Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #680 : 26 Haziran 2019, 20:10:42 »
Hala reklam pesindesin. O dediklerinden kac adet uretilmis ve envantere girmis yazar misin buraya?

Yunan basininin ne dedigi de beni ilgilendirmiyor. "Turkiye'yi kim kaybetti?" diye mansetler atilirken arka planda ne ihaleler dagitildigini iyi bilirim.

Reklam peşinde değilim ve bundan da hiçbir çıkarım yok kimseye karşı asılsız suçlamalarda bulunma hakkına sahip değilsin.Hala konuyu başka yerlere çekmeye çalışıyorsun. Ben sadece ülkemi seviyorum ve ülkem de yapılanları anlatıyorum. Siz ve sizin gibiler zamanında bu ülke İHA'da yapamaz füze de geliştiremez diye dalga geçerlerken şimdi İHA'mızda SİHA'mızda, Bora'mızda var çok şükür. Sen at gözlüklerini takıp kendi köşende ağlamaya devam edebilirsin. Sana hiçbirşeyi de inandırmak zorunda değilim. Herşey gün gibi ortada zaten.....
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2019, 20:18:23 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #681 : 26 Haziran 2019, 20:15:53 »
Hala reklam pesindesin. O dediklerinden kac adet uretilmis ve envantere girmis yazar misin buraya?

Hazreti gugula sorsan sana yardımcı olur. Ne olur bugünlük acı bana. Şunu söyleyeyim Anka’nın gidişatı umduğundan iyi. Kendimi toparlarsam sana kaynak sunacağım.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #682 : 26 Haziran 2019, 20:39:25 »
Şu yakın hava harekatlarında hangisini kullanacaz bir karar verin artık. Hürkuş mu , hürjet mi hangisi ? Çünki henüz hiçbiri yok ortada. 2014 yılında prototipi çıkmış ALTAYı seri üretime sokamadık adamlar mock upla keşif gözlem yapacak. Kafanız güzelmiş kardeş iyi günlerde kullanın.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #683 : 26 Haziran 2019, 20:53:35 »
Şu yakın hava harekatlarında hangisini kullanacaz bir karar verin artık. Hürkuş mu , hürjet mi hangisi ? Çünki henüz hiçbiri yok ortada. 2014 yılında prototipi çıkmış ALTAYı seri üretime sokamadık adamlar mock upla keşif gözlem yapacak. Kafanız güzelmiş kardeş iyi günlerde kullanın.

Size ne anlatılsa boş bugünlere kolay gelmedik bak Hürkuş seri üretime geçmeye başladı yakında silahlı versiyonu da kullanılmaya başlayacaktır. Elbette HÜRJET gibi bir uçağın yapımı uzun sürecektir. Sonuçta yeni yeni bu işlere girdik. Ama siz herşey hemen anında olsun bitsin istiyorsunuz. Aslında anlatılmak istenenleri özellikle anlamak istemeyen insanlara bir şeyler anlatmak ne kadar boş işmiş şimdi anlamaya başlıyorum.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #684 : 27 Haziran 2019, 11:19:29 »

Size ne anlatılsa boş bugünlere kolay gelmedik bak Hürkuş seri üretime geçmeye başladı yakında silahlı versiyonu da kullanılmaya başlayacaktır. Elbette HÜRJET gibi bir uçağın yapımı uzun sürecektir. Sonuçta yeni yeni bu işlere girdik. Ama siz herşey hemen anında olsun bitsin istiyorsunuz. Aslında anlatılmak istenenleri özellikle anlamak istemeyen insanlara bir şeyler anlatmak ne kadar boş işmiş şimdi anlamaya başlıyorum.
Diyorsunki "siz herşey hemen olsun istiyorsunuz".. Yahu bunu henüz mock up olan uçakla keşif gözlem yapan sen mi diyorsun ? Kimse hemen bitsin demiyor lakin hemen bitenlerinde üretimlerini göremedik. Hürkuşun ilk prototip tarihine bak birde dön gel bugün kaç tane yapılmış ona bak. Hürjetin prototipi bile yok ortada. Yani prototipin üzerine 6-7 yıl daha koyacaz ki elimizde 1 tane uçak olsun. Bak prototipten 7 yıl sonra elimizde 1 tane oluyor. Gerekli sistemleri gerekli yerlerden aldıgımız sürece elbet yapılır bu ucaklar. Yapmak sorun değilki üretime geçemiyoruz. Hürkuş örneğinde oldugu gibi , Altay örneğinde oldugu gibi..Sıkıntı burda. TF-Xide yaparız 2030a kadar yalnız seri üretime girmesi 2040ı bulur bu kafayla. Sen olaya bizim gözümüzle bakmıyorsunki işin gücün kuru propaganda.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2019, 11:20:21 Gönderen: ムゲン »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #685 : 27 Haziran 2019, 11:28:03 »

