Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #481 : 27 Kasım 2018, 20:47:06 »
Açıkcası biraz kafam karıştı .'' konu Türk - Yunan Askeri İlişkileri idi''

Yani silahdan arınmış olan 12 adanın gayri kanuni olarak silahlandırılması, adaların elden gitmesi , ve İtalyanların bu konuda  bize yardımı olup olamayacakları tartışılıyorduk diye  anlamıştım .  Siz ise daha da eskilere gidip Etrusklerin DNA lerine kadar indiniz açıkcası bir tarihçi,antropolog,genetist olmadığım için paylaşılan linklerin doğruluğu hakkında yorum yapamam ,ama  İnternet te çabuk bir gezinti yapmak sureti ile paylaşmış olduğunuz linklerin haricinde Etrusklerin orijin ve DNA ları hakkında daha değişik tezler ,ve görüşler de mevcut . Belirtmiş olduğum gibi bu günkü italyanların Türkler hakkında olumsuz görüşleri pek olmamakle birlikte,pek de olumlu baktıkları izlenimini alamadım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #482 : 27 Kasım 2018, 22:02:22 »
Teşekkürler Atsızbey. Etrüksler hakkında daha önce de bazı şeyler okumuştum.

Metin62 arkadaşım, daha önce forumda dile getirdiğim bir şeyi tekrar ediyorum. Savaşa karşı biri olarak Yunanlılarla cidden savaşmamız gerektiğine inanıyorum. İki ülke arasında nesillerdir süren anlaşmazlıkların başka türlü çözüm şansı olduğuna inanmıyorum. Bütün yollar denendi çünkü ve Serkan'ın bahsettiği sebeplerden dolayı Yunan tarafı asla bizimle anlaşma yoluna gitmeyecek. Sürekli ardımızdan kuyumuzu kazacaklar. Bizmle ilgili olumlu düşünen, barışsever Yunanlı sayısı çok az.

Kardak benzeri bir gerilimde, Ege'de dengeyi lehimize çevirecek şekilde bir oldu bitti ile adaları ele geçirmemiz gerektiğine inanıyorum. Ayrıca Türk azınlığın yaşadığı bölgeleri de... Yok efendim Yunanlılar adalı silahlandırıyormuş, yok FIR hattıymış, yok 12 milmiş vs, bütün bu dertlerden bir anda kurtuluruz. Bu hastalığa katlanmak yerine, ciddi bir ameliyata katlanmak ve hastalıktan tamamen kurtulmak en iyisi.

Eskiden Yunanlılara karşı daha ciddi bit tutum sergiliyorduk. Ancak bu zamanda Yunanlılar bizim tepkisizliğimiz nedeniyle sürekli şımarıyorlar. Bu konuda çok sert tepkilerle ciddiyetimizi göstermemiz gerektiği düşüncesindeyim. Biz ne kadar sert olursak, Yunanlıların arkasında o kadar az destekçisi olur. Görmezden gelmek, gerçeğin varlığını değiştirmiyor.

Bu konuda değerli görüşlerinizi merak ediyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #483 : 27 Kasım 2018, 22:14:45 »
Olası bir çatışma halinde ilk kurşunu biz mi sıkarız yunanlılar mı? Konu başlığı altında yazılanları okuyunca yunanlıların bizi kışkırtıp arkasına büyük abilerini alıp bir şeyler kazanmaya çalıştığı aşikar. Bir kaç adayı ele geçirsek ve Batı Trakya'da ilerlesek hemen abileri bize baskı uygulayacak, olası bir yunan savaşında toprak kazanmak mı daha önemli yoksa yunan ordusuna sağlam bir darbe indirip etkisiz hale getirmek mi daha önemli olur cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #484 : 27 Kasım 2018, 22:27:38 »
Rica ederim sayın Skywolf...Sayın Metin 62 bu ön türkleri araştırmak lazım...hakikatler ortaya çıkarsa anadoluda aslında yunan,ermeni ve kürtlerden önçe
Türklerin yaşadığını herkes öğrenmiş olacak...TÜRKİYEDE kayalara kazınmış en az 5000 yıllık türk tamgaları bulundu ama maalesef bizim medya bu haberleri kasıtlı olarak es geçiyor

,http://m.karar.com/hayat-haberleri/dr-poroy-on-turkler-anadoluya-10-bin-yil-once-geldi-51444

Neyse konuya dönelim 😉
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2018, 22:29:52 Gönderen: Atsızbey »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #485 : 27 Kasım 2018, 23:37:02 »
Açıkcası Türk-Yunan ilişkileri konusu güzel bir konu.Konu bir de sürekli gündemde, hali ile yazılacak ve tartışacak çok şey olur Sayın Skywolf  ve Atsızbey.

Türk - Yunan Askeri İlişkileri konusunda ,öncelikli tercihim keşke bir yolunu bulabilsek ve bu fani dünyada her iki devlette normal komşuluk yapabilse derim .

Ama öyle bir olasılık ezelden beri olamamış , ufukta da pek göremiyorum. Yunanistan ve Türkiye arasında birden çok konuda  taban tabana zıt görüşler ,kangren olmuş konular mevcut. Hali ile bu durumda tarafların uzlaşması pek mümkün görülmüyor .Neticede uzlaşmak için her iki tarfın mevcut konumlarından feragatta bulunması gerekir ki o olasılık da 0 yakın. Güç kullanımı yani savaş sorunlara geçici bir çözüm olabilir . Ama bu devirde savaşın kesin sonuç olabilceğini pek sanmam. Boyuna posuna bakmadan ,defalarca yediği dayaktan uslanmayan güreşci misali yunana bir dayak atmak daha elbette içimden geçer . Ama Yunana iyi bir sopa çekmeden önce konuyu iyi analiz etmemizde yarar vardır. Yani  sopayı niye atmak zorunda kaldığımızı dünyaya anlatabilir olmalıyız , neticede Türkiye bir süper güç değil girişeceği herhangi bir savaş ve operasyonun getirileri yanında götürüleri de olacak bunları iyi hesaplamalıyız.

