Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #620 : 19 Haziran 2019, 23:34:54 »
Hiçbirşey yapmaya gerek yok. Ege adalarının karşısına 15-20 adet Bora yerleştirelim. Nasıl olsa Atina'ya kadar ulaşabiliyor bu füzeler korkudan gece gözlerine uyku girmez.  ;D ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #621 : 19 Haziran 2019, 23:51:09 »
Bugünlerde bir şey dikkatimi çekti. Googleearth programında Yunan adalarındaki hava alanları ve askeri üslerin görüntüleri bulanıklaştırılmış. Eskiden böyle değildi! Uluslarası anlaşmaları ihlal ederek adaları silahlandırdıkları çok açık. Bu konuda ülkeyi yçnetenler ne gibi girişimlerde bulundular acaba? Bilen var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #622 : 20 Haziran 2019, 00:42:14 »
Bugünlerde bir şey dikkatimi çekti. Googleearth programında Yunan adalarındaki hava alanları ve askeri üslerin görüntüleri bulanıklaştırılmış. Eskiden böyle değildi! Uluslarası anlaşmaları ihlal ederek adaları silahlandırdıkları çok açık. Bu konuda ülkeyi yçnetenler ne gibi girişimlerde bulundular acaba? Bilen var mı?
hemşeri dernekleriyle görüşmeler devam ediyor.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #623 : 20 Haziran 2019, 10:50:50 »

Saçmalamayın bu konu daha önce muhtarlar toplantısında çözülmüştü zaten. 😁

Google earth görüntüleri esasen Türk Devletinin kullanacağı görüntüler değil. Zaten kendi uydusu o çözünürlükte veri sağlıyor. Genelde terör gruplarına karşı tedbiren yapılan bir şey olmalı. Gerçi sivil olarak ulaşabileceğiniz başka kaynaklar da var.

Ha bir de o buzlanmış görüntüleri zaman skalasında geriye gidip izleyin sansür bazılarında kalkıyor 😁

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #624 : 20 Haziran 2019, 11:37:40 »

Saçmalamayın bu konu daha önce muhtarlar toplantısında çözülmüştü zaten. 😁

Google earth görüntüleri esasen Türk Devletinin kullanacağı görüntüler değil. Zaten kendi uydusu o çözünürlükte veri sağlıyor. Genelde terör gruplarına karşı tedbiren yapılan bir şey olmalı. Gerçi sivil olarak ulaşabileceğiniz başka kaynaklar da var.

Ha bir de o buzlanmış görüntüleri zaman skalasında geriye gidip izleyin sansür bazılarında kalkıyor 😁