Diyorsunki "siz herşey hemen olsun istiyorsunuz".. Yahu bunu henüz mock up olan uçakla keşif gözlem yapan sen mi diyorsun ? Kimse hemen bitsin demiyor lakin hemen bitenlerinde üretimlerini göremedik. Hürkuşun ilk prototip tarihine bak birde dön gel bugün kaç tane yapılmış ona bak. Hürjetin prototipi bile yok ortada. Yani prototipin üzerine 6-7 yıl daha koyacaz ki elimizde 1 tane uçak olsun. Bak prototipten 7 yıl sonra elimizde 1 tane oluyor. Gerekli sistemleri gerekli yerlerden aldıgımız sürece elbet yapılır bu ucaklar. Yapmak sorun değilki üretime geçemiyoruz. Hürkuş örneğinde oldugu gibi , Altay örneğinde oldugu gibi..Sıkıntı burda. TF-Xide yaparız 2030a kadar yalnız seri üretime girmesi 2040ı bulur bu kafayla. Sen olaya bizim gözümüzle bakmıyorsunki işin gücün kuru propaganda.

İstediğin şeye inanmaya devam edebilirsin, işinize gelmediği için bazı şeyleri anlamamazlıktan geliyorsunuz. Daha fazla tartışmaya girip konuyu dağıtmaya gerek yok bu kafayla size başarılar dilerim.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #686 : 27 Haziran 2019, 12:26:07 »

İstediğin şeye inanmaya devam edebilirsin, işinize gelmediği için bazı şeyleri anlamamazlıktan geliyorsunuz. Daha fazla tartışmaya girip konuyu dağıtmaya gerek yok bu kafayla size başarılar dilerim.
Herşey ortada , görünene mi inancaz senin burda propaganda şovuna mı ? -acak -eceklerle işler yürümüyor. Gerçekleri konuşunca tavuk gibi kümese kaçıyorsunuz. Hani kaç yıldır kaç tane hürkuş yaptın ? Habire yaptık ettik nerde hürkuşlar ? Sizin zihniyetin bildiği tek şey Bayraktar İHA. Bir önceki yorumda ANKAdan bahsetmişsin. Şaşırdım açıkcası şok oldum. Sizin Anka adında bir ihadan haberdar olmanız bile bir gelişmedir bu ülkeye. Hani şu dostlar alışverişte görsün diye bir iki tane sipariş edilen İHAdan bahsediyorum. Hayır birde anlamıyorum neyin dramasını oynuyorsun.  Hafif bir eleştiriyi bile kaldıramıyorsunuz. Habire yaptık ettik diyorsunuz bende bu vatanın evladıyım hani nerde ? Ben hürkuşun prototipini eski G.K başkanı olan Akın Öztürk zamanında bile gördüm. Hani kaç yıl oldu kaç tane var elinde. nato kafa neto mermer. Asıl bize yazıkki bu mantaliteye birşeyler anlatmaya çalışıyoruz
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2019, 12:27:21 Gönderen: ムゲン »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #687 : 27 Haziran 2019, 12:59:23 »

