Gönderen Konu: Türk - Yunan Askeri İlişkileri  (Okunma sayısı 81965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +21/-35
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan Askeri İlişkileri
« Yanıtla #360 : 30 Nisan 2018, 14:45:29 »

Düşündüklerimi çizerek anlatmak isdedim insallah anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı Yabgu

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +112/-191
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #361 : 30 Nisan 2018, 15:28:22 »

Düşündüklerimi çizerek anlatmak isdedim insallah anlatabilmişimdir.
Ayrı ayrı füze taşımak yerine tek fuzede 10larca füze başlığı taşımak daha mantıklı değil mi ? Bildiğim kadarıyla Rusların satan füzesi bu tarzda bir yapıya sahip
KORKUNÇ BİR SON , SONSUZ BİR KORKUDAN İYİDİR.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +12/-10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #362 : 30 Nisan 2018, 15:31:03 »
Gökyüzünde  ses hızının birkaç katı hızda uçan uçaklar bile  vurulabiliyorsa  gemiler çok yavaş   makineler.  Menzil olarak değilde  sürat özelliğine  yoğunlaşılmış bir füze ile  dikey dalışa

geçerek yapılan bir saldırıda  hava savunma füzelerinin çok fazla isabet sağlayabileceğini sanmıyorum. Havada bir füzenin  ötekinin yakalayabilmesi için  yakalayanın her zaman daha hızlı olması

gerekir.  Dikey bir saldırıda hem füzeninin itki güçü ağırlığı vede hava füzesine göre az olan yakıt  imkanı ile  birbir yakalaması pek mümkün görünmüyor. Hele birde  ilk etapda bir bütün gibi

görünüpde  radara yakalandıktan sonra  4 5 parçaya ayrılıp hedefe ilerleyebilen füze sistemleri olursa çok daha zor olur önleme gibime geliyor benim.   

Çok namlulu silah sistemleri bunun için var.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +22/-21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #363 : 01 Mayıs 2018, 00:08:49 »
Arkadaşlar bilgisizliğimi mazur görün fakat bu gemiler bana çok açık hedef gibi görünüyor. Bir sıcak çatışmaya girsek ben egede vede akdenizdeki gemileri karadan çok rahat vururuz gibi geliyor.

Nükleer olmadıktan sonra  bana balistik füzede çok bir şey ifade etmiyor. Bu anlı şanlı  korvetler destroyerler fırkateyinler gercek bir savaşda  zaiyat oranları nedir.  Çanakkadle savaşında bile teknoloji 

oranında  şimdikinin 100 kat gerisindeyken adamlarda ne elizabet kaldı ne başka birsey. Kaç gemi imha edildi düşman gemilerinden şimdikinin teknolojisi ile ben çok işlevsel olduklarının

düşünmüyorum.  Anca ikmal için kullanılır belli bir güvenli menzil çapında.  Asıl mesele hava kuvvetlerinde. İstikbal göklerde...
o küçümsediğiniz gemileri vurmak için onlarca füze onlarca uçak ve birkaç tane gemi kaybedebiliriz bilmiyorsunuz sanırım o iki gemi bütün akdeniz hava trafiğini kapatır aynı şeklde sonarlarrıyla gemileride tespit edip anti gemi füzeleri ile imha eder o gemilerden atılıcak seyir füzeleri ile istedikleri üssü kapsama alanları içinde yok edebilirler en basitinden kıyılarımızı top atışına tutarlar oda en basit silahları
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +22/-21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #364 : 01 Mayıs 2018, 00:11:49 »
Aynen denizaltı vede bu vatoz turu sistemler denizlerde olayı değiştirir. Lakın denizin altında komut veya sinyallerin gidip gelmesi sorun olabilir. Belki hedefe yollanmadan önce bir kilit mekanizması

oluşturulup  gemiye kilitlenip sonra bir daha komut almadan hareket edebilir. Veya içinde insanın olduğu bir dalgıç  filikası olarak ilerleyip hedefe yaklasınca içerisindeki dalgıç ayrılabilir  bunun gibi

sistemelerin üzerinden gidilebilir. Su altınsa sonuk dalga kullanılarak sevk idare edilse illaki düşman alıcılarında fark edilir. 

Gemilere gelince evet üzerin de çok yüklü hava savunma  sistemleri olabilir. Bence çok da fazla değil. Savunmayı delmek için çok farklı algoritmalarla saldırılar düzenlenebilir. Dediğim gibi bana güven

vermiyor. Gökyüzünde  ses hızının birkaç katı hızda uçan uçaklar bile  vurulabiliyorsa  gemiler çok yavaş   makineler.  Menzil olarak değilde  sürat özelliğine  yoğunlaşılmış bir füze ile  dikey dalışa

geçerek yapılan bir saldırıda  hava savunma füzelerinin çok fazla isabet sağlayabileceğini sanmıyorum. Havada bir füzenin  ötekinin yakalayabilmesi için  yakalayanın her zaman daha hızlı olması

gerekir.  Dikey bir saldırıda hem füzeninin itki güçü ağırlığı vede hava füzesine göre az olan yakıt  imkanı ile  birbir yakalaması pek mümkün görünmüyor. Hele birde  ilk etapda bir bütün gibi

görünüpde  radara yakalandıktan sonra  4 5 parçaya ayrılıp hedefe ilerleyebilen füze sistemleri olursa çok daha zor olur önleme gibime geliyor benim.   
peki son satırda dediğiniz bir tür füzeye sahipmiyiz hayır peki sizce o füze dalışa geçtikten sonra hareket kabiliyeti çok dha fazla azalmıcakmı azalıcak o zamanda kolay bir hedef haline gelebilir sadece yörüngeyi doğru hesaplaması gerekicek bilgisayarın
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR