Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 339037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #400 : 21 Ekim 2018, 22:46:13 »
S400 teknolojisinin konusunda bir yanlış anlaşılma var toplumda..adamlar sana al bu S400ün bilgileri demiyolar. Adamların mühendisleri yaparken senin mühendislerin onlardan ne kaparsa budur teknoloji transferi. Bakınız Güney Kore S-300den kendi HSSlerini devşirdiler. Keza Çin yine aynı şekilde. Kimse kimseye varolan teknolojisini vermez. Ruslarla ortak bir ürün geliştirirken ne kaparsan odur teknoloji transferi. Ayrıca Ben S400 tarzı bir HSS için daha 10-15 yıllık bir sürece ihtiyacımız oldugunu düşünüyorum. Yani Bunun radarı var , füzesi var  birçok unsuru var içinde. Biz Füze konusunda Ruslarla aşık atamayız. Adamlar bu işin piri , kitabını bırak ansiklopedisini yazarlar. Füze konusunda nirvanayı yaşıyolar. Biz daha yeni emeklemeye başlıyoruz. Tüm sistem bileşenlerinde 4-5 yılda harikalaşıp S400 tarzı bir ürün çıkarmak imkansız. 100 km menzilli bir HSSmiz olursa öpüpte başımıza koyalım. Burda kendimizi küçümsemiyorum varolan gerçeklerden bahsediyorum. kendimizi dev aynasında görmeden emin adımlarla ilerlemek daha mantıklı. Kara konuşlu gemisavar füzeler demişsin lakin Egede birçok ada var. Bu adaların yine büyük bir bölümü Yunanlılara ait. Bize iki üc tane seyir füzesi yollayıp gemiyi adaların ardına saklasalar nasıl görcez nasıl vurcaz ? Herşey bu kadar kolay değil yahu. Yani o "akşam namazını atinada kılarız"cılardan olmayın. Dünya savaş sistemi cepheden süngülerle çıkıp düşman üstüne koşma devrini geçti.

Ben zaten adamlar bize al s400 sende yap derler demiyorum biz o işi kaparız diyorum çünki bizde ufak tefek yapıyoruz hisar a o vs ayrıca sadece s400 ilede değil avrupa ilede çalışmamız olacak vs kaç yıla yayılır orası muhamma lakin er yada geç biz hss kralını yaparız işi kaptığımızda tabiki füze konusunda ruslarla aşık atmak zor ancak ukrayna ile sıkı işbirliği hiç hesapta olmayan şeyleri doğuradabilir.Radar konusunda çalışmalarımız var çok şükür iyide gidiyorlar dahada iyileri ileride gelir düşüncesindeyim.Adalar konusunda onların çok adası olması sorun teşkil etmez bizde bolca kısa sürede hücum bot yapar salarız egeye 100 lerce tıpkı iranın yaptığı gibi yani birşekilde götürürüz işi akşam namazını atinada kılmak değil o sabah namazını ardından kahvaltısını :) yunanları okadar büyütmeye gerek yok ayrıca karadan girme konusunda ciddiyim denizden başka ülkelere kaçışlar başlar :DD yunanlar bir ara bizle baş edebileceklerini düşünüp atarlanmaya kalkıyordu ama duruldu sonra ortalık sebebini onlar biliyor süngüye gerek yok okadar ihtiyaç sahibi değiliz çok şükür.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #401 : 21 Ekim 2018, 22:48:40 »
Yorumlara bakıyorumda kimse Bayraktarın insansız savaş uçağından bahsetmiyor takvim çok mu uzun acaba bence en önemli güç çarpanlarından birisi olacak bu uçak ...

Selçuk bayraktarın söylediği 2023 öncesi bugüne kadar dediklerini yaptılar inşallah bunuda gerçekleştirirler Akıncı iha seneye devreye girecek zaten 550 beygirlik motor üzerindede çalışmalar yapılıyormuş bakalım hayırlısı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #402 : 21 Ekim 2018, 23:37:56 »
Çok ilginç yorumlar. Kimi demiş Yunanlılar saldırdı mı alnız olmayacak, yanında Fransa vs olacak! Kimi demiş Avrupa ile HSS çalışmamız olacak, Ama o çalışmnın merkezi yine Fransa'da! Bu bir çelişki!