Herşey ortada , görünene mi inancaz senin burda propaganda şovuna mı ? -acak -eceklerle işler yürümüyor. Gerçekleri konuşunca tavuk gibi kümese kaçıyorsunuz. Hani kaç yıldır kaç tane hürkuş yaptın ? Habire yaptık ettik nerde hürkuşlar ? Sizin zihniyetin bildiği tek şey Bayraktar İHA. Bir önceki yorumda ANKAdan bahsetmişsin. Şaşırdım açıkcası şok oldum. Sizin Anka adında bir ihadan haberdar olmanız bile bir gelişmedir bu ülkeye. Hani şu dostlar alışverişte görsün diye bir iki tane sipariş edilen İHAdan bahsediyorum. Hayır birde anlamıyorum neyin dramasını oynuyorsun.  Hafif bir eleştiriyi bile kaldıramıyorsunuz. Habire yaptık ettik diyorsunuz bende bu vatanın evladıyım hani nerde ? Ben hürkuşun prototipini eski G.K başkanı olan Akın Öztürk zamanında bile gördüm. Hani kaç yıl oldu kaç tane var elinde. nato kafa neto mermer. Asıl bize yazıkki bu mantaliteye birşeyler anlatmaya çalışıyoruz

Neye kime propoganda yapıyorum bana açıklarmısın? Ben sadece savunma sanayii meraklısı sade bir vatandaşım kimseye propoganda da yapmıyorum şovda yapmıyorum asıl şovu gelmiş burada sen yapıyorsun. O beğenmediğin Bayraktar üretilmeden önce kazık fiyata aldığın 3 sistem Heron'u uçurmak için İsrail'lilere yalvarıyordun şimdi belkide hangarlarda çürüyorlar.ABD'den Reaper almak için kapısında bekliyordun.Şimdi en büyük İHA filolarında  birine sahipsin.2 adet dediğin Ankalar'dan kuvvetin elinde 10 adet var ve seri üretimdeler hala, Hürkuş 4 adet var ve üretimi devam devam ediyor 15 adet teslim edilecek, silahlı Hürkuş'un silahlarının entegrasyon işlemleri bittikten sonra teslim edilmeye başlanacak. Biraz forumu takip etseydin hangi sistemin kaç tane envanterde olduğunu bilirdin ama işin gücün insanları eleştirip asılsız suçlamalarda bulunmak olduğu için takip etmiyorsun tabi. Neyse sana yinede iyi forumlar dilerim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #688 : 27 Haziran 2019, 14:13:59 »
Fırtına06 arkadaşımıza haksız yere yüklendiğinizi düşünüyorum. Propaganda falan yapmıyor. Mevcut durumu belirtiyor. Durum abarttığınız kadar kötü değil! Kendi savunma ürünlerimizle bu konuda önemli bir açığı kapatıyoruz.

Bu arada biri şu gerizekalılara söylesin, mehmetçik fes takmıyor.

Kendilerine mesela SAS komandolarını öneririm. Ne de olsa iyi bilirler... ;D ;D

Yaptıkları tasarımda mehmetçik yerine kendi ponponlu ve etekli efsun askerlerini kullanmışlar sanırsam...  ;D ;D

Kendilerini aptal durumuna düşürmeye bayılıyorlar nedense!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #689 : 27 Haziran 2019, 17:22:38 »
Ooo ortalık karışmış yine. Evet bir şeyler üretiliyor eyvallah ama Yunan’ı bizimle bire bir kıyaslarsanız yanılırsınız. Çipras daha bu hafta çıkıp bir açıklama yaptı “Yunanistan yalnız değil” diye. (Bizim ise ne kadar yalnız olduğumuz ortada)

Yıllardır PKK falan sürekli aktif bir kara gücümüz var ama ciddi bir Hava ve Deniz harbimiz yok. İsrail de bizim gibi sürekli çatışma halinde ve Araplarla girdikleri ve gayet başarılı oldukları topyekün savaşlar var. Denklemi kurarken bunları da göze almak gerekiyor.