Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #390 : 21 Ekim 2018, 20:44:06 »
Her ne kadar genel savunma sanayii açısından Yunanlılarla aramızda uçurum olsada  F-35leri alamadıgımız takdirde Egede F-16 viper ve S-300 kaynaklı geriye düşmemiz kaçınılmaz hale gelecektir. mevcut gemilerimizde çok hantallar. TCG anadolu yapıyoruz güzelde onu koruyan gemileri yapmadıktan sonra ne işe yarıycak. Kurtların arasına koyun sürmekle aynı şey. Acil TF-2000 ve S400/yada muadili sistemler şart Egeye

s400 ün ilk sistemi 2019 3.çeyreğinde gelmiş oluyor zaten adaş onun haricinde bora ve türevleri geliştirilmekte olan silahlarımızda var f35 de hiçbir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum o yüzden bizim değil yunanlıların düşünmesi lazım bugün haberlere göre angajman kurallarımız değiştiriliyor tacize misliyle karşılık verilecek hatta gemi komutanına kadar yetki verilmesi düşünülüyormuş bakalım görelim.

Yarin belli olur tacize kim ne karsilik verecek. Az yavas gel memlekette muavenet bollugu yok!

Belli olur sen merak etme bankamatiğe koş yunan savunma bakanı kadar iddalısın hepsi o

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #391 : 21 Ekim 2018, 20:53:14 »
Her ne kadar genel savunma sanayii açısından Yunanlılarla aramızda uçurum olsada  F-35leri alamadıgımız takdirde Egede F-16 viper ve S-300 kaynaklı geriye düşmemiz kaçınılmaz hale gelecektir. mevcut gemilerimizde çok hantallar. TCG anadolu yapıyoruz güzelde onu koruyan gemileri yapmadıktan sonra ne işe yarıycak. Kurtların arasına koyun sürmekle aynı şey. Acil TF-2000 ve S400/yada muadili sistemler şart Egeye

s400 ün ilk sistemi 2019 3.çeyreğinde gelmiş oluyor zaten adaş onun haricinde bora ve türevleri geliştirilmekte olan silahlarımızda var f35 de hiçbir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum o yüzden bizim değil yunanlıların düşünmesi lazım bugün haberlere göre angajman kurallarımız değiştiriliyor tacize misliyle karşılık verilecek hatta gemi komutanına kadar yetki verilmesi düşünülüyormuş bakalım görelim.

Yarin belli olur tacize kim ne karsilik verecek. Az yavas gel memlekette muavenet bollugu yok!

Belli olur sen merak etme bankamatiğe koş yunan savunma bakanı kadar iddalısın hepsi o

Sacmaliyorsun. Aforizma kasmaya calisiyorsun. Nereye gemi komutani misilleme yapiyor yahu? Kardak'da iki donanma karsi karsiya geldi, kilit atti, biz adaya ciktik kimse bisey yapamadi.

Kahvehane mi tariyorsun birader?!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #392 : 21 Ekim 2018, 21:41:00 »
temmuz 2019da gelecek ilk parti S400 sisteminin Ankaraya kurulacagında ısrarlıyım. Alınma sebeplerinin başında da HAİN 15 temmuz kalkışmasında uçakları indirememeyi görüyorum. İlk partiden 8-9 ay sonra gelmesi/yada anlaşma sağlanırsa yerli olarak üretilmesi gereken S-400 sisteminin incirlik/suriye yakınlarında kurulma ihtimali yüksek kanımca. Bununda nedeni Suriyedeki olası bir Münbiç ve ötesi operasyonunda kahpe bir ülkenin "kazara" hedefi olmamak -ki bence o yankiler kesinlikle bizi "yanlışlıkla" vuracaklardır. Kahpelik doğalarında var. Buna ek olarak 15 temmuz gecesinde incirlik üssünün ayrı bir yerinin olmasıda var. Ege için ben şuan bir S-400 planı görmüyorum. Altını çiziyorum "şuan" için. Yoksa orta ve uzun vadede Ege Kıbrıstan kaynaklı en büyük sorunların başında gelecektir. Buna ek olarak Yunanlıların F-16'larını Viper seviyeye çıkararak bizim mevcut hava kuvvetlerimizin envanterinde olan F-16lardan daha gelişmiş F-16lara sahip olmasıda bizim ilerisi için olmazsa olmaz ege planlarımızın olmasını zorunlu kılıyor. TF-Xten önce F-35 hem Kıbrısta hemde Egede inanılmaz bir caydırıcı güç olacaktır.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2018, 21:42:46 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #393 : 21 Ekim 2018, 21:43:53 »
temmuz 2019da gelecek ilk parti S400 sisteminin Ankaraya kurulacagında ısrarlıyım. Alınma sebeplerinin başında da HAİN 15 temmuz kalkışmasında uçakları indirememeyi görüyorum. İlk partiden 8-9 ay sonra gelmesi/yada anlaşma sağlanırsa yerli olarak üretilmesi gereken S-400 sisteminin incirlik/suriye yakınlarında kurulma ihtimali yüksek kanımca. Bununda nedeni Suriyedeki olası bir Münbiç ve ötesi operasyonunda kahpe bir ülkenin "kazara" hedefi olmamak -ki bence o yankiler kesinlikle bizi "yanlışlıkla" vuracaklardır. Kahpelik doğalarında var. Buna ek olarak 15 temmuz gecesinde incirlik üssünün ayrı bir yerinin olmasıda var. Ege için ben şuan bir S-400 planı görmüyorum. Altını çiziyorum "şuan" için. Yoksa orta ve uzun vadede Ege Kıbrıstan kaynaklı en büyük sorunların başında gelecektir. Buna ek olarak Yunanlıların F-16'larını Viper seviyeye çıkararak bizim mevcut hava kuvvetlerimizin envanterinde olan F-16lardan daha gelişmiş F-16lara sahip olmasıda bizim ilerisi için olmazsa olmaz ege planlarımızın olmasını zorunlu kılıyor. TF-Xten önce F-35 hem Kıbrısta hemde Egede inanılmaz bir caydırıcı güç olacaktır.
yorumuna katılıyorum ama kuvvetin bununla ilgili birşeyler düşündüğünüde düşünüyorum

