Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1050 : 16 Eylül 2020, 12:46:22 »
Serkan hocam, kelleyi korumak için midenin sesini duymayacaksın bazen. Hani denieya kan içtim kızılcık şerbeti dedim diye!

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1051 : 16 Eylül 2020, 13:02:08 »
Hocam midesiz hareket edeceksek ABD uçağı alalım. Hem 30 senedir kullanıyoruz. Mühimmatla uyumlu...
Su-35'i bizim hangarlar bile almaz.... Mühimmatı, sistem uyumunu,pilot eğitim,lojistik sistem farklılıklarını söylemiyorum bile...

Alalım 40 F-16V , eskileri de modernleştirelim ,  MMU'ya kadar stealth uçağı olan birilerine bulaşmazsak bizi idare eder...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1052 : 16 Eylül 2020, 13:27:47 »
Hocam midesiz hareket edeceksek ABD uçağı alalım. Hem 30 senedir kullanıyoruz. Mühimmatla uyumlu...
Su-35'i bizim hangarlar bile almaz.... Mühimmatı, sistem uyumunu,pilot eğitim,lojistik sistem farklılıklarını söylemiyorum bile...

Alalım 40 F-16V , eskileri de modernleştirelim ,  MMU'ya kadar stealth uçağı olan birilerine bulaşmazsak bizi idare eder...

Alalım almasına alalım da bu kadar tantana bize batı uçağı verilme ihtimalinin çok düşük olması değil mi?
Rus uçağı almayı midesizlik olarak kabul edelim. ABD uçağı almakla bütün iç organlarımızdan olmuş olmuyor muyuz?

Hiç birini almayalım o zaman.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1053 : 16 Eylül 2020, 13:29:17 »
Arkadaslar MMU onunde uzunca bir yolun halen mevcut olmasi , F-35 programindan cikarildigimiz, ve en onemlisi hasimlarimiz ile aramamizdaki muharip ucak sayisindaki nitelik ve nicelik oranin aleyhimizde gelismesi ve birden fazla cepheye angaje olmaya hazir olabilmemiz icin ek ucak alimi ile mevcut gucumuzu nitelik ve nicelik olarak artirmanin yararli oldugunda hem fikiriz.  O zaman daha once yapmis oldugumuz kellemi, midemi,gibi bizleri bir yere goturmeyecek tartismalari ve olasiliklari bir yere birakmak en faydali hareket olacak kanisindayim. Butun bu tartismalari sonlandirmak ve cevap alabilmemiz icin oncelikle belirlenen ihtiyac kiriterlerine dayanarak kisa liste hazirlayip uretici ulkeler nezdinde irtibata gecilip birinci agizdan boyle bir satisin gerceklesip gerceklesemeyeceginin sorulmasi gerek.

* Yani once sor sonra degerlendir.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1054 : 16 Eylül 2020, 14:27:30 »
   Arkadaşlar bize uçak lazım mı lazım.Bu alımı yapmak elzem mi elzem.Hayati bir mesele mi evet öyle.O zaman mideyi bağırsağı bilmem neyi bırakıp gereği yapılmak zorunda.Bu işler duygusallıkla yürütülemez.Evet ruslar kahpelik yaptı askerlerimizi şehit etti ancak 68 yıldır abd dostluk mu yaptı bize.Onların politikaları yüzünden nice askerimizi polisimizi vatandaşımızı şehit verdik hala da veriyoruz.Rusların şehit ettiği 34 asker yanlış anlaşılmasın abd ve diğer emperyalist ülkelerin ülkemize yaptığı fenalıkların yanında solda sıfır kalır.O zaman onlarla da ilişkiyi alışverişi kesmemiz yanyana bile gelmememiz gerekirdi.Ama biliyoruz ki bu mümkün değil çünkü gerçek olan bu.Rusya konusunda da aynı şekilde.O zaman Akkuyu NGS yi yapmayı bırakalım Mavi Akım projesini iptal edelim tüm ilişkileri keselim ruslarla mümkün mü bu! Ayrıca kimse gidip direk Rusyadan SU-35 alalım demiyor.Elbette bizim lojistik altyapımıza bünyemize uygun uçakların alımı daha doğru.Ama batılı müttefiklerimiz(!) tarafından bize silah ve altsistemler konusunda örtülü/açık ambargo uygulanırken uçak alabilmek mümkünse alalım tabi.Ama alamıyorsak vermiyorlarsa da yapacak birşeyimiz yok.Bu boşluk bir şekilde dolmalı.O yüzden ilk abd nin kapısı çalınmalı herşeye rağmen ve F-15X veya F-16 Block70 den biri istenmeli.İkisine de ok verirlerse F-15X ilk tercih olmalı.Zaten içeride 1,5 milyar USD miz duruyor.Veriyorlarsa ne ala yoksa bizi kimse suçlayamaz S-400 örneğinde olduğu gibi...
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2020, 14:28:32 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1055 : 16 Eylül 2020, 15:28:58 »
Arkadaşlar benim bu uçak tedariki konusundaki tavrımı biliyorsunuz. Ruslarda hemen fırsattan istifade hemen su-35'i sürmüşler. Ancak bir uçak alsak ve bu doğu paktından olacaksa ben yinede gidip su-35 almam.