Bunları biz de biliyoruz. Ancak terör grupları ne zaman Yunan adalarındaki askeri tesislere saldırı düzenlemiş! Son yıllarda medyada Yunanistan'ın bu adaları silahlandırdığı haberleri dolaşıyor. Bu anlaşmalara aykırı durum için acaba ülkemizi yönetenler ne yapıyor? Bu iddiaları araştırıyorlar mı? Ellerinde bu iddiaları kanıtlar nitelikte uydu görüntüsü, keşif fotoğrafı vs belge var mı? Varsa bu belgelerle uluslararası alanda bu konuda hak aramak için ne gibi girişimlerde bulunuyorlar? Eğer bu iddialar gerçek değilse, medyada çıkan haber ve fotoğraflar hakkında neden hiç bir yetkili açıklama yapmıyor?
vs vs...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #625 : 20 Haziran 2019, 12:00:40 »
Cevap arıyorsunda cevap verenleri banlıyorsunuz..Amerikan savunma forumlarından tut , Yunan forumlarına , Çinlisine , Hindistanlısına her forumu kabaca internetle cevirerek bakıyorum. Dünyada bizimki gibi "savunma konularının konuşuldugu yerde siyaset konusulmaz" saçmalığını başka bir yerde görmedim. Ben siyasi konuşmadan o adaların Yunanlılara peşkeş çekildiğini nasıl anlatcam burda... Gözyumanları anlatırken Çanakkalelileri mi suçluycam ? İzmirlileri mi ? Bu adalar elden gitti ve birileri gözünü kapattı. Kim abi bunlar ? O dönem ülkeyi kim yönetiyorsa odur. Bu ülkeye iktidar olmak bu ülkenin menfaatlerini korumak demektir. Korumamışsın. Zaten bu kitlenin vatan toprağının kutallığını Suriyeden mezar kacırmasıyla gördük ve bunu kahramanlıkmış gibi lanse ettik.Bu ülkenin generallerine "eşek" diyen herife bile twitterda gündem olunca sorusturma açan bir genelkurmay ve işi gücü bırakmış tek dertleri ellerinden gidecek rantın peşinde koşmak olan iktidardan açıkcası ben hiçbir halt beklemiyorum. Bize ait olan yada her iki tarafından işgal edemeyeceği anlaşmayla karara bağlanmış adaların işgaline gözyummuşsun bir defa. Bugün bir tane Allahın kulu diyemezki "biz adalara sahip çıktık". Çıkmadık. kimin döneminde çıkılmadıgıda ortada. Şimdi silah zırhlı arac konulunca mı tepki vercez ? Bu yazıyı okuduktan sonra eksi basacak arkadaşlara soruyorum. Kimi suçluycam ben. Hadi siyasi konuşmayalım. egede birçok adacık tapulu topragımızdı bizim ama suan bize ait değil. Suriyede ufakta olsa üç karış toprağımız vardı suan yok. Bunları kim yaptı abi ? Amerikaya dikleniyoruz kıytırık yunanan toprak kaptırıyoruz bu nasıl bir büyüme. Nasıl bir süper güçlüktür.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 12:02:14 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #626 : 20 Haziran 2019, 12:11:13 »
Cevap arıyorsunda cevap verenleri banlıyorsunuz..Amerikan savunma forumlarından tut , Yunan forumlarına , Çinlisine , Hindistanlısına her forumu kabaca internetle cevirerek bakıyorum. Dünyada bizimki gibi "savunma konularının konuşuldugu yerde siyaset konusulmaz" saçmalığını başka bir yerde görmedim. Ben siyasi konuşmadan o adaların Yunanlılara peşkeş çekildiğini nasıl anlatcam burda... Gözyumanları anlatırken Çanakkalelileri mi suçluycam ? İzmirlileri mi ? Bu adalar elden gitti ve birileri gözünü kapattı. Kim abi bunlar ? O dönem ülkeyi kim yönetiyorsa odur. Bu ülkeye iktidar olmak bu ülkenin menfaatlerini korumak demektir. Korumamışsın. Zaten bu kitlenin vatan toprağının kutallığını Suriyeden mezar kacırmasıyla gördük ve bunu kahramanlıkmış gibi lanse ettik.Bu ülkenin generallerine "eşek" diyen herife bile twitterda gündem olunca sorusturma açan bir genelkurmay ve işi gücü bırakmış tek dertleri ellerinden gidecek rantın peşinde koşmak olan iktidardan açıkcası ben hiçbir halt beklemiyorum. Bize ait olan yada her iki tarafından işgal edemeyeceği anlaşmayla karara bağlanmış adaların işgaline gözyummuşsun bir defa. Bugün bir tane Allahın kulu diyemezki "biz adalara sahip çıktık". Çıkmadık. kimin döneminde çıkılmadıgıda ortada. Şimdi silah zırhlı arac konulunca mı tepki vercez ? Bu yazıyı okuduktan sonra eksi basacak arkadaşlara soruyorum. Kimi suçluycam ben. Hadi siyasi konuşmayalım. egede birçok adacık tapulu topragımızdı bizim ama suan bize ait değil. Suriyede ufakta olsa üç karış toprağımız vardı suan yok. Bunları kim yaptı abi ? Amerikaya dikleniyoruz kıytırık yunanan toprak kaptırıyoruz bu nasıl bir büyüme. Nasıl bir süper güçlüktür.