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #394 : 21 Ekim 2018, 21:44:31 »

Sacmaliyorsun. Aforizma kasmaya calisiyorsun. Nereye gemi komutani misilleme yapiyor yahu? Kardak'da iki donanma karsi karsiya geldi, kilit atti, biz adaya ciktik kimse bisey yapamadi.

Kahvehane mi tariyorsun birader?!

Kahvehaneyle sıkıntı ne bir ara içini dökersin

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #395 : 21 Ekim 2018, 21:54:18 »
Ben Kuvvetin ne istediğini yada ileri planlarını anlamış değilim açıkcası. TCG Anadolu güzel bir gemi işlevi bol ve umarım çok faydalı olacaktır lakin bana sorsan TCG Anadolu mu yoksa TF2000mi diye direk TF2000 derdim. evet çafrad hazır değil tasarımı çafrada göre hazırlanıyor ama biz ufak bir ülke değiliz. Biz tehdidi bol olan bir ülkeyiz. Bizim gibi ülkeler önce kendi ihtiyacını karşılar ondan sonra kendi gemisini yapar. evet milli gemimizi yapıyoruz gururda duyuyoruz ama  miadı dolmuş hantal gemilerin kendi eceliyle ölme zamanı geldiğinde kendi gemimizi yapalım kafası yaşanması biraz insanı ipe götürür. Düşman siz "yerli ve milli" gemilerinizi yapında biz sonra saldıralım demez. Önce biz olası tehditlere karşı 3-4 adet TF-2000 tarzı gemi dışardan alım yapmalıydık. Buna katılır katılmasınız ayrı konu. Eski gemileri istediginiz kadar yenileyin 2018 teknolojiyle yapılmış bir gemi gibi olması imkansız. Yıl 2018 elimizde bombardıman uçağı kalmadı. Gemiler hantal. HSS hiç yok. Sonra Yunanı suda boğacaz öyle mi ? Yunanın sadece Yorgoyla - Stannisle mi geleceğini sanıyorsunuz Egeye ? Yanında Fransızı bilmem neyi olmayacak mı ? Olacak. Bunlarıda hesap edeceksin.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #396 : 21 Ekim 2018, 22:05:20 »
Yorumlara bakıyorumda kimse Bayraktarın insansız savaş uçağından bahsetmiyor takvim çok mu uzun acaba bence en önemli güç çarpanlarından birisi olacak bu uçak ...

