Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342100 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #350 : 30 Nisan 2018, 12:22:33 »
7 sene içerisinde f-35 ve muadili bir uçağımız olmazsa Bodrum'un tepesinde sirtaki oynar bunlar. Bazılarını duyar gibiyim iman gücümüz yeter diyorlardir ama o işler öyle olmuyor malesef F-35 bize lazim. Uzun dönem için çok iyi projelerimiz var ama bugunki konjonktürde (şu kelimeyi yazmak banada nasip oldu) acil ihtiyaçlardan biride iyi bir radara sahip uçak.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #351 : 30 Nisan 2018, 12:32:43 »
85 f16 v ile mi olacak o...adam anka için 4 f16 kaldırıyor ....sıkıntıdan senin atacağın heron alıyor...şimdilik bildiğimiz bora TBM bile 280+ km menzilde ... bir ege de ölç bakalım nerelere angaje oluyor....sen f16 ccıp modenizayonu ile 180+ modrn f16 ya sahipken adamın hava kuvvetlerin durumu ne ...4 aıp denizaltı ile 4 meko hariç donanmasının durumu ne ...kara gücüne girmiyorum...

bizde hiç telaş yok iken... yorgo neden bu kadar bağırıyor..biz eyvah yunan geliyor diye bağırmıyoruz da adamlar niye eyvah Türkler diye bağırıyor....

Yunanistan mevcut durumda o projeleri bitirse bile herhangi bir şeyi bize askeri olarak kabul ettiremez..ki bunu kendide biliyor..

f35 gelirsek evet hava kuvvetleri için çok önemli bir proje ve olması gereken bir proje ama olmasa öldük bittik mi...hayır...

tekraren gaza gelmeyelim kâfi...

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #352 : 30 Nisan 2018, 12:56:19 »
Evet 85 F16 V ile yapacak onları. Kendimizi dev aynasında gormeyelim. Yorgo savaş geliyor diye bagiriyorsa yardımına gelecek onlarca ülke var. Senin kimin var. Olası bir savaşta karsinda sadece Yunanistan mi olacak sanıyorsun. Kara gücü falan geç bunları. Yunanistan'ı işgal.etmedigin sürece kara gücünün ne önemi var. Fransa'dan iki fırkateyni  kiralarsa ve uçakları viper seviyeye yukseltirse hadi Ege'de kuş uçurt. Biz çok güçlü bir ülke değiliz sayın seyirciler. Gaza gelmeyelim ama kendimizide herşeye hazırlıyalim. Bora füzesi mi atacaksın sanki atinaya neyin hayal.gucu bu
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #353 : 30 Nisan 2018, 13:02:20 »
Sonuçta yeni uçak almıyorlar. Mevcut uçaklarının kapasitesini güncelliyorlar. Ancak bizde F-4'lerin yerini çoktan F-35'ler almalıydı. O bile gecikti!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #354 : 30 Nisan 2018, 13:21:04 »
Evet 85 F16 V ile yapacak onları. Kendimizi dev aynasında gormeyelim. Yorgo savaş geliyor diye bagiriyorsa yardımına gelecek onlarca ülke var. Senin kimin var. Olası bir savaşta karsinda sadece Yunanistan mi olacak sanıyorsun. Kara gücü falan geç bunları. Yunanistan'ı işgal.etmedigin sürece kara gücünün ne önemi var. Fransa'dan iki fırkateyni  kiralarsa ve uçakları viper seviyeye yukseltirse hadi Ege'de kuş uçurt. Biz çok güçlü bir ülke değiliz sayın seyirciler. Gaza gelmeyelim ama kendimizide herşeye hazırlıyalim. Bora füzesi mi atacaksın sanki atinaya neyin hayal.gucu bu

keşke yunan genel kurmay başkanı olsan....asıl sendeki bu hayal gücü ile....ne güzel olurdu bizim için

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #355 : 30 Nisan 2018, 13:21:33 »
Arkadaşlar bilgisizliğimi mazur görün fakat bu gemiler bana çok açık hedef gibi görünüyor. Bir sıcak çatışmaya girsek ben egede vede akdenizdeki gemileri karadan çok rahat vururuz gibi geliyor.

Nükleer olmadıktan sonra  bana balistik füzede çok bir şey ifade etmiyor. Bu anlı şanlı  korvetler destroyerler fırkateyinler gercek bir savaşda  zayiat oranları nedir.  Çanakkadle savaşında bile teknoloji 

oranında  şimdikinin 100 kat gerisindeyken adamlarda ne elizabet kaldı ne başka birsey. Kaç gemi imha edildi düşman gemilerinden şimdikinin teknolojisi ile ben çok işlevsel olduklarının

düşünmüyorum.  Anca ikmal için kullanılır belli bir güvenli menzil çapında.  Asıl mesele hava kuvvetlerinde. İstikbal göklerde...
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2018, 13:22:36 Gönderen: Wolfman87 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #356 : 30 Nisan 2018, 13:39:26 »
Arkadaşlar bilgisizliğimi mazur görün fakat bu gemiler bana çok açık hedef gibi görünüyor. Bir sıcak çatışmaya girsek ben egede vede akdenizdeki gemileri karadan çok rahat vururuz gibi geliyor.