Yunanistan ekonomik olarak tarihini en kötü dönemlerini yaşıyor diyebiliriz. Yunanistan'ın en büük gelir kaynaklarından biri Turizm ve Yunanlılarda gram akıl varsa asla Ege'de ve özellikle de Türkiye ile bir savaşı istemezler. Bu kadar zor günlerine rağmen Ege'de oldukça cüretkar tacizlerde bulunmaya devam ettikleri ise aşikar. Bizde bir atasözü var; havlayan köpek ısırmaz! Eğer ısırmaya karar verdiyse buna tek başına cesaret edemez. Akdeniz'de bir enerji çekişmesi var ve zavallı Yunanlılar yine bize karşı birileri tarafından piyon olarak kullanılıyorlar bence. Bize benzer yönleri var, çabuk gaza geliyorlar.

NOT: Baykar tarafındna hedeflenen Akıncı insansız hava aracının 2019 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmesi. Devreye alınması değil! İlk uçuşu bir takım test uçuşları ve sertifika süreci takip edecektir. Bu da 2019 yılı için seri üretime yetişmesinin ver servise girmesinin zor olacağı demek!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #403 : 22 Ekim 2018, 00:02:44 »
Çok ilginç yorumlar. Kimi demiş Yunanlılar saldırdı mı alnız olmayacak, yanında Fransa vs olacak! Kimi demiş Avrupa ile HSS çalışmamız olacak, Ama o çalışmnın merkezi yine Fransa'da! Bu bir çelişki!

Yunanistan ekonomik olarak tarihini en kötü dönemlerini yaşıyor diyebiliriz. Yunanistan'ın en büük gelir kaynaklarından biri Turizm ve Yunanlılarda gram akıl varsa asla Ege'de ve özellikle de Türkiye ile bir savaşı istemezler. Bu kadar zor günlerine rağmen Ege'de oldukça cüretkar tacizlerde bulunmaya devam ettikleri ise aşikar. Bizde bir atasözü var; havlayan köpek ısırmaz! Eğer ısırmaya karar verdiyse buna tek başına cesaret edemez. Akdeniz'de bir enerji çekişmesi var ve zavallı Yunanlılar yine bize karşı birileri tarafından piyon olarak kullanılıyorlar bence. Bize benzer yönleri var, çabuk gaza geliyorlar.

NOT: Baykar tarafındna hedeflenen Akıncı insansız hava aracının 2019 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmesi. Devreye alınması değil! İlk uçuşu bir takım test uçuşları ve sertifika süreci takip edecektir. Bu da 2019 yılı için seri üretime yetişmesinin ver servise girmesinin zor olacağı demek!
İmkansız değil ama 2020 olsun çok sorun değil !

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #404 : 22 Ekim 2018, 00:08:46 »

