Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #300 : 20 Nisan 2018, 12:03:36 »
Yunanistan Ege’deki gerginliği bahane ederek Fransa’dan 2 adet fırkateyn kiralıyor. Kiralamanın bedeli senelik 100 milyon euro.

Oda güzel 5 senede geminin fiyatını çıkar 35 sene kullan.

Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #301 : 20 Nisan 2018, 12:10:27 »
Emanet malın canı k..ç..nda  olur derler :) Şimdi direk üstümüze salarlar mı bunu :)

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #302 : 20 Nisan 2018, 12:15:59 »
En ön fafta olur :) eğer Aster 30 olursa kötü. Bu Yunanistanla bence savaş riskimiz en fazla olan dönemdeyiz. Karşımızda devlet yok. Hırsları ve nefreti için, kendisinide, yanındakilerinde, karşısındakileride yakabilecek ...... devleti var. Isim bulamadım :) isteyen istediğini söylesin.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #303 : 20 Nisan 2018, 12:54:57 »
Savaş falan olmaz yahu. Ege'nin bakir plajlari neyimize yetmiyor. Hem her yeri otelle doldurduk. Kendi kiyilarimizda turizm yapariz. 😀
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #304 : 20 Nisan 2018, 13:07:36 »
Bu Yunanistan değil miydi iflasın eşiğine gelen! Halen ısrarla gereksiz silahlanmaya yatırım yapıyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #305 : 20 Nisan 2018, 13:47:24 »
Yunandan Şaşırtmayan karar...

Dışişleri'nden Yunanistan'ın skandal kararına tepki

DHA20.04.2018 - 12:21 | Son Güncelleme: 20.04.2018 - 12:56
DIŞİŞLERİ Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yunanistan Danıştay’ının Yunanistan’dan iltica talebinde bulunan sekiz darbeciden biri olan Süleyman Özkaynakçı’nın serbest bırakılmasına tepki gösterilerek "Özkaynakçı’nın sıkı denetim şartıyla salıverildiğine ilişkin açıklamalar olsa da, bu karar, darbe girişimine katılan bir hain ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmadığını göstermiş, Yunanistan’ın, darbecileri koruyan ve kollayan bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur" denildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından sekiz darbeciden biri olan Süleyman Özkaynakçı’nın serbest bırakılmasına ilişkin yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Dün (19 Nisan) Yunanistan Danıştay’ının 15 Temmuz hain darbe girişimine katılan ve Yunanistan’dan iltica talebinde bulunan sekiz darbeciden biri olan Süleyman Özkaynakçı’nın serbest bırakılmasına karar verdiği öğrenilmiştir. Özkaynakçı’nın sıkı denetim şartıyla salıverildiğine ilişkin açıklamalar olsa da, bu karar, darbe girişimine katılan bir hain ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmadığını göstermiş, Yunanistan’ın, darbecileri koruyan ve kollayan bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Ayrıca, Yunan yetkililer diğer darbeci hainlerin de önümüzdeki günlerde serbest kalacağı yönünde basına açıklamalarda bulunmaktadır. Bu durum, Yunan yetkililerinin iddia ettikleri gibi gözaltı süresine ilişkin basit bir uygulama olarak açıklanamaz. Yunanistan yargısı, demokrasimize kastetmiş darbeci hainlerin ülkemize iadesini defalarca reddetmek suretiyle, kamu vicdanını yaralayan böyle bir sonuca zemin hazırlamıştır. Darbeci firarilerin iadeleri ve ülkemizde yargılanmaları hususundaki kararlılığımız devam etmektedir."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/disislerinden-yunanistanin-skandal-kararina-tepki-40811514
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #306 : 20 Nisan 2018, 13:54:48 »
Yunanistan bu ekonomik şartlarda en doğru hamleyi yaptı. Yanlız Fremm'i hangi konfigürasyonda tedarik edecekler buda bir mesele . Mutlaka gemilerde Exocet ve Aster 30 bulunacaktır. Fransanın kullandığı gemilerde CIWS yok mesela.. Yunan donanması gemileri olduğu gibi kabul etmeyecektir ve ilave isterleri olacaktır.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #307 : 20 Nisan 2018, 14:03:41 »
Bu Yunanistan değil miydi iflasın eşiğine gelen! Halen ısrarla gereksiz silahlanmaya yatırım yapıyorlar.

Ben açıkcası yatırımdan ziyade kiralama kılıfı altında Fransa'nın Yunanistana gemi göndermesi diye bakıyorum. Fransa bunu doğrudan yapamazdı. Dolaylı yoldan yaptı. TF2000 lerde vites yükseltmemiz lazım.
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2018, 14:07:00 Gönderen: Destroyed »

Çevrimiçi Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #308 : 20 Nisan 2018, 15:05:10 »

Ben açıkcası yatırımdan ziyade kiralama kılıfı altında Fransa'nın Yunanistana gemi göndermesi diye bakıyorum. Fransa bunu doğrudan yapamazdı. Dolaylı yoldan yaptı. TF2000 lerde vites yükseltmemiz lazım.

Aynen öyle. Aradaki güç farkı açıldıkça, dengelemek için aşama aşama daha fazla gelecekler. Önce silah sistemleri, sonra askerleri vs vs. Buna hazırlıklı olmalıyız.

Hiçbir topluluk, müttefik askerleri bile olsa, topraklarındaki yabancı askere uzun süre katlanamaz. Eninde sonunda hır çıkacaktır. Buna da hazır olmalıyız!

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #309 : 20 Nisan 2018, 15:47:47 »

Aynen öyle. Aradaki güç farkı açıldıkça, dengelemek için aşama aşama daha fazla gelecekler. Önce silah sistemleri, sonra askerleri vs vs. Buna hazırlıklı olmalıyız.

Hiçbir topluluk, müttefik askerleri bile olsa, topraklarındaki yabancı askere uzun süre katlanamaz. Eninde sonunda hır çıkacaktır. Buna da hazır olmalıyız!

Balkan savaşında karşı tarafta Rus Gönüllüler adı altında büyük sayıda savaşan Rus askerlerinin modern bir versiyonu gibi. Ama böyle durumlarda krizin mimarı genelde destek yollayan taraf olur.

Yunanistan ve Balkanlar İtalyanın doğal yayılım alanı Fransanın bu himaye hamlesini, italyayla işbirliği yaparak ve onları bu konuda tarik ederek kullanabiliriz. Avrupanın değişen gerinlik durumunda Almanların en büyük düşmanlarından Almanyayı'da her ne kadar ilişkilerimiz iyi olmasada kışkırtabiliriz. Bir başka konuda Mezhepdaşları olan Ruslara'da  Yunanistan üzerinden karadeniz yakınında gemi tutmak istiyorlar diye kışkırtabiliriz.

Zamanında Fatihin İtalyayla ve Kanuninin Fransayla yaptığı gibi bunları parçalı tutmalıyız. Aksi takdirde birleşirlerse karşımızda her şartta bizden en az x2 en fazla x3 bi orduyla karşı karşıya kalırız.
Savaş Var Denildiğinde Biz;