Kusura bakma da bu kadar laf salatası ne yazık ki sorduğum soruların hiç birisine cevap değil!
Önceki iletimde sorduğum sorulara somut yanıt verebilecek olan var mı?

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #627 : 20 Haziran 2019, 12:22:11 »
Uydu görüntüleri elbette mevcut.Özellikle İHA lar ve Uydu teknolojileri ile bütün adaların haritalandırılması tamamlanmış vaziyette.Hatta bugün okudu iseniz Barış kartalı Libya açıklarında dolaştığını Flight Radar verilerinden gözlemleyebilirsiniz.Bu keşif uçuşları sadece Libya için değil aynı zamanda Yunanistan bölgesine yakın bir şekilde askeri istihbarat takibinde olduğunu görebilmekteyiz.

Yani bu konuda Genelkurmay Ege de her daim tetikte ve takipte nereye ne şekilde asker intikal etmiş ne şekilde transfer edilmiş bunların an be an izlendiğini size gayet açıklık ile söyleyebilirim.Zaten deniz tacizlerinde ve hava tacizlerinde azalma yaşanmasının sebebi bu bölgede'ki elektronik istihbarat ve gözlem yeteneğimizden kaynaklıdır.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #628 : 20 Haziran 2019, 12:30:44 »
Kim başlanmış bugünlerde?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #629 : 20 Haziran 2019, 13:03:41 »
Kim başlanmış bugünlerde?

Sık sık şöyle haberler çıkıyor medyada. >> https://www.parlamentohaber.com/yunanistanin-silahlandirdigi-adalarda-ege-denizinde-yasanacak-muhtemel-guvenlik-sorunlari/

https://www.yeniakit.com.tr/haber/yunanistan-savasa-hazirlaniyor-papaz-esliginde-silah-ve-asker-sevkiyati-799093.html

Hükümete yakın bu haber sitesi bile bunu söylüyor.

Hatta Muhalefet lideri bile bu haberleri destekler nitelikte "Ege Denizi’nde bize ait olan 16 ada terk edildi. Lozan'a göre silahsızlanması gereken adaların tamamı silahlandırıldı." dedi. >> https://www.haberturk.com/chp-lideri-kilicdaroglu-ndan-aciklamalar-2494774

Geçmişe yönelik olarak son yıllarda bu tip haberlerin çoğaldığını görebilirsiniz.

Uydu görüntüleri elbette mevcut.Özellikle İHA lar ve Uydu teknolojileri ile bütün adaların haritalandırılması tamamlanmış vaziyette.Hatta bugün okudu iseniz Barış kartalı Libya açıklarında dolaştığını Flight Radar verilerinden gözlemleyebilirsiniz.Bu keşif uçuşları sadece Libya için değil aynı zamanda Yunanistan bölgesine yakın bir şekilde askeri istihbarat takibinde olduğunu görebilmekteyiz.

Yani bu konuda Genelkurmay Ege de her daim tetikte ve takipte nereye ne şekilde asker intikal etmiş ne şekilde transfer edilmiş bunların an be an izlendiğini size gayet açıklık ile söyleyebilirim.Zaten deniz tacizlerinde ve hava tacizlerinde azalma yaşanmasının sebebi bu bölgede'ki elektronik istihbarat ve gözlem yeteneğimizden kaynaklıdır.

Bilgi için teşekkür ederim. Bu bilgiye göre Yunanistan'ın Ege'de askeri hareketliliğinin tümünü gözlemleyebiliyoruz diyebiliriz sanırım. Ancak henüz sorularıma cevap bulabilmiş değilim! Bu kadar gelişmiş gözlem yeteneğimiz, bu haberlerin doğruluğunu sorgulamamıza yeterli diye düşünüyorum.  Bu haberler gerçeği yansıtıyorlarsa, uluslararası arenada hakkımızı korumak için neler yapıyoruz? Haberler gerçek değilse, bu konuda neden bir yetkili çıkıp yalanlamıyor? Açıklama yapan varsa da ben görmedim. Gören, duyan var mı?
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 13:36:46 Gönderen: SKYWOLF »