Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #520 : 20 Aralık 2018, 14:04:18 »
Komşumuz hakkındaki analiziniz'e katılıyorum Sn Serkan . Peki komşumuz mevcut durumlarının madem farkındalar ve ilerisi için de  kendileri düşlerinin geçekleşme umudu düşük olasılıksa ki o da  bahsetmiş olduğunuz  gibi başka ülkelerden medet umma. O zaman niye daha umut vad eden planlar üzerine eğilmiyorlar? ( Anlıyorum yurt içerisinde ki kamu oyuna oynanıyor) Ama daha rasyonel çözümler mesela ortak kullanım,al ver.... vs  . Böyle bir yaklaşım daha gerçekci olabildiği ve gerçekleşme olasılığı daha yüksek olduğu için ,hem kendi kamuoyu hem de yandaşalarınca daha gerçekci bir politika olduğu inandırılabilir.

Olması imkansız hayal vad edip sonra dayak yemekten daha iyi olur sanki ne dersiniz?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #521 : 20 Aralık 2018, 14:12:43 »
Yunanlıların olayı şu. TV ye bakıp bombaları ihaları askerleri görünce telaşlandılar. Sonuçta bunlar sivil ve durumu tam yorumlayamıyorlar. Savaş cehennemin kapılarının aralanmasıdır. Asker kışlasında kuzu kuzu yatarken onun dehşetini gücünü fark edemezsin. Yunanlılar şimdi kendi askerlerini göremiyor bizimkileri görüyorlar ve panik yapıyorlar savaşa giren bizimkiler onların askerleri kışlada kuzu kuzu bekliyor. Oysa bilmedikleri şey onların askerleride bu Türk video larındaki şeyleri yapmaya yeterli çok güçlü bir ordu. Teröristi LGB ile vuran F16 da bomba da hedefleme podu da hatta iha da onlarda var. Bizde olan her şey onlarda da var ama onlar sahada bunu sergilemedikleri için sivil Yunanlılar bize özel sanıyor bu kabiliyetleri. Afrine Yunan ordusu girse aynı şeyleri onlar sergileyecekti. Yunan ordusu süpergüç tür arkadaşlar dünyanın en güçlü ordularından biridir. Bu gerçektir yani süpergüç kelimesini bilerek kullanıyorum bizim gibi Yunanistan İspanya Güney Kore gibi ordular süper askeri güçlerdir dünya ortalaması açısından. Yunanistan bugün Mısır ı hariç tutun bütün Afrika kıtasını tek başına Güney Afrika da dahil işgal edebilir.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2018, 14:18:03 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #522 : 20 Aralık 2018, 14:16:08 »
Yunanlılar Türklere karşı kin beslemek yerine dost olmayı deneselerdi, bugün her iki taraf da çok daha iyi konumda olurdu. Ne yazık ki Yunan tarafı henüz o bilinç seviyesine ulaşamadı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #523 : 20 Aralık 2018, 14:34:16 »
skywolf Yunanistan ın olayı şu
Yunanistan bu güne kadarki Türk düşmanlığından fayda sağlamış bir ülkedir hep
Türk düşmanlığı hem bazı haklı sebeplerle mesela Kıbrıs Ege adalar gibi sebeplerle var hemde Yunanistan ı anlamlı kılan zararsız bir gerilim bu. Biz olmasak Yunanistan Bulgaristan gibi Sırbistan gibi kıyıda köşede kıytırık bir ülke olur kimse tatil dışında adını duymaz. Bizim sayemizde ufakta olsa bizi ilgilendiren her coğrafi meseleye ucundan ortak oluyorlar. Yunanistan ın ne haddine İsrail ile stratejik işbirliği daha düne kadar biz izin vermediğimiz için İsrail de nsilah alamıyorlrdı. Ama İsrail le biz kötü olunca doğal olarak Yunanistan ortaya atlıyor benle dost ol Türkler görsün gününü diyor. Suriye Ermenistan ile papaz oluyoruz işbirliği imzalıyorlar iyi ilişki kuruyorlar filan. Yunanistan bize yanaşarak gerilimiden nasiplenip bizden rol çalan bir kıytırık ülke. Her düşmanımız Yunanistan ile ilişki geliştiriyor ama daha ilginci her dostumuzlada Yunanistan misilleme hakkı yarışma hakkı olarak dostlu geliştirmeye çalışıyor. Karşı ülkede bı gayretli ülkeyi niye ret etsin iyi madem diyor ayakları kıçına vurarak gelen bir Yunanistan ı mesela Gürcistan yada Azerbaycan Türkmenistan ne diye geri yollasın AB ülkesi sevimli bir ülke Yunanistan sonuçta. Sonuçta Türkiye Yünanistan gibi kıytırık bir ülkeyi anlamlı hale getiren bir zararsız düşman.
Aramızdaki meseleleri çıkartanda Yunanistan tarafı olunca birazda doğal avantajlarıda olunca bu kavga da hep bizim beraberliğe mücadele ettiğimiz bir çatışmaya dönüyor. Yani komşu senin tarlandan bir metre almaya çalışıyor sen sınırı eski yerine getirmeye inatlaşıyorsun. % 100 kazanırsan eski sınıra menfaate dönücen komşu sıfır kaybetcek. Ama % 99 kazanırsan komşun % 1 kazanacak yinede kar kardır yani onun için. Biz şunu yapmıyoruz komşu 1 metre isteyince bizimde hayır sen benden bir metre aldın asıl ben senin bahçene 1 metre gireceğim dememiz gerek. Ege deki karşılığı şudur. Yunanistan 6 milden 12 mile çıkartınca biz hayır 6 ml olacak dememeliyiz ne demeliyiz 12 ada bizim onları geri ver demeliyiz. Yunanistan hep malubiyette berabere bitirmemeli anlaşmazlıkları kayıp vermeli. Kıbrıs iyi oldu mesela adanın yarısı gitti onun gibi olmalı. Adam sana yumruk atıyorsa yumrukları sadece savuşturarak kazanamazsın seninde ona gömdürmen gerek bir tane.
beğen