Çinli Shenyang j-15 veya J-16 "Mantıklı Bir Mukavele İle" daha mantıklıdır.

Neden ?

1- Çin, Türkiye'nin dünyada çıkar çatışması yaşayacağı en son büyük güç.
2- Bizim coğrafyamız çin'in fiziksel yayılım sahası değil.
3- Çin, Rusya gibi bizim rakip devletlerle dinsel ve ırksal eşitlik veya yakınlığa sahip değildir.
4- Çin silah sistemlerinde değişim ve modifikasyona daha yatkın.
5- Fiyat açısından Çin daha başarılı.
6- Çin savunma sanayisi ihracatında daha yeni olduğundan iş birliğine daha yakın.
7- J-16 fiziksel olarak kas gücü baabında Su-35'den daha avantajlı.
8- Muhtemel bir iş birliği J-31 konusunda da bir zemin yaratabilir.
9- J-15, J-16 modifiyeli Anadolu ve muhtemel bir uçak gemisinde de kullanılabilir.
10- Çin, Rusya istese bile sonucunda Abd'nin yararlı çıkacağı hiç bir konuda bizi yarı yolda bırakmaz.

Önemli Not: Sakın çin malı esprisi yapmayın. Çin'in fason düşük kalite ürün yaparak para kazanması askeri ürünleri kalitesiz yaptıkları anlamına gelmez.

--- Mantıklı Muhtemel Antlaşma---

Sadece yerli silah ailesinin entegre edileceği 40 civarı J-16 acil alım olarak alınır. Ancak bir J-16 aselsanın F-16 projesindeki aesa radar, modifiye edilmiş yerli uçuş ve görev bilgisayarları, elektronik karıştırma ve link sistemleri ile donatılmış bir j-16'da geliştirilecek ve eldeki j-16'lar modernize edilecek. Bu uçaklardan çıkan parçalar geri çin'e iade edilip fiyattan düşülecek. Uçaklar mümkünse ws-10'un tvc'li versiyonunu kullanacak ve katlanır kanatlı uçak gemisi versiyonundan olacak.

Birde videosunu bırakalım;

Error 404 (Not Found)!!1
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1056 : 16 Eylül 2020, 15:41:49 »

Alalım almasına alalım da bu kadar tantana bize batı uçağı verilme ihtimalinin çok düşük olması değil mi?
Rus uçağı almayı midesizlik olarak kabul edelim. ABD uçağı almakla bütün iç organlarımızdan olmuş olmuyor muyuz?

Hocam ben de onu diyorum.  Kimden alırsak alalım midesizlik ise hiç değilse bildiğimiz F-16V'yi alalım...

Çin uçağı alalım,radarı aesa takalım, ws motoru öğrenelim,şunu bu yapalım derken zaten yıllar geçer...

Maceraya gerek yok. Önce içeride kalan paramızın avantajıyla F-16V tedariğine yönelelim...