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #397 : 21 Ekim 2018, 22:07:58 »
Ben Kuvvetin ne istediğini yada ileri planlarını anlamış değilim açıkcası. TCG Anadolu güzel bir gemi işlevi bol ve umarım çok faydalı olacaktır lakin bana sorsan TCG Anadolu mu yoksa TF2000mi diye direk TF2000 derdim. evet çafrad hazır değil tasarımı çafrada göre hazırlanıyor ama biz ufak bir ülke değiliz. Biz tehdidi bol olan bir ülkeyiz. Bizim gibi ülkeler önce kendi ihtiyacını karşılar ondan sonra kendi gemisini yapar. evet milli gemimizi yapıyoruz gururda duyuyoruz ama  miadı dolmuş hantal gemilerin kendi eceliyle ölme zamanı geldiğinde kendi gemimizi yapalım kafası yaşanması biraz insanı ipe götürür. Düşman siz "yerli ve milli" gemilerinizi yapında biz sonra saldıralım demez. Önce biz olası tehditlere karşı 3-4 adet TF-2000 tarzı gemi dışardan alım yapmalıydık. Buna katılır katılmasınız ayrı konu. Eski gemileri istediginiz kadar yenileyin 2018 teknolojiyle yapılmış bir gemi gibi olması imkansız. Yıl 2018 elimizde bombardıman uçağı kalmadı. Gemiler hantal. HSS hiç yok. Sonra Yunanı suda boğacaz öyle mi ? Yunanın sadece Yorgoyla - Stannisle mi geleceğini sanıyorsunuz Egeye ? Yanında Fransızı bilmem neyi olmayacak mı ? Olacak. Bunlarıda hesap edeceksin.

HSS konusunda önümüzdeki 5 yılda epey bir meseda kat etmiş olacağız eğer söylenen gibi 2.parti s400 lerde teknoloji transferi olduğunda uzun menzilli çok iyi bir hss ortaya çıkaracağımıza eminim biz birşeyi ucundan kaptıkmı iyi şeyler ortaya çıkıyor ege kısmına gelince gemiler önemli ama kara konuşlu bataryalar egede bizi rahat ettirir diye düşünüyorum benim mantık en basitinden zayıf olduğumuzu düşünseler şimdiye kadar bir bahaneyle çoktan sıkıntılar baş gösterirdi tabi birde bunun bana kalırsa deniz kısmının haricinde çaresiz kalınırsa kara kısmıda var bunların hepsini topyekün düşünmek lazım ayrıca denizaltılar üretiliyor gemilerde yavaş yavaş kendini gösterir çıkmaya başladığında 5 yıl içinde arka arka senelere yayılarak gemilerimizde ortaya çıkar ozamana kadar idare edilir daha sonra zaten raya girdiğinde istediğimiz kadar üretiriz düşüncesindeyim yani egede bana kalırsa enseyi karartmaya gerek yok ama ipleri elden bırakmamda şart tabi

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #398 : 21 Ekim 2018, 22:30:44 »
S400 teknolojisinin konusunda bir yanlış anlaşılma var toplumda..adamlar sana al bu S400ün bilgileri demiyolar. Adamların mühendisleri yaparken senin mühendislerin onlardan ne kaparsa budur teknoloji transferi. Bakınız Güney Kore S-300den kendi HSSlerini devşirdiler. Keza Çin yine aynı şekilde. Kimse kimseye varolan teknolojisini vermez. Ruslarla ortak bir ürün geliştirirken ne kaparsan odur teknoloji transferi. Ayrıca Ben S400 tarzı bir HSS için daha 10-15 yıllık bir sürece ihtiyacımız oldugunu düşünüyorum. Yani Bunun radarı var , füzesi var  birçok unsuru var içinde. Biz Füze konusunda Ruslarla aşık atamayız. Adamlar bu işin piri , kitabını bırak ansiklopedisini yazarlar. Füze konusunda nirvanayı yaşıyolar. Biz daha yeni emeklemeye başlıyoruz. Tüm sistem bileşenlerinde 4-5 yılda harikalaşıp S400 tarzı bir ürün çıkarmak imkansız. 100 km menzilli bir HSSmiz olursa öpüpte başımıza koyalım. Burda kendimizi küçümsemiyorum varolan gerçeklerden bahsediyorum. kendimizi dev aynasında görmeden emin adımlarla ilerlemek daha mantıklı. Kara konuşlu gemisavar füzeler demişsin lakin Egede birçok ada var. Bu adaların yine büyük bir bölümü Yunanlılara ait. Bize iki üc tane seyir füzesi yollayıp gemiyi adaların ardına saklasalar nasıl görcez nasıl vurcaz ? Herşey bu kadar kolay değil yahu. Yani o "akşam namazını atinada kılarız"cılardan olmayın. Dünya savaş sistemi cepheden süngülerle çıkıp düşman üstüne koşma devrini geçti.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2018, 22:35:27 Gönderen: Yabgu »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #399 : 21 Ekim 2018, 22:34:29 »
Yorumlara bakıyorumda kimse Bayraktarın insansız savaş uçağından bahsetmiyor takvim çok mu uzun acaba bence en önemli güç çarpanlarından birisi olacak bu uçak ...
İEge için diyorsan varolan ürünleri konusmak daha mantıklı. Yoksa bende isterdim İzmire elektromanyetk top koyup geleni devirelim demeyi ama malesef :))