Nükleer olmadıktan sonra  bana balistik füzede çok bir şey ifade etmiyor. Bu anlı şanlı  korvetler destroyerler fırkateyinler gercek bir savaşda  zayiat oranları nedir.  Çanakkadle savaşında bile teknoloji 

oranında  şimdikinin 100 kat gerisindeyken adamlarda ne elizabet kaldı ne başka birsey. Kaç gemi imha edildi düşman gemilerinden şimdikinin teknolojisi ile ben çok işlevsel olduklarının

düşünmüyorum.  Anca ikmal için kullanılır belli bir güvenli menzil çapında.  Asıl mesele hava kuvvetlerinde. İstikbal göklerde...
Hocam, TF-2000 düşünün; 32 SM-2, 64 ESSM ve Phalanx CIWS 3 katman hava savunma demek şimdi bu kadar savunmayı nasıl geçilebilir ? Yunanıstan'ın elinde 50 Scalp var. Bir gemide ise 8 yada 16 antigemisavar füzesi bulunuyor. Bu şartlarda bu gemiyi vurmak çok çok zor. Sadece bir gemiden bahsediyoruz. 4 TF-2000 destroyeri yapılacak.  I sınıfı frkateyn bile 64 Essm, Phalanx Cıws var. Modern bir gemiyi vurmak artık çok zor. Ve bu gemilerden kara hedeflere taarruzda yapabilirsin. Aynı zamanda bölge hava savunmasıda. Mesela 2 tane hava savunma destroyerini köy Eğeye, bütün hava sahasını kapat. Koy marmara denizine koca marmara bölgesinin hava savunmasını sağla vs çok geniş yelpazede katkıları olur.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2018, 13:42:31 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #357 : 30 Nisan 2018, 13:46:32 »
istikbal göklerdedir..ve füzeler havadan gider.......artık bir üssü vurmak için kimse..2-3 filo savaş uçağı göndermiyor....ya tbf  veya seyir füzeleri var.... hakan kılıcın yapmış olduğu tablo

bu arata TBM lerin cep oranı artık 10m bandına kadar inmiştir.

bknz İskender

Russian/NATO Designation 9K720 Iskander-M/SS-26 Stone
Missile Variants Iskander-M; Iskander-E (export)
Mobility and Role Road-mobile; surface-to-surface short-range ballistic missile
Designer/Producer Machine-Building Design Bureau
Range 400-500 km (Iskander-M); 280 km (Iskander-E)
Warhead Type and Weight Nuclear and conventional – 700 kg
MIRV and Yield Unknown
Guidance System/Accuracy Inertial and optical/10-30 m CEP (Iskander-M); Inertial/30-70 CEP (Iskander-E)
Stages/Propellant One/Solid
IOC/Retirement 2006 (Iskander-M)/Not Available Need updating by 2020
Status/Number of Units Operational/Unknown

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #358 : 30 Nisan 2018, 13:47:46 »
Şöyle sistemleri gerçek anlamda hayata geçirebilirsek dünya genelinde deniz harp yapılanması değişir. >>http://www.defenceturk.com/index.php?topic=7953.0
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #359 : 30 Nisan 2018, 14:30:29 »
Aynen denizaltı vede bu vatoz turu sistemler denizlerde olayı değiştirir. Lakın denizin altında komut veya sinyallerin gidip gelmesi sorun olabilir. Belki hedefe yollanmadan önce bir kilit mekanizması

oluşturulup  gemiye kilitlenip sonra bir daha komut almadan hareket edebilir. Veya içinde insanın olduğu bir dalgıç  filikası olarak ilerleyip hedefe yaklasınca içerisindeki dalgıç ayrılabilir  bunun gibi

sistemelerin üzerinden gidilebilir. Su altınsa sonuk dalga kullanılarak sevk idare edilse illaki düşman alıcılarında fark edilir. 

Gemilere gelince evet üzerin de çok yüklü hava savunma  sistemleri olabilir. Bence çok da fazla değil. Savunmayı delmek için çok farklı algoritmalarla saldırılar düzenlenebilir. Dediğim gibi bana güven

vermiyor. Gökyüzünde  ses hızının birkaç katı hızda uçan uçaklar bile  vurulabiliyorsa  gemiler çok yavaş   makineler.  Menzil olarak değilde  sürat özelliğine  yoğunlaşılmış bir füze ile  dikey dalışa

geçerek yapılan bir saldırıda  hava savunma füzelerinin çok fazla isabet sağlayabileceğini sanmıyorum. Havada bir füzenin  ötekinin yakalayabilmesi için  yakalayanın her zaman daha hızlı olması

gerekir.  Dikey bir saldırıda hem füzeninin itki güçü ağırlığı vede hava füzesine göre az olan yakıt  imkanı ile  birbir yakalaması pek mümkün görünmüyor. Hele birde  ilk etapda bir bütün gibi

görünüpde  radara yakalandıktan sonra  4 5 parçaya ayrılıp hedefe ilerleyebilen füze sistemleri olursa çok daha zor olur önleme gibime geliyor benim.