Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #360 : 30 Nisan 2018, 14:45:29 »

Düşündüklerimi çizerek anlatmak isdedim insallah anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #361 : 30 Nisan 2018, 15:28:22 »

Düşündüklerimi çizerek anlatmak isdedim insallah anlatabilmişimdir.
Ayrı ayrı füze taşımak yerine tek fuzede 10larca füze başlığı taşımak daha mantıklı değil mi ? Bildiğim kadarıyla Rusların satan füzesi bu tarzda bir yapıya sahip
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #362 : 30 Nisan 2018, 15:31:03 »
Gökyüzünde  ses hızının birkaç katı hızda uçan uçaklar bile  vurulabiliyorsa  gemiler çok yavaş   makineler.  Menzil olarak değilde  sürat özelliğine  yoğunlaşılmış bir füze ile  dikey dalışa

geçerek yapılan bir saldırıda  hava savunma füzelerinin çok fazla isabet sağlayabileceğini sanmıyorum. Havada bir füzenin  ötekinin yakalayabilmesi için  yakalayanın her zaman daha hızlı olması

gerekir.  Dikey bir saldırıda hem füzeninin itki güçü ağırlığı vede hava füzesine göre az olan yakıt  imkanı ile  birbir yakalaması pek mümkün görünmüyor. Hele birde  ilk etapda bir bütün gibi

görünüpde  radara yakalandıktan sonra  4 5 parçaya ayrılıp hedefe ilerleyebilen füze sistemleri olursa çok daha zor olur önleme gibime geliyor benim.   

Çok namlulu silah sistemleri bunun için var.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #363 : 01 Mayıs 2018, 00:08:49 »
Arkadaşlar bilgisizliğimi mazur görün fakat bu gemiler bana çok açık hedef gibi görünüyor. Bir sıcak çatışmaya girsek ben egede vede akdenizdeki gemileri karadan çok rahat vururuz gibi geliyor.

Nükleer olmadıktan sonra  bana balistik füzede çok bir şey ifade etmiyor. Bu anlı şanlı  korvetler destroyerler fırkateyinler gercek bir savaşda  zayiat oranları nedir.  Çanakkadle savaşında bile teknoloji 

oranında  şimdikinin 100 kat gerisindeyken adamlarda ne elizabet kaldı ne başka birsey. Kaç gemi imha edildi düşman gemilerinden şimdikinin teknolojisi ile ben çok işlevsel olduklarının

düşünmüyorum.  Anca ikmal için kullanılır belli bir güvenli menzil çapında.  Asıl mesele hava kuvvetlerinde. İstikbal göklerde...
o küçümsediğiniz gemileri vurmak için onlarca füze onlarca uçak ve birkaç tane gemi kaybedebiliriz bilmiyorsunuz sanırım o iki gemi bütün akdeniz hava trafiğini kapatır aynı şeklde sonarlarrıyla gemileride tespit edip anti gemi füzeleri ile imha eder o gemilerden atılıcak seyir füzeleri ile istedikleri üssü kapsama alanları içinde yok edebilirler en basitinden kıyılarımızı top atışına tutarlar oda en basit silahları
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #364 : 01 Mayıs 2018, 00:11:49 »
Aynen denizaltı vede bu vatoz turu sistemler denizlerde olayı değiştirir. Lakın denizin altında komut veya sinyallerin gidip gelmesi sorun olabilir. Belki hedefe yollanmadan önce bir kilit mekanizması

oluşturulup  gemiye kilitlenip sonra bir daha komut almadan hareket edebilir. Veya içinde insanın olduğu bir dalgıç  filikası olarak ilerleyip hedefe yaklasınca içerisindeki dalgıç ayrılabilir  bunun gibi

sistemelerin üzerinden gidilebilir. Su altınsa sonuk dalga kullanılarak sevk idare edilse illaki düşman alıcılarında fark edilir. 

Gemilere gelince evet üzerin de çok yüklü hava savunma  sistemleri olabilir. Bence çok da fazla değil. Savunmayı delmek için çok farklı algoritmalarla saldırılar düzenlenebilir. Dediğim gibi bana güven

vermiyor. Gökyüzünde  ses hızının birkaç katı hızda uçan uçaklar bile  vurulabiliyorsa  gemiler çok yavaş   makineler.  Menzil olarak değilde  sürat özelliğine  yoğunlaşılmış bir füze ile  dikey dalışa

geçerek yapılan bir saldırıda  hava savunma füzelerinin çok fazla isabet sağlayabileceğini sanmıyorum. Havada bir füzenin  ötekinin yakalayabilmesi için  yakalayanın her zaman daha hızlı olması

gerekir.  Dikey bir saldırıda hem füzeninin itki güçü ağırlığı vede hava füzesine göre az olan yakıt  imkanı ile  birbir yakalaması pek mümkün görünmüyor. Hele birde  ilk etapda bir bütün gibi

görünüpde  radara yakalandıktan sonra  4 5 parçaya ayrılıp hedefe ilerleyebilen füze sistemleri olursa çok daha zor olur önleme gibime geliyor benim.   
peki son satırda dediğiniz bir tür füzeye sahipmiyiz hayır peki sizce o füze dalışa geçtikten sonra hareket kabiliyeti çok dha fazla azalmıcakmı azalıcak o zamanda kolay bir hedef haline gelebilir sadece yörüngeyi doğru hesaplaması gerekicek bilgisayarın

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #365 : 30 Mayıs 2018, 20:49:40 »
Yunanistan'ı Türkiye korkusu sardı!

Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerilimli süreç Atina hükümetinin tutumu nedeniyle devam ediyor. Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias Türkiye'nin yeni savunma silahlarını endişeyle değerlendirdi.

Yunanistan'ın Türkiye karşısında attığı tahrik edici adımlar, Ankara ile Atina'nın arasının açılmasına neden oluyor. Özellikle FETÖ, sınır ihlalleri ve enerji yatakları konusundaki taraflı tutumları iki ülkenin arasında uluslararası probleme yol açıyor.

Atina hükümeti bir yandan bu adımları atarken, diğer yandan da Türkiye'den gelebilecek bir karşılıktan endişe duyuyor.

S-400, F-35 VE ALMAN DENİZALTILARI

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, yaptığı açıklamada Türkiye'nin son dönemde askeri alışverişlerini değerlendirdi. Rusya'dan alınacak olan S-400 hava savunma sistemleri, ABD'den alınacak olan F-35 uçakların ve Almanya'dan alınması planlanan denizaltının ne amaçla ve hangi planlarla alındığını endişeyle sordu.

NÜKLEER PANİĞİ

Yunan Dışişleri Bakanı'nın bir diğer paniği de nükleer enerji oldu. Rusya ve Pakistan ile gerçekleşen nükleer iş birliğine değinen Kocias, Rusya’nın Türkiye’de inşa edeceği nükleer fabrikayı ve nükleer enerji alanında yetiştirilecek olan 600 Türk mühendisten endişe duyduklarını belirtti.

Kocias, "Türkiye’nin Pakistan ile iyi ilişkileri hesaba katılmalı. Pakistan’ın birçok ülkeye nükleer enerji teknolojisi konusunda danışmanlık yaptığı bir gerçek. Benim şahsi endişem bu 600 uzmanın Pakistan’dan uzmanlarla birlikte Erdoğan’ın İslam dünyasının lideri olma düşünün bir parçasını teşkil etmesidir. Bir dış politika profesörü olarak anlamakla birlikte hemfikir olmadığım Rusya’nın bu stratejik düşüncesi, uzun vadede ülkem açısından sorun teşkil edebilir" dedi.

http://www.haber7.com/dis-politika/haber/2637245-yunanistani-turkiye-korkusu-sardi

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #366 : 30 Mayıs 2018, 21:09:00 »
Bu yunanistan dışişleri bakanı ne kadar gerizekalıysa artık Türkiyeden atılacak bir nükleer füzenin Türkiye için bile intihar olabileceğini tahmin edemiyor /yada ediyor  olmayan beyniyle fikir üretip algı yaratmaya çalışıyor. Lakin ortada şöyle bir saçmalık var. Bu dışişleri bakanı ne zaman bir laf söylese bizim medyada manşet oluyor. Bu adam Yunanistan Dışişleri bakanı. Tabiki Türkiyenin büyümesini istemeyecek , tabiki artislenecek diklenecek.Bizde kimlere diklendik çapımız olmayan ama bu adam siyasetci tabiki konuşacak. Saçma olan bu adamın konuşması , Türkiye'ye diklenmesi değil. Bizim ülke insanının bu lavugun ağzından cıkan her lafı manşet yapıp prim yaptırması. Sallamayın abi şu herifi.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #367 : 30 Mayıs 2018, 21:36:28 »
Valla biz büyük büyük projelerimizi hep ilk bu adamlardan haberdar olduk. Türkler füze yaptı adalara yerleştirdi dediler ertesi hafta Yıldırım ı göstermek zorunda kaldı bizimkiler. Seyir füzesi dediler dalga geçtik bir sene sonra SOM çıktı. Fransa dan motor aldığımızı öğrendiler belliki. Sonra uçak gemisi yapacak Türkler dediler kıçımızla güldük şimdi F35 li uçak gemisi konuşuyoruz. Yani bu yunanlılar bir şey diyorsa hemen gülüp geçmeyin en büyük düşmanlarını adım adım izleyen analiz eden adamlar bunlar. Bizim hakkımızda bunlardan daha iyi kaynak olmaz.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #368 : 30 Mayıs 2018, 22:03:49 »
Yunan bakan ne demiş ne sallamış pek ilgilenmiyorum. 600 mühendisin işi gücü bırakıp balistik füzelere patlayıcı geliştirmesini bende istemem. Bu ülkenin önceliği füzeyi nükleer hale getirmeden önce , geleceğin enerjisi diye tabir edilen elektrik sorununu nükleer ile çözmek olmalı. Petrolde yüzümüz gülmedi bari elektriğe bugünden odaklanmamız lazım. petrol - elektrik bir sonrası uranyum.Bu mühendisler bunlar üzerine yogunlaşmalı. Hayatımda aç ülkelerin nükleer füze tehdidinde bulunmasından iğrendiğim kadar baska birşeyden iğrenmiyorum. Eğer yunan bakanın dediği gibi 600 mühendisi direk nükleer füze geliştirmeye yollayacaksak bu ülkeye yapılmış en büyük ihanet yapılmış olur. Ha buna ihtimal veriyormuyum ? vermiyorum.%1lik bir ihtimalide olasılık olarak bırakıyorum.

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #369 : 30 Mayıs 2018, 22:58:35 »
nüklleer güç olmak çok büyük bir hamle farkındasın değilmi yabgu nüklleer bombalarımız olduğu vakit kesin bir üstünlüğe sahip olabiliriz