Söylemişimdir ben Kıbrıs doğumluyum 63 bebektim 74 de çocuktum ,kıbrısta hangi evrelerden geçtiğimizi kıbrıslı bir Türk olarak yaşamış biriyim aile fertlerim davamız için çok çalıştı hiç de emeğini esirgemedi bizleri kıbrıs yakın tarihi konusunda sadece kendi görüşümüze göre degil  doğrusunu öğreti. Ama gel gelelim çok haklı olduğumuz kıbrıs konusunda dahi dünyayı yanımıza almayı malesef başaramadık . Evet kıbrıs Türkü kurtuldu, kurtarıcımız Türkiyeye de müteşekirim. Ama davamızı ve haklılığımız dünya aleme anlatamadık ,hatta adadada bazılarımız yaşamış olduklarına rağmen anlamadı,Türkiye de ayni şekilde bizler ile ne yapacağına tam karar veremedi . Yani savaş alanında başarılı olduk ama gerisini getiremedik ,Türkiyeye de ayak bağı olduk . Beni açıkcası düşündüren ve ürküten kıbrıs tecrübesinden sonra , olası yeni bir  Turk yunan kapışmasının sonrası ve olsı riskler.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #486 : 27 Kasım 2018, 23:58:45 »
Kendileri deli gibi silahlanirken bize itidal telkin ediyorlar. Gordugun her yerde sikistiracaksin bunlari!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #487 : 28 Kasım 2018, 00:15:51 »
Yunanlarda silahlaniyor ama biz çok daha büyük bir ekonomiyiz  ve silahlarımızı üreterek katma değer yaratıyoruz Yunan sadece borçlarını büyütüyor.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #488 : 28 Kasım 2018, 00:42:23 »
....Ama gel gelelim çok haklı olduğumuz kıbrıs konusunda dahi dünyayı yanımıza almayı malesef başaramadık . Evet kıbrıs Türkü kurtuldu, kurtarıcımız Türkiyeye de müteşekirim. Ama davamızı ve haklılığımız dünya aleme anlatamadık ,hatta adadada bazılarımız yaşamış olduklarına rağmen anlamadı,Türkiye de ayni şekilde bizler ile ne yapacağına tam karar veremedi . Yani savaş alanında başarılı olduk ama gerisini getiremedik ,Türkiyeye de ayak bağı olduk . Beni açıkcası düşündüren ve ürküten kıbrıs tecrübesinden sonra , olası yeni bir  Turk yunan kapışmasının sonrası ve olsı riskler.

Yapılması gereken iş, aynen Hatay modeliyle Türkiye' ye entegre olmaktır. Kıbrıs devleti Türkiye' ye dahil olacak bu mesele kökten çözülecek. Başka çare göremiyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #489 : 28 Kasım 2018, 00:42:59 »
Kendileri deli gibi silahlanirken bize itidal telkin ediyorlar. Gordugun her yerde sikistiracaksin bunlari!

+1

Olası bir çatışma halinde ilk kurşunu biz mi sıkarız yunanlılar mı? Konu başlığı altında yazılanları okuyunca yunanlıların bizi kışkırtıp arkasına büyük abilerini alıp bir şeyler kazanmaya çalıştığı aşikar. Bir kaç adayı ele geçirsek ve Batı Trakya'da ilerlesek hemen abileri bize baskı uygulayacak, olası bir yunan savaşında toprak kazanmak mı daha önemli yoksa yunan ordusuna sağlam bir darbe indirip etkisiz hale getirmek mi daha önemli olur cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İlk kurşunu bizim sıkmamıza gerek yok. Biz bu konuda dediğim gibi eskiye göre daha yumuşak davranıyoruz.  Yakın geçmişte Yunan botları karasularımıza girip balıkçıklarımıza bile ateş açma cesaretini gösterdiler. Böyle bir durumda o botu batırmamız gerekliydi!

Yunanlılar anlaşmalara aykırı şekilde adaları silahlandırıyorlar. Anlaşmayı hiçe sayıyorlar yani. O zaman biz de hiçe sayar o adalara el koyarız! Çünkü anlaşma hükmünü ortadan kaldıran Yunan tarafı!

Birkaç adayı ele geçirip Batı Trakya'ya rahatça ilerlemek için Yunan ordusuna sağlam bir darbe indirmemiz şart zaten. Bu durumda büyük abileri sadece havlamakla yetinirler. Hem Yunanı, hem de abilerini bu kadar cesaretlendiren sadece bizim pasifliğimiz! Özellikle dünyanın şu anki gerilimli hali ( Ortadoğu, Ukrayna, Rusya, Avrupa vs) göz önüne alındığında havlayan abiler kısa süre sonra çark edeceklerdir. Çünkü benim düşüncem o abiler Yunanistan'ın Türkiye zaafını çok iyi kullanarak Yunanı yolunacak tavuk olarak görüyorlar. Kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri alıyorlar.

Yunanlarda silahlaniyor ama biz çok daha büyük bir ekonomiyiz  ve silahlarımızı üreterek katma değer yaratıyoruz Yunan sadece borçlarını büyütüyor.

Yunanlılar içerisinde boğuldukları borca rağmen hızla silahlanıyorlar. Bu hiç akıl karı bir durum değil! Bunun tek amacı olabilir! O da silahları gerçek anlamda kullanmak!

Özellikle son yıllarda yerli silahlar geliştirmeye aşırı yönelmemizin nedenlerinden biri de belki bu durumun farkında olmamızdır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com