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #524 : 20 Aralık 2018, 14:38:30 »
Yunanlılar Türklere karşı kin beslemek yerine dost olmayı deneselerdi, bugün her iki taraf da çok daha iyi konumda olurdu. Ne yazık ki Yunan tarafı henüz o bilinç seviyesine ulaşamadı!

Size katılıyorum.  Ama Yunanlılar da tam tersini düşünüyor,hali ile kör döngüdeyiz. Sizce bu kör döngüyü nasıl kırabiliriz ?

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #525 : 20 Aralık 2018, 14:43:39 »
skywolf Yunanistan ın olayı şu
Türk düşmanlığı hem bazı haklı sebeplerle mesela Kıbrıs Ege adalar gibi sebeplerle var hemde Yunanistan ı anlamlı kılan zararsız bir gerilim bu. Biz olmasak Yunanistan Bulgaristan gibi Sırbistan gibi kıyıda köşede kıytırık bir ülke olur kimse tatil dışında adını duymaz. Bizim sayemizde ufakta olsa bizi ilgilendiren her coğrafi meseleye ucundan ortak oluyorlar. Yunanistan ın ne haddine İsrail ile stratejik işbirliği daha düne kadar biz izin vermediğimiz için İsrail de nsilah alamıyorlrdı. Ama İsrail le biz kötü olunca doğal olarak Yunanistan ortaya atlıyor benle dost ol Türkler görsün gününü diyor. Suriye Ermenistan ile papaz oluyoruz işbirliği imzalıyorlar iyi ilişki kuruyorlar filan. Yunanistan bize yanaşarak gerilimiden nasiplenip bizden rol çalan bir kıytırık ülke. Her düşmanımız Yunanistan ile ilişki geliştiriyor ama daha ilginci her dostumuzlada Yunanistan misilleme hakkı yarışma hakkı olarak dostlu geliştirmeye çalışıyor. Karşı ülkede bı gayretli ülkeyi niye ret etsin iyi madem diyor ayakları kıçına vurarak gelen bir Yunanistan ı mesela Gürcistan yada Azerbaycan Türkmenistan ne diye geri yollasın AB ülkesi sevimli bir ülke Yunanistan sonuçta. Sonuçta Türkiye Yünanistan gibi kıytırık bir ülkeyi anlamlı hale getiren bir zararsız düşman.
Aramızdaki meseleleri çıkartanda Yunanistan tarafı olunca birazda doğal avantajlarıda olunca bu kavga da hep bizim beraberliğe mücadele ettiğimiz bir çatışmaya dönüyor. Yani komşu senin tarlandan bir metre almaya çalışıyor sen sınırı eski yerine getirmeye inatlaşıyorsun. % 100 kazanırsan eski sınıra menfaate dönücen komşu sıfır kaybetcek. Ama % 99 kazanırsan komşun % 1 kazanacak yinede kar kardır yani onun için. Biz şunu yapmıyoruz komşu 1 metre isteyince bizimde hayır sen benden bir metre aldın asıl ben senin bahçene 1 metre gireceğim dememiz gerek. Ege deki karşılığı şudur. Yunanistan 6 milden 12 mile çıkartınca biz hayır 6 ml olacak dememeliyiz ne demeliyiz 12 ada bizim onları geri ver demeliyiz. Yunanistan hep malubiyette berabere bitirmemeli anlaşmazlıkları kayıp vermeli. Kıbrıs iyi oldu mesela adanın yarısı gitti onun gibi olmalı. Adam sana yumruk atıyorsa yumrukları sadece savuşturarak kazanamazsın seninde ona gömdürmen gerek bir tane.
Serkan bu yazdıklarına katılıyorum  tabi 12 adayı geri istemek Yunanlılar tarafından Savaş sebebi sayılır gerçi sayılsa iyi olur Ege'de 12 tane daha adamız olması güzel olur ;D
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #526 : 20 Aralık 2018, 15:03:11 »

