Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 339067 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #430 : 29 Ekim 2018, 16:38:25 »
Biraz  yanılıyorsun . Viper upgrade daha yürürlüğe girmedi. Mali kaynağın nereden temin edileceği daha henüz belli değil. Fransızların Belhara sınıfı envantere girmeden Fremm fırkateynler daha görevde kalacaklar.  Bunu bizzat Fransa savunma bakanı kendisi bildirmişti. Belharaların envantere girmesi 2025 senesine planlanmıştır.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #431 : 29 Ekim 2018, 16:49:55 »
5 sene bize fazlasıyla yeter çünki bazı şeyler tam anlamıyla rayına girdiğinde üretimde daha seri daha rahat olacak kanısındayım tasarlanmakta olan beklemekte olduğumuz ürünlerde seri üretim bandına girmiş olacakki hava savunmamız bile o yıllarda mükemmel olmasada rahatlıkla idare edebilecek boyutta olacak o yüzden asıl düşünmesi gereken tarafın yunan iti ve yandaşları olduğu kanısındayım.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #432 : 29 Ekim 2018, 17:03:37 »
Skywolfun dediği gibi olur.  Yunanı el altından öne sürerler ama kendileri Türkiye ilişkililerini koparmamak için aktif olarak bulaşacaklarını zannetmiyorum.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #433 : 29 Ekim 2018, 17:35:02 »
O is yunanla falan olmaz. Tr'deki 2-3 ic unsurla is gormeye kalkarlar sonuc 1915 olur.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #434 : 29 Ekim 2018, 17:54:10 »
O is yunanla falan olmaz. Tr'deki 2-3 ic unsurla is gormeye kalkarlar sonuc 1915 olur.
O işin artısı olur.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #435 : 29 Ekim 2018, 18:27:30 »
verin 5000 dolar acropolisi havaya uçuruyum sonrada o parayla santorinide tatil yapayım. ha ha ha :)) Yunanlılar daha genel bakarsak Balkan insanları Osmanlının yönetim sisteminden nefret ediyolardı. Adamların bugünki isyanı Türklerin egemenliğinde yasamış olmaktan ziyade Osmanlı egemenliği altında kaldıkları süre zarfında Avrupadaki hiçbir gelişime ayak uydurumadılar , reformlara rönesanslara sanayi devrimine hep uzaktan baktılar. O yüzden bugün avrupanın en fakirleri o dönem Osmanlı egemenliği altında yaşamış avrupa ülkeleridir. Yunanlılarda bunu en çok hisseden ülke. Düşününsene Fransızlar devrim üstüne devrim yaparken Yunanlılar sirtaki bugunda takılı kalmış. Bu geri kalmışlık kafası kolay geçecek birşey değil. Bundan 200 yüzyıl sonrada Yunanlılar Türkletrden nefret ediyor olacak. İstersen istanbulu ver yine nefret edecekler. Adamlara 1000 yılın kazıgını atmışız :D
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2018, 18:30:43 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #436 : 29 Ekim 2018, 18:38:27 »
Yunanlilari biz geri birakmadik. Ona bakarsan Yugoslavya ulkelerini de biz yonettik. Biz cekildikten 150 yil sonra birbirlerini kestiler. Balkanlar bir sevda ve de bir beladir!

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #437 : 29 Ekim 2018, 18:52:05 »
Yunanlilari biz geri birakmadik. Ona bakarsan Yugoslavya ulkelerini de biz yonettik. Biz cekildikten 150 yil sonra birbirlerini kestiler. Balkanlar bir sevda ve de bir beladir!
Gayette bizden dolayı geri kaldılar yahu.Şu gerçeği es gecmemek lazım. Biz yani Osmanlı bir kırılma yaşadı ve Avrupadaki bilim teknoloji sanayi gelişirken bunu kaçırdık. Bu kaçırmanın içinde Osmanlının tüm yönettiği bölgeler var. Bunu bana anlatan bizzat bir sırp yahu. osmanlı balkanları yönetti ama yatırım babında birşey yapmıyordu osmanlı. Adamlar kızgın benim umrumda mı değil bir Türk olarak ben bile bu gelişmelerden uzak kalınmasına kızgınım elin sırpı yunanı nedne kızgın olmasın. ben balkanlardaki Türk -Osmanlı kafasını anlatıyorum sana sen istedigin kadar inan yada inanma banane. Adamların kafasında bu yer etmiş.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2018, 18:53:23 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #438 : 29 Ekim 2018, 19:04:12 »
Bir miktar sanırım kıbrısta tarafların mevcut silahlı kuvvetlerinin durumunu da irdelesek iyi olur.1974 de adaya mevcut konjoktürün iyi değerlendirilmesi sonucu barış harekatı yapılıp etkin hava gücümüzden de faydalanıp adaya fiili olarak gücümüzü cıkardık ve 44 yıldır de adada barışın garantisi olduk.

