Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 344415 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1370 : 21 Şubat 2022, 08:27:54 »
Dendias: Adaların silahsızlandırılmasında Türkiye'nin söz hakkı yok.
Doğu Akdeniz'deki anlaşmazlık konusunda da yapıcı diyalogdan yana olduklarını belirten Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, "Türkiye, Yunan egemenliğine karşı asılsız ve usulsüz iddialarda bulunuyor." şeklinde konuştu.

https://www.kibrispostasi.com/c37-DUNYA/n412026-dendias-adalarin-silahsizlandirilmasinda-turkiyenin-soz-hakki-yok

* Sigortamiz ne zaman atacak baklim ;)

O konuda kullanılan sigortanın amperi aşırı büyük anlaşılan! Yunanlılar arkalarını sağlam hissettikleri için bu kadar rahatça havlayabiliyorlar.

Havlamaları gayet normal. Arkandan havlayan yoksa KURT değilsindir.
Dendias dikkat etsin. Çoban arkasına bakmadan kaçabilir ama kendileri o kadar şanslı olmayabilir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Yunanistan'dan Türk balıkçılara silahlı saldırı: 1 yaralı
« Yanıtla #1371 : 23 Şubat 2022, 11:41:42 »
Yunanistan'dan Türk balıkçılara silahlı saldırı: 1 yaralı

Yunanistan unsurları, İzmir'in Karaburun ilçesi açıkları ile Sakız Adası açıklarında avlanan 2 Türk balıkçı teknesine ateş açtı. Açılan ateşte 1 balıkçı yaralanırken olay yerine Türk Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi.

Edinilen bilgilere göre; 22 Şubat 2022 akşamı saat 19.15 civarında Sakız Adası ile Karaburun arasında avlanan 2 Türk Balıkçı teknesine Yunanistan unsurları tarafından ateş edildi. Açılan ateş sonucunda 1 balıkçının bacağından yaralandığı bilgisinin gelmesi üzerine 112 acil sağlık ekibi ile birlikte olay mahalline hemen 2 Sahil Güvenlik botu sevk edildi. Olay mahalline ulaşan Sahil Güvenlik botları tarafından herhangi bir Yunan unsuru tespit edilemezken, bacağından saçma ile hafif yaralanan Türk balıkçıya ilk müdahale 112 acil sağlık ekibi tarafından Sahil Güvenlik botunda yapıldı. Yaralı balıkçı daha sonra Çeşme Devlet Hastanesine sevk edildi.

"İNSANLIK SUÇUDUR"

Karaburun Cumhuriyet Savcılığı ise olayla ilgili soruşturma başlatırken, Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada ise "Savunmasız balıkçılara Yunan unsurları tarafından ateş açılması kabul edilemezdir, insanlık suçudur" denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/yunanistandan-turk-balikcilara-silahli-saldiri-1-yarali-42009526
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1372 : 23 Şubat 2022, 12:01:52 »
Yunan askerinden dayak yiyip geri gönderilen Konyalı Uğur Akca ,  " Sen nasıl Yunan askerlerinden dayak yersin " diye  Konya’da da dayak yedi...
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2022, 12:03:35 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1373 : 23 Şubat 2022, 12:14:03 »
Olay acaba uluslararası sularda mı gerçekleşti?

Her zaman diyorum. Yunanlıları biz şımartıyoruz. Kafalarına göre kuralları çiğniyorlar ve biz sadece kınıyoruz. Bence bunun gibi olaylarda hızla müdahale edip, hatta sihalarla sürekli gözetleyip, en ufak bir saldırı halinde anında ateş açıp batırmalıyız! Çok açık ve net tekrar yazıyorum. Yunanlıların uluslararası sularda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına veya Türkiye'nin çıkarlarına karşı gerçekleştirdikleri herhangi bir saldırıya anında çok sert karşılık verilmesi zorunluluktur. Nasıl ki terörle mücadelede her saldırıya misliyle karşılık veriliyorsa veya cezalandırma atışı vs yapılıyorsa, Yunan saldırılarına karşı da kesinlikle yapılmalı!

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1374 : 23 Şubat 2022, 13:38:34 »
Siyasi kararlılık lazım , MMU , İ sınıfı , Gezgin , HSS  vb. tam yerlilik lazım...

Tabi bir yerde bıçak kemiğe dayanınca yapılacaklar , kurmay zekası ile zafere de götürür bizi...
Aşağıdaki yazıyı ibretle okuyun , okutun..

https://www.google.com/amp/s/m.turkiyegazetesi.com.tr/amp/gundem/15842.aspx

Çevrimdışı torik

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1375 : 14 Mart 2022, 01:26:01 »
Miçotakis İstanbul'a gelip Erdoğan ile görüşmüş. İkisinin de ağzı kulaklarına varır şekilde poz vermişler. Ne konuştular çok merak ediyorum. Konu bir şekilde İsrail gazına bağlanacak gibi hissediyorum. Bu kadar gergin bir ilişkiyi paradan başka bir şey yumuşatamaz.

Çevrimdışı torik

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1376 : 14 Mart 2022, 14:06:13 »
Miçotakis korona olduğunu açıklamış, Truva olarak  göndermişler  ;D  ;D 

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1377 : 14 Mart 2022, 21:54:30 »
Miçotakis korona olduğunu açıklamış, Truva olarak  göndermişler  ;D  ;D 
boşuna ümitlenmesinler bizim reis coronayı atlattı

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1378 : 14 Mart 2022, 22:18:12 »
Simdi yunanlilar demesin bizim basbakinimizi virüslediler diye. Biolojik silah kullaniyor türkiye diye.   ;D

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1379 : 14 Mart 2022, 23:46:27 »
Korkmasın, Virüs Miçotakis'in zihniyetini görünce bağıra bağıra kaçmıştır.