Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 343839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #920 : 16 Ağustos 2020, 17:20:49 »
Suriyeliler , Yunanistan'a geçebiliyor mu?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #921 : 16 Ağustos 2020, 17:28:23 »
 amerikadaki amonyum nitrat dolusu tirlan Nükler tesisler hedef olur

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #922 : 16 Ağustos 2020, 17:37:43 »
amerikadaki amonyum nitrat dolusu tirlan Nükler tesisler hedef olur

Ah tumucin ah bir kerede yazdığın bir iletinin bir anlamı olsun, bir işe yarasın, oraya atom atalım, burayı havaya uçuralım öyle yazdığın gibi kolay olsaydı bu işler dünya yaşanmaz bir hale gelirdi. O zamanda orayı burayı havaya uçuran beyni yıkanmış, psikopat ruh hastalarından ne farkımız kalırdı? İyiki aklı başında insan sayısı daha çok yoksa halimiz ne olurdu düşünmek bile istemiyorum....

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #923 : 16 Ağustos 2020, 17:48:55 »
Yunanın bize yakın bir sürü adası var.Meis var.Ben cahilce bir şekilde bizim bunları çok kolay alacağımızı düşünüyorum.Doğru mudur? Yunan bunları nasıl korumayı düşünür?

Zaten en büyük korkuları bu. Ana karada savunma, lojistik destek vs konularını düşünün. Bir de ana karadan çok uzakta, düşman ana karasının dibindeki adaları düşünün. Kabus gibi değil mi?

İşte bu yüzden ana stratejileri savaş başlamadan süpriz bir saldırı ile bizim ana saldırı birimlerimizi yok edip 6. filonun gelmesini beklemek.
Yanlız o süpriz saldırı işi de o kadar kolay değil. Bizim heik uçakları sürekli havada, muhtemelen 3 uçak ege, doğu akdeniz, Suriye ekseninde faal durumdadır. Alçaktan uçtu göremedik vs diye bir durum kalmıyor. Scalp füzeleri sadece mirage uçaklarından atabiliyorlar ve uçaklar 1 adet alabiliyor. Bu onlar için ciddi bir dezavantaj. Öyle bir baskın yapsalar bile anca 25 adet Scalp aynı anda atabilirler ki bu baya az sayı. Örneğin ABD, Suriye şayrat üssü için 59 tomahawk kullandı. Yani en terste yakalansak bile aslında verebilecekleri zarar baya sınırlı. Sonrası zaten ilk etapta Bora/yıldırım/kasırga/harpy ile daha uçaklarımız bile havalanmadan karadan ciddi bir deep strike kabiliyetimiz var. Uçarlarımızında dahil olmasıyla işler tamamen terse döner. Üstelik bizim Ada sınıfı korvetlerde harpoon block 2 var. Ana karaya denizden de saldırı imkânımız var. Yani kısaca bizim baya elimizde imkânlar var ama Yunanistan hiç birzaman küçümsenmemeli. Savaşı kazansak bile baya yara alırsak bu iyi olmaz. Düşmanlarımız sadece Yunanistan değil. Başkalarıda yaralı aslana saldırmak için fırsat bekleyecekler.

@timuçin kardeş sende şu atom ısrarından vazgeç bence. O bombaları zaten türk F-16'ları kullanamıyor. Biri bir laf söyler üzülme diye söylüyorum. Forumda kimse küstürülmesin. Hepimiz ülkemizi seven insanlarız.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #924 : 16 Ağustos 2020, 19:07:58 »
Yunanın bize yakın bir sürü adası var.Meis var.Ben cahilce bir şekilde bizim bunları çok kolay alacağımızı düşünüyorum.Doğru mudur? Yunan bunları nasıl korumayı düşünür?

Zaten en büyük korkuları bu. Ana karada savunma, lojistik destek vs konularını düşünün. Bir de ana karadan çok uzakta, düşman ana karasının dibindeki adaları düşünün. Kabus gibi değil mi?

