Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #260 : 12 Mart 2018, 01:23:39 »
Şu Yunanlılarla savaşmamızı çok istiyorum. Şöyle bir oldu bittiye getirip savaş açsak. Ege sorununu kökünden çözeriz. Yetti bunların şımarıklıkları senelerdir! Ellerindekini de kaybetsinler de akılları başlarına gelsin açgözlülerin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #261 : 12 Mart 2018, 02:06:19 »
Gemilerini vurup yanlışlıkla vurduk diyelim diyorum sonra TÜRK olduğumuz aklıma geliyor ulan yakalım yunan cavurunu diyorum hakikaten bunlara ciddi bir cevap lazım fetöcü hainler de iltica edince iyice cesaretleri geldi ne öğredilerse artık bunlarla savaşırsak elbet tepeleriz ama scalp vb silahlarla savaşın başında aniden önemli yerlere çok ciddi darbe vurup ekonomimizi kendilerininkine benzetebilirler ab ve abd den gelecek yaptırımlarda cabası yunanla savaşsak avrupa ile ticari ilişkilerimiz son bulabilir
« Son Düzenleme: 12 Mart 2018, 02:17:30 Gönderen: Alparslan »
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #262 : 12 Mart 2018, 08:26:40 »
Umarım bir kaç gemi batırılır. Çocuk oyununa döndü.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #263 : 12 Mart 2018, 08:56:30 »
Yedi düvele karşı...!!!!😈😈😈

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #264 : 12 Mart 2018, 12:13:52 »
Karşı tarafın söylemleri , provokasyonları tabii ki bizleri her zaman  irite edebilir ama unutmayalım savaş opsiyonu en son olmalı.
Önce her konuda olduğu gibi diplomasi sonuna kadar denemeli , mevcut konjoktür degerlendirilmeli ve başka secenek yoksa ve zorunlu ise o zaman herhangi bir ülke ile savaşmalıyız. (Burası bir savunama platformu ve herkes görüslerini belirtmekte serbest benim görüsüm ise mecbur kalınmadıkca  savastan kacınılmalı) :)

Sakin olalım ve oyunlarını bozmak için ne yapabilecegini düsünelim derim!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #265 : 12 Mart 2018, 13:07:04 »
Karşı tarafın söylemleri , provokasyonları tabii ki bizleri her zaman  irite edebilir ama unutmayalım savaş opsiyonu en son olmalı.
Önce her konuda olduğu gibi diplomasi sonuna kadar denemeli , mevcut konjoktür degerlendirilmeli ve başka secenek yoksa ve zorunlu ise o zaman herhangi bir ülke ile savaşmalıyız. (Burası bir savunama platformu ve herkes görüslerini belirtmekte serbest benim görüsüm ise mecbur kalınmadıkca  savastan kacınılmalı) :)

Sakin olalım ve oyunlarını bozmak için ne yapabilecegini düsünelim derim!

Tabi ki savaş en son istenilecek şey. Ancak ben artık o en son noktayı aştığımızı düşünüyorum. Senelerdir çözülemeyen Ege ve Kıbrıs sorunlarımız var. Sürekli yaramazlık peşinde olan Yunanistan açık şekilde düşmanlık yapıyor. Müzakereyle akıllanacağı da yok. Bunlara dedelerine uyguladığımız tarifeden uygulamak gerek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #266 : 12 Mart 2018, 15:03:39 »

'' Aceba bir önce yapmış olduğum yorumu beğenmeyen ve - veren arkadaş , yapmış olduğum yorumda tam neyi beğenmediğni pek anlayamadım? ''    Önemli olan +/- alma degil görüs savunmaktır .

Halen yunanistan ile mevcut sorunlarımızın diplomasi ile uzlaşılabileceğini savunuyorum. Şu aşamada ise yunanistan ile bir savaşın katkıdan fazla zarar getirecegi kanısındayım. ''Konu gidip adamın gözünün içerisine çakmak degil ,ne de yakında bulunan 1-2 adasını almak''
Yunanistan bir AB ülkesi ,ve Nato da beyensek de beyenmesek de ortagımız. '' aynen ABD gibi ortak bakın stratejik demiyorum ABD ye ''  Bizler bir yandan PKK/PYD , K.Irak, Suriye de aktif olarak ugrasırken , kıbrıs ta GAZ dan dolayı eli kulagında kriz mevcut iken ,egede yunan tatbikat yapacakmıs vs ve bu nedenle hattini bildirme zamanı geldi savasalım demek biraz fazla olur !

PKK 30 yıllık sorunumuz ve sahada aktif mucadelemiz halen devam ediyor. kıbrısta barıs harkatını tamamlanalı 44 yıl gecti mücadele sahada devam etmese de ,yeniden alevlenebilme olasılığı mumkun GAZ sorunundan dolayı. K.Irak  PKK/PYD dolayı sorun aktif mücadele devam ediliyor, Suriyede aktif mücadele devam ediyor. Yani mecazi olarak evimizin nerede ise yarı dıs pencere ve kapı camları kırık.