Şu anki adadaki mevcut birlik yapımız, techizatımız  karşı tarafın modern techizatına karşın acil olarak elden geçirilmesi yararlı olur. Çünkü 1974 hava ve deniz üstünlüğü TSK da idi. mevcut durumda RMMO hava savunma sitemleri Türk hava kuvvetlerini tamamı ile durduracak yeterlilikte olmasa da yine de bizlerin ada üzerinde serbest at kosturmamımızı engeleyecek düzeydedir. RMMO bunyesinde MANPAD lar ve Tor bataryalarına sahipler olduğu gibi ada cevresinde iyi bir radar ağı mevcuttur. Unutulmamalıdır ki Giritte beklemede olan S300 esasında RMMO için tedarik edilmiş olup yapılmıs olan siyasi baskılar neticesinde adaya konuslandırma yapılmayıp Girite gonderilmişlerdir. '' Acil durumda S300 kıbrısa konuslandırması yapılacağı kesin''

Yunan deniz kuvvetleri bunyesinde su anda modern denizaltılar serviste bunların bir kısmı da kıbrısın kuzey sahillerinde beklemeye gececekleri kesin yani denizden de 1974 deki kadar rahat techizat nakliyesi yapılamayacak.

Adadaki mevcut Zırhlı birliklerimiz M48T1 -T2 karısımı ile techiz edilmiş. M48 leri M60 veya Leopar turevi  tanklar ile şu anda değistirmemiz kısıtlamalardan dolayı imkansız. Zırhlı birliklerimizin karsında T80 ler mevcut olduğu kadar etkin güdümlü tanksavar füzeleri mevcut. yani sayısal olarak tank sayımızın yüksek olması fazla etkili bir faktor olmaktan cıkmıştır. '' Belki kıbrısa da Altay tanklarımız bir gün kısmet olur''

RMMO trafından kullanılan Lakadamia hava alanı ,İngiliz koloni devrinden kalma alandır. Dikkat edilmesi gereken yer Baf hava alanı bünyesinde olan askeri kısımdır.

Adada 2 tane ingiliz üssü bulunmakta bunlardan Agrotur RAF hava üssüdür ve burada 1-2 filo barındırılır. (Tornado+ Typhoon) üs rapier hava savunma sistemleri ile korunmaktadır. Dikelya üssü ağırlıklı olarak dinleme,haberleşme ve hastaneden oluşmaktadır. Kıbrısın en yüksek noktası olan Trodos dağının olimpos tepesinde ortadoğunun en sofistike dinleme ve radar istasyonu mevcuttur. (tepenin birkaç yüz metre berisinde ise RMMO  Tor sistemleri mevcut)

Doğu akdenizde ve kıbrısta kalıcılığımız ,haklarımızın garantisi kıbrıstaki mevcudiyetimizden geçer.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #439 : 30 Ekim 2018, 10:03:14 »
Gayette bizden dolayı geri kaldılar yahu.Şu gerçeği es gecmemek lazım. Biz yani Osmanlı bir kırılma yaşadı ve Avrupadaki bilim teknoloji sanayi gelişirken bunu kaçırdık. Bu kaçırmanın içinde Osmanlının tüm yönettiği bölgeler var. Bunu bana anlatan bizzat bir sırp yahu. osmanlı balkanları yönetti ama yatırım babında birşey yapmıyordu osmanlı. Adamlar kızgın benim umrumda mı değil bir Türk olarak ben bile bu gelişmelerden uzak kalınmasına kızgınım elin sırpı yunanı nedne kızgın olmasın. ben balkanlardaki Türk -Osmanlı kafasını anlatıyorum sana sen istedigin kadar inan yada inanma banane. Adamların kafasında bu yer etmiş.

Ben de sana diyorum ki madem biz geri biraktik, biz cekildikten sonra neden abad olmadilar?

Kendileriyle ayni zamanda start alan Japonlar 3. Buyuk ekonomiler suan. Biz geri birakmadik, onlar ilerleyemediler. Slavlarin kaderi budur.