Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 339119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #180 : 10 Şubat 2013, 11:57:21 »
demek ki ise yaramis

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #181 : 12 Şubat 2013, 23:05:35 »
Aradan aylar geçti, bu konuda bir gelisme oldumu ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #182 : 12 Şubat 2013, 23:08:09 »
Bu konuda bir gelişmeyi duyuram herhangi bir habere rastlamadım. Rastlayan varsa bizlerle paylaşırsa memnun olurum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #183 : 07 Kasım 2013, 16:27:29 »
Yunan Uçaklarından Taciz

ç.   Sakız Adası Kuzeybatısında Ege’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden F-16 uçaklarımıza, Yunanistan’ın Limni meydanından kalkan ve anılan ülkeye ait F-16 uçakları tarafından, 30 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur. Olay Dışişleri Bakanlığına bildirilmiştir.

d.   Sakız Adası Güneyinde Ege’nin uluslar arası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden  F-16 uçağımıza, Yunanistan’ın Limni meydanından kalkan ve anılan ülkeye ait F-16 uçakları tarafından, bir dakika 25 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur. Olay Dışişleri Bakanlığına bildirilmiştir.

http://www.tsk.tr/11_haberler_olaylar/11_9_gunluk_faaliyetler/gunluk_faaliyetler_2013.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #184 : 07 Kasım 2013, 16:29:57 »
Yunanlılar kenarda köşede biraz para bulmuş anlaşılan.  ;D ;D

Bunu yapanlar Yunan jetleri değil de Suriye uçakları olsaydı, bugün ekranlarda avaz avaz siyset malzemesi yapanları çok görebilirdik bence!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #185 : 25 Temmuz 2014, 22:49:58 »
İki Yunan uçağı bir Türk uçağına karşı

Ege’de uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 savaş uçağına Yunan F-4'leri tacizde bulundu.
İki Yunan uçağı bir Türk uçağına karşı!

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 23 Temmuz 2014 tarihinde  Ege'de Altı adet F-16 savaş uçağı eğitim uçuşu gerçekleştirdi. Bu uçuşlar esnasında bir adet F-16 uçağına uluslararası hava sahasında, iki adet Yunan F-4E/2000 uçağı tarafından, saat 16.49'da 30 saniye süre ile radar kilidi atıldı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise, "Türkiye-Suriye sınır bölgesinde ’Hava Muharebe Devriye Görevi’ kapsamında Sekiz adet F-16 hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirdi".

http://kokpit.aero/yunan-tacizi-suruyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #186 : 09 Ağustos 2014, 11:12:24 »
Askerlerden akıl almaz sözler: Türklerin kanını içeceğiz!
Ana Sayfa» ULUSAL
09.08.2014 09:29
Askerlerden akıl almaz sözler: Türklerin kanını içeceğiz!
Kosova devlet televizyonu KTV, Yunan askeri olduğunu duyurduğu bir grubun, üzerlerinde asker üniforması ile söyledikleri nefret dolu marşı yayınladı.

Kosova devlet televizyonu KTV 'bir grup Yunan askeri' olduğunu duyurduğu bir grubun, üzerlerinde asker üniforması ile söyledikleri nefret dolu marşı yayınladı.

HEP BİR AĞIZDAN BAĞIRIYORLAR: TÜRKLERİN KANINI İÇECEĞİZ!

Televizyon, 50'ye yakın Yunan askerin 'Dağlarda ekmek yerine Kosovalıların, Arnavutların ve Türklerin kanını içeceğiz' marşı okuduklarını vurguladı.

"AYASOFYA YENİDEN YUNANLILARIN OLACAK"

Haberde, Yunan Komando Birlikleri askerlerinin marşlarında 'Ayasofya yeniden Yunanların olacak, Kıbrıs ve Makedonya Yunanlarındır' denildiği belirtildi. Televizyon görüntülerin ne zaman çekildiği araştırılırken, Kosova ve Arnavutluk'ta da büyük tepkiye neden oldu.

http://www.ulusalpost.com/askerlerden-akil-almaz-sozler-turklerin-kanini-icecegiz-22147h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #187 : 09 Ağustos 2014, 23:08:55 »
Yunan savaş uçaklarından taciz

AA
9 Ağustos 2014
Her şey 17 saniyede olup bitti

Ege Denizi'nde uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu gerçekleştiren deniz karakol uçağı, Yunanistan'a ait iki F-16 tarafından taciz edildi.

TSK'nın günlük faaliyetlerine ilişkin, Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bir deniz karakol uçağı, Ege Denizi'nde uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra etti.

Bahse konu uçağa, Yunanistan'a ait iki F-16 tarafından iki farklı zaman diliminde "radar kilidi atılmak suretiyle" toplam 17 saniye süreyle tacizde bulunuldu.

Öte yandan, Türkiye-Suriye hudut bölgesinde hava muharebe devriye görevi icra eden iki F-16, Suriye'ye ait bir SU-24 uçağının, Hatay Cilvegözü'nün güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi. Ancak Suriye'ye ait söz konusu hava aracı, sınıra 2,6 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26972570.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #188 : 10 Ağustos 2014, 17:01:12 »
Yunanistan iki adamızı işgal etti
Yunanistan, Didim'deki iki adamızı işgal edip karakol kurdu. Atatürk ve İnönü'nün Lozan'da vermediği Eşek ve Bulamaç adalarına Yunanistan karakol kurdu.
09 Ağustos 2014 Cumartesi 17:56
Yunanistan iki adamızı işgal etti
Önce askerlerini konuşlandırdılar, şimdi ise karakol kurdular. Yunanistan, Didim'deki iki adamızı işgal etti. Kurulan karakollarla birlikte, güvenlik dahi onların eline geçti.

Atatürk ve İnönü'nün Lozan Antlaşması'nda vermediği 16 adamızı Yunan askerleri tek kurşun atmadan işgal etti. Şimdi ise Yunanistan durumu ileri bir aşamaya taşıdı, Didim'deki Bulamaç ve Eşek adalarımıza karakol kurdu. Yunanistan daha önce de bu adalara helikopter pisti inşa etmişti.

Vahim olayı Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri Albay Ümit Yalım değerlendirdi. Yalım, Yunanistan'ın adalarımızı "ileri bir karakol" olarak inşa ettiğini söyledi, her an Türkiye'ye saldırı yapabilecekleri konusunda uyardı.

Albay Ümit Yalım, Yunan işgaliyle birlikte Anayasa'nın 3'üncü maddesinin ihlal edildiğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünün kalmadığını belirtti. Yalım, olardan AKP hükümetini sorumlu tuttu, "AKP, ülkemizi batıdan böldü" dedi.

ulusalkanal.com.tr
http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/yunanistan-iki-adamizi-isgal-etti-h34219.html

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #189 : 11 Ağustos 2014, 00:01:50 »
Bu hükümetten bu   olaylara  Türkler  alisti