Senin "yunanlılar buna tek başına cesaret edemez" demenle , "piyon olarak kullanılıyorlar" demenle benim Fransa Yunanlıların yanında yer alacak demem arasında nasıl bir uzaklık var ki ? hemen hemen aynı şeyleri konuşmusuz. Egeye Yunanistanı korumak için savaş gemisi gönderen Uganda mıydıda ben farkedemedim. Kıbrısta üs kurma girişiminde olan Hapua Yeni Gine miydide ben es geçtim. Mısıra savaş uçakları - savaş gemileri saten Filipinler mi ? Senin Kuzey Irakta Barzani ile anlaşıp çıkarma girilşminde bulunacagın petrolü bugün Fransa çıkarıyor. Senin Kaddafi ile anlaşıp Libyadan petrol çıkarma işini bugün Fransa yapıyor. Senin Mursi ile anlaşıp Mısırda çıkartacagın gazı Fransa cıkarıyor. Tüm bunlar olurken ben Yunanlılar Fransızlarla beraber gelecek dedim diye mi ilginçleşti ? Fransa şirketler devletidir. kendi ülkesinde petrol olmadıgı halde ,  petrol ihrac eden ülkeler sıralamasında ilk 4teler. eğer gözünü birşeye dikerse Yunanistanın turizmini önemseyeceklerini pek sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2018, 00:14:40 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #405 : 22 Ekim 2018, 00:18:09 »
Senin "yunanlılar buna tek başına cesaret edemez" demenle , "piyon olarak kullanılıyorlar" demenle benim Fransa Yunanlıların yanında yer alacak demem arasında nasıl bir uzaklık var ki ? hemen hemen aynı şeyleri konuşmusuz. Egeye Yunanistanı korumak için savaş gemisi gönderen Uganda mıydıda ben farkedemedim. Kıbrısta üs kurma girişiminde olan Hapua Yeni Gine miydide ben es geçtim. Mısıra savaş uçakları - savaş gemileri saten Filipinler mi ? Senin Kuzey Irakta Barzani ile anlaşıp çıkarma girilşminde bulunacagın petrolü bugün Fransa çıkarıyor. Senin Kaddafi ile anlaşıp Libyadan petrol çıkarma işini bugün Fransa yapıyor. Senin Mursi ile anlaşıp Mısırda çıkartacagın gazı Fransa cıkarıyor. Tüm bunlar olurken ben Yunanlılar Fransızlarla beraber gelecek dedim diye mi ilginçleşti ? Fransa şirketler devletidir. eğer gözünü birşeye dikerse Yunanistanın turizmini önemseyecegini pek sanmıyorum.

Uzak demedim ki!
İlginç dedim.
Fransa böyle bir durumda Eurosam ile yüksek irtifa savunma sistemi çalışmamızı ne ölçüde engelleyebilir? Gerçi daha kavram tanımlama çalışması aşamasında ve önümüzdeki yılın sonunda tamamlanacak.
Bir yandan Ege'de bize karşı savaşta Yunanistan'ın yanında yer alacak! Diğer yandan bizim yüksek irtifa hava savunma sistemimize destek verecek!
İlginç değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #406 : 22 Ekim 2018, 00:39:36 »
destek vereceğini henüz söylemediki.HSS yapıyoruz diye bir anlaşmada yapılmadı.  Anlaşması yapılan konu olası bir samp-T geliştirme sürecinde Türk şirketlerden (aselsan-roketsan-havelsan) ne kadar fayda sağlayabiliriz , bu şirketlerin yetenekleri nelerdir , bize ne oranda katkı verebilirler , 3 ülkenin ihtiyacı olan sistemin isterleri , kavramsal tasarımları falan bunların araştırılıp bir yol haritası çizilmesi. Anlaşma bu.Direk hadi Samp-T yapıyoruz demediler ki. Birde yukarda dediğim gibi Fransa şirketler devleti. birçok ünlü tv kanallarının sahipleri silah tüccarları. Samp-Tdende para kazanacaklar.Türkiyenin samp-T alması Fransızların daha çok işine gelir , Yunanlılarada samp-t yada rafael satarlar. İşleyiş böyle. Amerika bir tarafa tank verirken diğer tarafa antitanksavar verirki birbirini yesinler bende silah satayım der. Şuanki dünya ülkelerinin işleyişi bu değil mi zaten. Bir tarafta didişirlerken diğer tarafta ortak iş yapabilme durumu çokta anormal gelmemeli. 
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #407 : 22 Ekim 2018, 01:00:19 »
destek vereceğini henüz söylemediki.HSS yapıyoruz diye bir anlaşmada yapılmadı.  Anlaşması yapılan konu olası bir samp-T geliştirme sürecinde Türk şirketlerden (aselsan-roketsan-havelsan) ne kadar fayda sağlayabiliriz , bu şirketlerin yetenekleri nelerdir , bize ne oranda katkı verebilirler , 3 ülkenin ihtiyacı olan sistemin isterleri , kavramsal tasarımları falan bunların araştırılıp bir yol haritası çizilmesi. Anlaşma bu.Direk hadi Samp-T yapıyoruz demediler ki. Birde yukarda dediğim gibi Fransa şirketler devleti. birçok ünlü tv kanallarının sahipleri silah tüccarları. Samp-Tdende para kazanacaklar.Türkiyenin samp-T alması Fransızların daha çok işine gelir , Yunanlılarada samp-t yada rafael satarlar. İşleyiş böyle. Amerika bir tarafa tank verirken diğer tarafa antitanksavar verirki birbirini yesinler bende silah satayım der. Şuanki dünya ülkelerinin işleyişi bu değil mi zaten. Bir tarafta didişirlerken diğer tarafta ortak iş yapabilme durumu çokta anormal gelmemeli. 