O kadar fayda sağlamışlar ki, gereksiz Türkiye korkuları yüzünden aşırı silahlanmaya harcadıkları para temel nedeniyle iflasın eşiğine geldiler. Genel olarak hiç bir zaman Yunanlıların Türkiye'yi önemsediği kadar Türkiye Yunanistan'ı önemsemedi. Yunan siyaseti Türkiye ile yatıp Türkiye ile kalkıyor. Adamlar hayatlarını Türkiye üzerine kurmuşlar. Türkiye bir anda ortadan kaybolsa kendilerini boşlukta hissedip bunalıma girecekler. Sürekli fesatlık peşindeler. Tipik ezik karakterdeler!

Gerçekten Türkiye takıntıları olmasaydı, bizimle dost olsalardı, en büyük gelirleri olan Turizmin daha da artması yanında, enerji ve sanayide çok daha iyi bir yerde olabileceklerdi. Silahlanmaya ayırdıkları tonla paranın da daha mantıklı işlere harcanmak üzere ceplerinde kalması  da cabası.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 20 Aralık 2018, 15:10:27 »
Abi yunanın ordusunun süper güç olduğuna inanmıyorum yada belli seviyede olduğuna, burada size katılmıyorum.+
Benden daha iyi blirsiniz ki kışlada yatan askerin fit olması biraz zor olur.
Suriyeyi geçiyorum pkk ile mücadele bile operasyonel olarak bizi daha da aktif ve deneyimli yapar.
Kuzey afrika kıyılarında yakıtları biter :)

Şunu da unutmayalım -23 ay önce acemi askerlere söylettikleri bir de marş vardı. Onu da unutmuyorum.
Tv leri böyle yaptıkça 10-18 yaş arası çocukları zehirliyorlar, bize yunan düşman diye öğretilmedi yani bana sıkıntılar oldu ama halk bizim dostumuz denildi daima(babam tarafından)
artık bu saçma yaklaşımdan dolayı geleceklerini de zehirliyorlar.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 20 Aralık 2018, 15:14:47 »

O kadar fayda sağlamışlar ki, gereksiz Türkiye korkuları yüzünden aşırı silahlanmaya harcadıkları para temel nedeniyle iflasın eşiğine geldiler. Genel olarak hiç bir zaman Yunanlıların Türkiye'yi önemsediği kadar Türkiye Yunanistan'ı önemsemedi. Yunan siyaseti Türkiye ile yatıp Türkiye ile kalkıyor. Adamlar hayatlarını Türkiye üzerine kurmuşlar. Türkiye bir anda ortadan kaybolsa kendilerini boşlukta hissedip bunalıma girecekler. Sürekli fesatlık peşindeler. Tipik ezik karakterdeler!

Gerçekten Türkiye takıntıları olmasaydı, bizimle dost olsalardı, en büyük gelirleri olan Turizmin daha da artması yanında, enerji ve sanayide çok daha iyi bir yerde olabileceklerdi. Silahlanmaya ayırdıkları tonla paranın da daha mantıklı işlere harcanmak üzere ceplerinde kalması  da cabası.

Doğru lafın üzerine ekleyecek sözüm yok .

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #529 : 20 Aralık 2018, 15:20:18 »
Sn Afşarın belirtmiş olduğu gibi. ''Yunanistanın bir süper güç veya yöresel  süper güç olduğunu düşünmüyorum.''

Amma hasımlarımızı ,ki buna Yunanistan'da  dahil hiç bir zaman küçümsemek doğru bir yaklaşım da olmadığı kanısındayım.