Fetö ve PKK/PYD den dolayı ABD ile papzı bulduk . AB ile  durum şöyle böyle. Suriye ile papaz, Irak ile şu an şoyle böyle , yunanistan ve kıbrıs iliskilerimiz buz dolabında. Yani su anda ne yakın komsular ne de uzak komsular ile aramız malesef pek de  iç acıcı degil . Tabii bu bir yerde ekonomiyi de etkiler . Malımızı satamazsak en yakındakinden en uzaktakine kadar kavgalı isek savas makinasını nasıl çalıstıracağız ?  şu anda ABD ye belirli oranda karsi durmaya çalısıyoruz ,ama AB ye ihtiyacımız varki ihracat yapabilelim . Atatürk zamanında kurtulus savaşını finansa etmek ve  ayni zamanda politik destek saglamak için rusya, italya ve  fransayı kazanmaya çalıştı. (yani herkes ile ayni zamanda  olmamaya calıstı)

Sanırım yeterince yazdım

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #267 : 12 Mart 2018, 15:22:46 »
İyi de kimse Yunanlılar Ege'de tatbikat yapacak, bu nedenle haddini bildirmek zamanı geldi demiyor ki! Ege sorunu Cumhuriyetle yaşıt sayılır ve o tarihten bu yana bir türlü çözülemedi. Bu şekilde çözülme ihtimali de yok! Çözülse çözülürdü. Ama Yunan tarafının çözmeye niyeti yok. Aksine daha fazlasını istiyor. Ucuz hesaplar peşinde koşarak Ege'yi bize kapatmak derdinde. Sırf bize karşı silahlanma hevesleri nedeniyle iflasın eşiğine geldiler ve hiç akıllanmadılar. Akıllanmayacaklar da! Bunu savaş karşıtı biri olarak ben diyebiliyorum. Savaş mecbur kalmadıkça cinayettir. Yunanlılara gösterdiğimiz hoşgörü, her geçen gün daha fazla şımarmalarına, sorunları sadece öteleyerek daha da büyük şekilde karşımıza çıkarmaya neden olacaktır. Bu nedenle anlayacakları dilden konuşmamız şarttır!

Not: Türkçede beyenmek diye bir kelime yok. ;)

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #268 : 12 Mart 2018, 15:47:00 »
İmla hatamı düzeltmenize tesekkürler , okul yıllarından kalan umutsuz vaka desem rahmetli edebiyat hocam da ümitsiz vakka demişti hakkımda ki haklı :) :)

Vatanımdan ve Anavatanımdan başka bir ülkeye de hoşgörüm yok. Geri kalan ülkelere yaklaşımım eşit .

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #269 : 12 Mart 2018, 16:05:43 »

'' Aceba bir önce yapmış olduğum yorumu beğenmeyen ve - veren arkadaş , yapmış olduğum yorumda tam neyi beğenmediğni pek anlayamadım? ''    Önemli olan +/- alma degil görüs savunmaktır .

Halen yunanistan ile mevcut sorunlarımızın diplomasi ile uzlaşılabileceğini savunuyorum. Şu aşamada ise yunanistan ile bir savaşın katkıdan fazla zarar getirecegi kanısındayım. ''Konu gidip adamın gözünün içerisine çakmak degil ,ne de yakında bulunan 1-2 adasını almak''
Yunanistan bir AB ülkesi ,ve Nato da beyensek de beyenmesek de ortagımız. '' aynen ABD gibi ortak bakın stratejik demiyorum ABD ye ''  Bizler bir yandan PKK/PYD , K.Irak, Suriye de aktif olarak ugrasırken , kıbrıs ta GAZ dan dolayı eli kulagında kriz mevcut iken ,egede yunan tatbikat yapacakmıs vs ve bu nedenle hattini bildirme zamanı geldi savasalım demek biraz fazla olur !

PKK 30 yıllık sorunumuz ve sahada aktif mucadelemiz halen devam ediyor. kıbrısta barıs harkatını tamamlanalı 44 yıl gecti mücadele sahada devam etmese de ,yeniden alevlenebilme olasılığı mumkun GAZ sorunundan dolayı. K.Irak  PKK/PYD dolayı sorun aktif mücadele devam ediliyor, Suriyede aktif mücadele devam ediyor. Yani mecazi olarak evimizin nerede ise yarı dıs pencere ve kapı camları kırık.

Fetö ve PKK/PYD den dolayı ABD ile papzı bulduk . AB ile  durum şöyle böyle. Suriye ile papaz, Irak ile şu an şoyle böyle , yunanistan ve kıbrıs iliskilerimiz buz dolabında. Yani su anda ne yakın komsular ne de uzak komsular ile aramız malesef pek de  iç acıcı degil . Tabii bu bir yerde ekonomiyi de etkiler . Malımızı satamazsak en yakındakinden en uzaktakine kadar kavgalı isek savas makinasını nasıl çalıstıracağız ?  şu anda ABD ye belirli oranda karsi durmaya çalısıyoruz ,ama AB ye ihtiyacımız varki ihracat yapabilelim . Atatürk zamanında kurtulus savaşını finansa etmek ve  ayni zamanda politik destek saglamak için rusya, italya ve  fransayı kazanmaya çalıştı. (yani herkes ile ayni zamanda  olmamaya calıstı)

Sanırım yeterince yazdım

Önceki yorumunuz rasyonel ve objektif. Bu şimdiki yoruma " beğenmedim " buttona basılırsa haklı yere. Sayın Skywolf gereken cevabı verdi. Buna daha fazla eklememe gerek yok.