Söz konusu Türkiye olunca, bir sıcak çatışmada bize silah, teknoloji vs satmamak için kırk takla atarlar. Kıbrıs Barış harekatı dönemindeki gibi! Sıcak çatışmaya dönüşmeyen bir gerilim ortamı varsa dediğin geçerli! Türkiye-Yunanistan arasındaki soğuk savaşta bugüne kadar olduğu gibi!

Genel olarak silahların öldürmeyi değil, caydırmayı amaçladığını düşünen, barıştan yana olan bir insanım. Ama Yunanistan'ın özellikle son dönemdeki tavırlarına bakarak Yunanistan ile bir savaş girmenin mantıklı olduğu kanısındayım. Çünkü ilerlemek için kriz ortamından çıkmak gerekir. Krizler de belirsizlikler nedeniyle ortaya çıkarlar Yunanistan ile aramızda sürekli kriz var! Yunan tarafının müthiş düşmanca yaklaşımı geçmişe dayalı kuyruk acısından kaynaklanıyor. Bazı Yunanlılar halen bir kaç asır önceki zihniyette yaşıyorlar ve o zamanın hayalinde yaşıyorlar. Ege'deki yerleşimleri bizler için tam bir adaletsizlik! Neredeyse yüzerek aslında bize ait olması gereken Yunan adalarına geçebiliriz.

Bırakalım Yunan haddini hiç aşmadığı kadar aşsın. Bırakalım sıcak çatışmaya dönüşsün. Ege ve Kıbrıs sorununu kökünden çözelim! Gelecek nesiller bu zırvalıklarla yaşamasın!