MMU gelene kadar bizi dipdiri tutar. 300 Aesa radarlı,yerli muhimmatlıfilomuz olur
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2020, 15:42:40 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1057 : 16 Eylül 2020, 15:43:53 »
Arkadaşlar benim bu uçak tedariki konusundaki tavrımı biliyorsunuz. Ruslarda hemen fırsattan istifade hemen su-35'i sürmüşler. Ancak bir uçak alsak ve bu doğu paktından olacaksa ben yinede gidip su-35 almam.

Çinli Shenyang j-15 veya J-16 "Mantıklı Bir Mukavele İle" daha mantıklıdır.

Neden ?

1- Çin, Türkiye'nin dünyada çıkar çatışması yaşayacağı en son büyük güç.
2- Bizim coğrafyamız çin'in fiziksel yayılım sahası değil.
3- Çin, Rusya gibi bizim rakip devletlerle dinsel ve ırksal eşitlik veya yakınlığa sahip değildir.
4- Çin silah sistemlerinde değişim ve modifikasyona daha yatkın.
5- Fiyat açısından Çin daha başarılı.
6- Çin savunma sanayisi ihracatında daha yeni olduğundan iş birliğine daha yakın.
7- J-16 fiziksel olarak kas gücü baabında Su-35'den daha avantajlı.
8- Muhtemel bir iş birliği J-31 konusunda da bir zemin yaratabilir.
9- J-15, J-16 modifiyeli Anadolu ve muhtemel bir uçak gemisinde de kullanılabilir.
10- Çin, Rusya istese bile sonucunda Abd'nin yararlı çıkacağı hiç bir konuda bizi yarı yolda bırakmaz.

Önemli Not: Sakın çin malı esprisi yapmayın. Çin'in fason düşük kalite ürün yaparak para kazanması askeri ürünleri kalitesiz yaptıkları anlamına gelmez.

--- Mantıklı Muhtemel Antlaşma---

Sadece yerli silah ailesinin entegre edileceği 40 civarı J-16 acil alım olarak alınır. Ancak bir J-16 aselsanın F-16 projesindeki aesa radar, modifiye edilmiş yerli uçuş ve görev bilgisayarları, elektronik karıştırma ve link sistemleri ile donatılmış bir j-16'da geliştirilecek ve eldeki j-16'lar modernize edilecek. Bu uçaklardan çıkan parçalar geri çin'e iade edilip fiyattan düşülecek. Uçaklar mümkünse ws-10'un tvc'li versiyonunu kullanacak ve katlanır kanatlı uçak gemisi versiyonundan olacak.

Birde videosunu bırakalım;

Error 404 (Not Found)!!1

Hocam  J-20 olsaydı diyelim olur muydu yani tam 5. Nesil bir uçak mı ?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1058 : 16 Eylül 2020, 15:51:50 »

Hocam ben de onu diyorum.  Kimden alırsak alalım midesizlik ise hiç değilse bildiğimiz F-16V'yi alalım...

Çin uçağı alalım,radarı aesa takalım, ws motoru öğrenelim,şunu bu yapalım derken zaten yıllar geçer...

Maceraya gerek yok. Önce içeride kalan paramızın avantajıyla F-16V tedariğine yönelelim...

MMU gelene kadar bizi dipdiri tutar. 300 Aesa radarlı,yerli muhimmatlıfilomuz olur

Bakınız F-16V
Made in USA
USA= West=Batı
USA= Bizi F-35 projesinden çıkaranlar.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1059 : 16 Eylül 2020, 15:54:46 »
Hocam bu Çin uçaklarına bel bağlamak doğru mu?
Su-27'yi alıp şurasına burasına Çin malı motor , elektronik ekleyip SU yerine J deyip uçuruyorlar gibi geliyor bana...

Ben Rus uçaklarına şüpheyle bakan biriyim bir de Rus uçağının kopyasına mı güvenelim?

Batı uçaklarından yemedikleri tokat kalmadı. HSS deseniz tamam da uçak deyince biraz düşünmek lazım