Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 343482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #900 : 16 Ağustos 2020, 10:07:11 »
Olayı Türk-Yunan savaşına çevirmek istemem ama
Bu olay galiba fransa ile yunan ortak tatbikatında gerçekleşmiş

1-Ellerinde hydra(bizdeki mekolar) ve elli sınıfı fırkateynler.roussen sınıfı hücumbotlara sahipler belki tehlikeli olacak olan  roussen sınıfı hücumbotlar.12 denizaltılık filomuz karşısında geri
Sayılır denizaltıları ama bizden önce aip sınıfı denizaltına sahip oldular bu yanı kötü bizim ise subharpoon kabiliyet avantajımız var.adamların ege savaşı için ah64 apacheler'le abd'den aldıkları littlebir yada hummerbird daha dogrusu kiowa hafif silahlı keşif helikopterleri ile yeteri sayıda helfire2 füzesi var birde israil spike nlos ve delilah gibi sistemler verdi mi bilmiyoruz.Yine tehlike açısından mirage 2000 ler ve scalp elg gibi tehlike yaratacak oyuncuları mevcut derin darbe vurabilme kapasiteleri açısından. ve umarım tehlike yaratacak oyuncularını, süpriz saldırıları keşfedip bertaraf edebilcek kabiliyetteyizdir aewc ,radar ağı ,elint sigint,esm ve ew yani elektronik harp paketi olarak umarım gerekli yeterlilikteyizdir özellikle balıkesir ve bandırmadaki üstler için temennim ve yine bu ana jet üsleri için umarım satürasyon seyir füzelerini karşılayacak yeterlilikte hava savunma sistemi vardır,rapier,kms atılgan-zıpkın,35 mm parçacıklı mühimmat atan modernizeli top vesair birde mümkünse hisar sistemleri gibi modern sistemlerin ilk durağı buralar olmalı.
.
.
.

Daha som ,bora,yıldırım,kasırga g,harpy gibi yeteneklerimize ve ellerimizdeki imkanların kullanılması konusuna deyinmiyorum

ABD'den aldıkları silahlı keşif helikopterleri OH-58D Kiowa Warrior. Littlebir (doğrusu Littlebird) veya hummerbird (doğrusu Hummingbird) değil. Balıkesir ve Bandırma'da Hava Üslerimiz var. Bunların adı üs, yani merkez. Üst değil. Bu üslerde askeri üstler ve astlar vardır yalnız o ayrı.

Son cümlenizdeki konulara isteseniz de deyinemezsiniz. Deyinmek diye bir kelime yok çünkü. Ama isterseniz değinebilirsiniz.

Keyifli forumlar.  ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #901 : 16 Ağustos 2020, 11:07:08 »
Adamlarla 100 senedir papazız.

Genelkurmay kasasında Yunan ile bir savaşta neler yapılacağı ayrıntıları ile bellidir.

1.gün ne yapılacak?
2.gün ne yapılacak ? vs...vs...vs...

Olası bir savaşta onların kaybı her türlü bizden yıkıcı olur... Zaten bunu da çok iyi biliyorlar...

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #902 : 16 Ağustos 2020, 12:37:41 »
Yunanın bize yakın bir sürü adası var.Meis var.Ben cahilce bir şekilde bizim bunları çok kolay alacağımızı düşünüyorum.Doğru mudur? Yunan bunları nasıl korumayı düşünür?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #903 : 16 Ağustos 2020, 13:23:53 »
Yunanın bize yakın bir sürü adası var.Meis var.Ben cahilce bir şekilde bizim bunları çok kolay alacağımızı düşünüyorum.Doğru mudur? Yunan bunları nasıl korumayı düşünür?

Zaten en büyük korkuları bu. Ana karada savunma, lojistik destek vs konularını düşünün. Bir de ana karadan çok uzakta, düşman ana karasının dibindeki adaları düşünün. Kabus gibi değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #904 : 16 Ağustos 2020, 13:33:39 »

Zaten en büyük korkuları bu. Ana karada savunma, lojistik destek vs konularını düşünün. Bir de ana karadan çok uzakta, düşman ana karasının dibindeki adaları düşünün. Kabus gibi değil mi?

İşte bu yüzden ana stratejileri savaş başlamadan süpriz bir saldırı ile bizim ana saldırı birimlerimizi yok edip 6. filonun gelmesini beklemek.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #905 : 16 Ağustos 2020, 13:38:53 »

Yunanistanin adalarin savunmasinda zorluklari dogru. Ancak unutmayalim  kozmik odamizin acilimi sonrasinda icerisinde barindirmakta oldugu tum savunma ve saldiri planlarimiz. Ayrietten 15 Temmuz sonrasi iltica eden subaylarin vermis oldugu biligiler de dahil olmak uzere tumu Yunanistanin elidedir.  " Elbette planlar bir miktar degistirilebilir ancak ana senaryolarda pek degisiklik olmaz. 

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #906 : 16 Ağustos 2020, 13:55:39 »

Adasına göre değişiyor. Adalar bizim için de bir dezavantaj olarak düşünülebilir. Deniz gücümüze farklı noktalardan saldırı imkanı sağlıyor; bazı Yunan deniz-hava platformlarına radar gölgesi yaratıyor ve sığınma imkanı sağlıyor. Ana karalarına saldırılmasını önleyecek bir alan da yaratıyor. Atinaya yaklaşmak isterken bu adaları da hesaba katmamız gerekir mesela.

Meis adasını almak kolay. Ama Egede birinci vazife hava üstünlüğünü ele geçirmek. Sonrasında deniz üstünlüğü otomatikman gelecek. Hava gücün yoksa zaferi unut. Meisi alalım derken Datçayı savunurken bulabilirsin kendini.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #907 : 16 Ağustos 2020, 14:03:14 »

Miçotakis'in Girit'teki Souda Üssü'nin ziyaretten bir kare. Miçotakis pişmiş kelle gibi sırıtırken, etrafındaki askerlerin çoğu " bu adam neyin kafasını yaşıyor, bizi felakete götürdüğünün farkında bile değil" düşüncesindeymiş gibi bakıyorlar...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #908 : 16 Ağustos 2020, 14:42:47 »
yakinda adalar bizim olacak

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #909 : 16 Ağustos 2020, 14:52:29 »
Bir hayalim var.Bir gece Ege de yüzlerce Türk F16 sı uçuyor
Kanatlarında SOM SLAMER HARM yüklü.Bir gecede Yunan
Hava üsleri limanları cephanelikleri stratejik tüm noktaları imha edilmiş.Morallari çökmüş.Donanma ve hava kuvvetleri kilitlenmiş karşılık veremiyorlar.Biz de bir uyanıyoruz Yunan mahvolmuş ve Meis adasına çıkmaya hazırlanıyoruz.
Of be   8) ;D