Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338922 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #440 : 30 Ekim 2018, 11:11:45 »
Yunanlilari biz geri birakmadik. Ona bakarsan Yugoslavya ulkelerini de biz yonettik. Biz cekildikten 150 yil sonra birbirlerini kestiler. Balkanlar bir sevda ve de bir beladir!
Gayette bizden dolayı geri kaldılar yahu.Şu gerçeği es gecmemek lazım. Biz yani Osmanlı bir kırılma yaşadı ve Avrupadaki bilim teknoloji sanayi gelişirken bunu kaçırdık. Bu kaçırmanın içinde Osmanlının tüm yönettiği bölgeler var. Bunu bana anlatan bizzat bir sırp yahu. osmanlı balkanları yönetti ama yatırım babında birşey yapmıyordu osmanlı. Adamlar kızgın benim umrumda mı değil bir Türk olarak ben bile bu gelişmelerden uzak kalınmasına kızgınım elin sırpı yunanı nedne kızgın olmasın. ben balkanlardaki Türk -Osmanlı kafasını anlatıyorum sana sen istedigin kadar inan yada inanma banane. Adamların kafasında bu yer etmiş.

Osmanlımı onları bıraktı ? Yoksa onlar mı Osmanlıyı bıraktı ?

Senelerce liyakatsizlikten, para yemekten, rüşvetten Osmanlıyı kıran bu devşirmeler. Senelerdir yeniliklerin önündeki en büyük engellerden birisi yeniçeri ocağında da bunlar. Hatta rüstem paşa sanılırken Osmanlıya ciddi anlamda rüşveti sokan damat ibrahim paşada bunlardan.

Bunlarıda unutma.

Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #441 : 30 Ekim 2018, 12:22:37 »
Güzel kardeşim yada abicim yaşın kaç bilmiyorum. Bunlar balkan halkının düşünceleri git bunları onlara anlat. Ben sadece Osmanlı'nın sanayide dahil birçok alanda Avrupa'ya göre geri kalmasi konusunda aynı fikirdeyim onlarla buda bir gerçek kim yüzünden olmuş beni ilgilendirmiyor sonuçta treni kaçırmışiz. Paşa suclayacaksak suçlanan pasalari say say bitmez. Ben isin detay kısmında değilim ilgilenmiyorumda tren kacmis mi ? Kacmis bitti.O adamlarda haklı yada haksız kendi trenlerinin kaçma nedeni olarak bizi görüyorlar. Buda kökleşmiş bir nefreti yüzyıllarca devam ettirme nedenleridir diyorum. Konstantinopolis kaç Yunan'ın umrunda ki şuan alayı aç , Bulgarlar öyle , Sırplar öyle.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2018, 12:24:19 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #442 : 30 Ekim 2018, 12:45:32 »
@yabgu

Balkan halklarinin dusunceleri kendilerini baglar. Ben de Osmanli'yi yikan zimbabwelilerdir desem takan olur mu?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #443 : 30 Ekim 2018, 14:57:31 »
@yabgu

Balkan halklarinin dusunceleri kendilerini baglar. Ben de Osmanli'yi yikan zimbabwelilerdir desem takan olur mu?
güzel kardeşim ben balkanlarin dolayısıyla Yunanlıların Türklere duyduğu öfkenin nedenlerinden bir tanesini söyledim banane senin kim hakkında ne düşündüğünden , sen istedigin kadar kulağını gözünü kapa sebeplerden biri bu diyorum hala gelmiş demogoji yapıyorsun burda. Ben sana yada inandigin şeylere birşey söylemiyorum . Balkan halkının Turklere karşı kafasinda böyle birşey var diyorum. Neyini anlamiyorsun
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2018, 14:58:23 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #444 : 30 Ekim 2018, 15:00:15 »
Şu kardes muhabbetini biraksan.

Neyse banane senin tanisip muhabbet ettigin Slavlardan. Ben sana tarihsel gerceklerden bahsediyorum. Koy kahvesi muhabbetinden degil.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #445 : 30 Ekim 2018, 18:08:48 »
Şu kardes muhabbetini biraksan.

Neyse banane senin tanisip muhabbet ettigin Slavlardan. Ben sana tarihsel gerceklerden bahsediyorum. Koy kahvesi muhabbetinden degil.
ne diyim Mahmut mu diyeyim anlamiyorsun ki arabayı kenara çekip sana konu anlatmaya çalışıyorum. Senin tarihsel gerçeklerine bişey dediğim yok , balkanlarda halkın düşünce yapısı bu yönde diyorum sanki diyen benmisim gibi bana sariyorsun. Yorumlarimda özellikle Balkanlar için " haklı yada haksızlar" diye belirtmisim. Sen (Türkler)  nasıl İngilizler Osmanlıyı yıktı diye düşünüyorsan bu düşüncede onlar için normal bişey neyini anlamıyorsun.bana sariyorsun hala.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2018, 18:10:01 Gönderen: Yabgu »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #446 : 30 Ekim 2018, 18:23:24 »
Tamam yabgu. Arabana bin devam et.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #447 : 30 Ekim 2018, 19:08:01 »
ah sağol ya , ben hala bekliyordum. Neyse kasmıyorum kafa nereye siz oraya

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #448 : 30 Ekim 2018, 19:11:09 »
ah sağol ya , ben hala bekliyordum. Neyse kasmıyorum kafa nereye siz oraya

Yahu ariza misin sen? Arabayi kenara cektim cevap yaziyorum diyor, tamam zahmet etme diyorsun, bi daha yaziyor. Yahu tamam ne yaparsan yap.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #449 : 01 Kasım 2018, 21:14:03 »
GKRY yüzölçumu yaklaşık 5800Km. GKRY ile KKTC arasında bulunan sınır hattı 180Km.
RMMO olası bir harekkatta THK karşın, RMMO hava savunmasında  kademeli koruma yapabilmek üzere aşağıda  paylaşmış olduğum muhtelif  hava savunma sistemlerini envanterinde barındırmaktadır. Bu bilgiler işığında geniş olmayan bir yüzölçümde THK'ni  çok katmanlı hava savunması ile karşılaşacak.

RMMO Hava Savunma sistem ve bilinen miktarlar.
•   S300 PMU  *
•   BUK-M1-2      x 3 Batarya   
•   TOR-M1          x 1 Batarya
•   ASPİDE            x 3 Batarya
•   MİSTRAL         x 29 Tane
•   SA7-GRAİL      x 30 Tane
•   ORLİKON GDF-35mm   x30 Tane
•   ZASTAVA- M55A4- 20mm   x50 Tane
•   BOFOS- 40L  x 60 Tane
* S300 Ana ekipman ne kadar Giritte konuşlandığı bilinsede, adaya gizlice bazı aksamların konuşlandığı düşünülmekte