İşte bu yüzden ana stratejileri savaş başlamadan süpriz bir saldırı ile bizim ana saldırı birimlerimizi yok edip 6. filonun gelmesini beklemek.
Yanlız o süpriz saldırı işi de o kadar kolay değil. Bizim heik uçakları sürekli havada, muhtemelen 3 uçak ege, doğu akdeniz, Suriye ekseninde faal durumdadır. Alçaktan uçtu göremedik vs diye bir durum kalmıyor. Scalp füzeleri sadece mirage uçaklarından atabiliyorlar ve uçaklar 1 adet alabiliyor. Bu onlar için ciddi bir dezavantaj. Öyle bir baskın yapsalar bile anca 25 adet Scalp aynı anda atabilirler ki bu baya az sayı. Örneğin ABD, Suriye şayrat üssü için 59 tomahawk kullandı. Yani en terste yakalansak bile aslında verebilecekleri zarar baya sınırlı. Sonrası zaten ilk etapta Bora/yıldırım/kasırga/harpy ile daha uçaklarımız bile havalanmadan karadan ciddi bir deep strike kabiliyetimiz var. Uçarlarımızında dahil olmasıyla işler tamamen terse döner. Üstelik bizim Ada sınıfı korvetlerde harpoon block 2 var. Ana karaya denizden de saldırı imkânımız var. Yani kısaca bizim baya elimizde imkânlar var ama Yunanistan hiç birzaman küçümsenmemeli. Savaşı kazansak bile baya yara alırsak bu iyi olmaz. Düşmanlarımız sadece Yunanistan değil. Başkalarıda yaralı aslana saldırmak için fırsat bekleyecekler.

@timuçin kardeş sende şu atom ısrarından vazgeç bence. O bombaları zaten türk F-16'ları kullanamıyor. Biri bir laf söyler üzülme diye söylüyorum. Forumda kimse küstürülmesin. Hepimiz ülkemizi seven insanlarız.

Ben mantıklı bir plan demedim hocam  ;)
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #925 : 16 Ağustos 2020, 19:39:44 »
Yanlış hatırlamıyorsam eğer Akıncı hava üssündeki 142. av bombardıman filosunu oluşturan F-16'ların b61 nükleer bombalarını taşıma ve kullanma kabiliyetleri vardı. Bu filo 15 temmuzdan sonra dağıtıldı  ve filodaki uçaklar sonradan başka üslere kaydırıldı.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2020, 19:49:29 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #926 : 16 Ağustos 2020, 20:04:20 »

Ben mantıklı bir plan demedim hocam  ;)
Hocam biliyorum onlar adına söyledim. :)

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #927 : 16 Ağustos 2020, 21:52:14 »
Turk yunan dengesinde birde söyle dezavantajımız var ister kabul edin ister etmeyin bizim onca saldırı sistemimize karşılık yunan tarafında ise onca savunma sistemleri var

1 batarya s300
6 batarya pac2
Ve yine bunları koruyan
Tor m1
Aspide200
I hawk
Sa8 gecko

Gibi değişik ülkelerden satın aldıkları alçak ve orta irtifa hava savunma sistemlerine sahipler yani katmanlı hava savunma sistemleri var bunları aşmakda kolay olmuyacak vede bize birçok mühimmat kullanımımıza neden olacaklardır.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2020, 22:01:01 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #928 : 16 Ağustos 2020, 22:40:17 »
Denizci hocam, KORAL VE SOM ikilisi bütün bu hss lere yeter.

Bizde eksik olan, SOM dan bir MALD sahte hedefi yapmamış olmamız .bunu da yapsak, hiç bir hss şemsiyesi bizi durduramaz. İzleyin anlarsınız.

https://m.youtube.com/watch?v=TLUS3KlAAvg

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #929 : 16 Ağustos 2020, 22:59:26 »
hocam s-300 ve tor u diğer batı menşeli sistemlere entegre değildir herhalde. suudilerin petrol tesislerine yapılan saldırıyı engelleyemeyen(veya engellemeyen) patriot sistemleri bizim insansız hava araçlarına karşı ne kadar başarılı olur. veya biz bu açıdan yaklaşırsak bizim bir baskında bunları alt etme şansımız nedir.