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #408 : 22 Ekim 2018, 01:41:25 »
bende genlerimden dolayı aşırı militarist biriyim. Yunanistanla en özelinde adalar sorunlarını bende savaşmadan çözülemeyeceğini düşünüyorum.Yalnız bu savaş sahil kumlarına seyir füzesi atmakla kalırsa bir halta yaramaz.  her ne kadar Yunanlılar bizim dengimiz olmasada artık bir üst lige çıkmamız lazım. Dünyaca ünlü bir Amerikalı ekonomist yada siyasi bilimciydi sanırım , bir lafı vardı "Türklerin dünyaya ihraç edebileceği tek özelliği ordusudur" diye. Biz bunu kullanamıyoruz.Şuan Katar ordusunda Türklerden oluşmuş en az bir tabur paralı asker olmalıydı. Keza Azerbaycanda. Sudanda , bize dost olan ülkelere bu gücümüzü bir şekilde pazarlayabilmeliydik. . 1000+li rakamlardan bahsetmiyorum. 100 tane özel kuvvetler sınıfında elemanı kiralamalıydık bu ülkelere. Brezilya nasıl futbolcu ihrac ediyorsa , Tayland nasıl masör ihraç ediyorsa , Hindistan nasıl yönetici/yazılımcı ihraç ediyorsa bizde asker ihraç edebilmeliydik. Bu komutandan tut sahada çatışan birime kadar değişiklik gösterebilir. Olası bir savaşta dünyanın değişik yerlerinde değişik konularda uzmanlaşmış profesyonel asker gücümüz olurdu. Bugün Amerikanın gücü nasıl CİA ise bizim gücümüzde yeri geldiğinde diplomat yeri geldiğinde asker yeri geldiğinde de ajan olabilecek hayatı askerleşmiş unsurlar olmalı. Bunlarıda günün koşullarına uygun teknoloji ile destekler isek ben sanmıyorumki karşımızda Yunan dursun. Ha ben şuan güçsüzüz demiyorum. Şuanda da iyiyiz ama artık bir level üste cıkmamız lazım.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #409 : 22 Ekim 2018, 02:15:51 »
bende genlerimden dolayı aşırı militarist biriyim. Yunanistanla en özelinde adalar sorunlarını bende savaşmadan çözülemeyeceğini düşünüyorum.Yalnız bu savaş sahil kumlarına seyir füzesi atmakla kalırsa bir halta yaramaz.  her ne kadar Yunanlılar bizim dengimiz olmasada artık bir üst lige çıkmamız lazım. Dünyaca ünlü bir Amerikalı ekonomist yada siyasi bilimciydi sanırım , bir lafı vardı "Türklerin dünyaya ihraç edebileceği tek özelliği ordusudur" diye. Biz bunu kullanamıyoruz.Şuan Katar ordusunda Türklerden oluşmuş en az bir tabur paralı asker olmalıydı. Keza Azerbaycanda. Sudanda , bize dost olan ülkelere bu gücümüzü bir şekilde pazarlayabilmeliydik. . 1000+li rakamlardan bahsetmiyorum. 100 tane özel kuvvetler sınıfında elemanı kiralamalıydık bu ülkelere. Brezilya nasıl futbolcu ihrac ediyorsa , Tayland nasıl masör ihraç ediyorsa , Hindistan nasıl yönetici/yazılımcı ihraç ediyorsa bizde asker ihraç edebilmeliydik. Bu komutandan tut sahada çatışan birime kadar değişiklik gösterebilir. Olası bir savaşta dünyanın değişik yerlerinde değişik konularda uzmanlaşmış profesyonel asker gücümüz olurdu. Bugün Amerikanın gücü nasıl CİA ise bizim gücümüzde yeri geldiğinde diplomat yeri geldiğinde asker yeri geldiğinde de ajan olabilecek hayatı askerleşmiş unsurlar olmalı. Bunlarıda günün koşullarına uygun teknoloji ile destekler isek ben sanmıyorumki karşımızda Yunan dursun. Ha ben şuan güçsüzüz demiyorum. Şuanda da iyiyiz ama artık bir level üste cıkmamız lazım.

O sözü, yaptığı kirli işlerle meşhur ''George Soros'' söylemişti fakat öyle anlaşılıyor ki sen meseleyi anlayamamışsın. Adam demek istiyordu ki; Türk askeri bizim adımıza, bizim için savaşsın! Bunun neresi güzel söyler misin? Türk askerinin kanı üzerinden pazarlık yapılabilir mi (!) O pazarlığı bir dönem için Adnan Menderes' de yapmıştı. Türk Milletinin rızası dışında ve TBMM onayını almadan Türk askerini Kore' ye gönderdi. Kore' ye giden vatan evlatları; ne için, kim için savaştıklarını bilmeden savaştılar ve şehit düştüler. Ve ABD Dışişleri Bakanı ''Dulles'' dedi ki; Türk askerinin kendilerine maliyetinin 25 cent olduğunu söylemişti. Düşünebiliyor musun; Türk askerinini değeri 25 Cent! Adam diyor ki; benim vatandaşım ölmesin, benim adıma git ve öl diyor. Sen ise konuyu hiç alakasız bir şekilde yorumlamışsın. Militarist' sin diye de keyfe keder Anadolu çocuğunu ölüme mi göndereceksin? Tavuk mu bunlar ya...! Ana kuzusu. Türk askeri ölecekse, sadece vatanı için ölmelidir.