Sen bu sitenin esadisin.

Bana bak arkadas, okyanus otesiyle anlasip o tapindiginiz putlarinizi yeniden diriltmeye kalkmayin. Ben seninle bir oynarim felegin şaşar.

Azcik tarih okuyun.
Esad ? okyanus ötesi ? Tapındıgımız putlar ? Tarihi fesli papağandan öğrendiğin nasılda belli..Şu klavye öyle birşey ki Çulsuzu çul sahibi , dilsizi laf sahibi , ciğersizi ciğer sahibi yapıyor. Birbirimizle oynayacaksak bunu özelde halledelim.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2019, 00:13:42 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #709 : 03 Eylül 2019, 22:24:27 »
Mavi Vatan haritası Yunan medyasını rahatsız etti

Türkiye'nin deniz sınırlarının yer aldığı haritayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında gören Yunan gazeteler, konuya geniş yer ayırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın burada ziyaretçi kitabını imzaladığı sırada arkasında duran Mavi Vatan yazılı harita, Yunan basınında gündem oldu.

Erdoğan'ın arkasında görülen harita, Türkiye'nin deniz sınırlarını gösteriyordu.

Yunan medyası, Türkiye'nin Girit'in doğusunda kalan bütün bölgeleri kendi deniz sınırları içerisinde göstermesinden rahatsız oldu.
EN ÇOK OKUNAN GAZETELERİN GÜNDEMİNDE

İngilizce yayın yapan Ekathimerini gazetesi, Yunanistan'ın en çok okunan gazetelerinden Ta Nea ve Ethnos, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pozuna geniş yer ayırdı.
"YUNAN TOPLUMU RAHATSIZ"

Haberlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasındaki haritadan Yunan toplumunun rahatsız olduğu ifadesine yer verildi.

https://www.ensonhaber.com/mavi-vatan-haritasi-yunan-medyasini-rahatsiz-etti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com