Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #790 : 11 Mayıs 2020, 21:57:41 »

Ayrıca, it dalaşları sadece bizim pilotları eğitmez. Karşı tarafı da eğitir! Adamlara beleş eğitim vermek ahmaklık olmaz mı?

''İt dalaşına, sadece filoya yeni atanmış teğmenler girecektir'' şeklindeki bir kararnameyle; Albay, Yarbay rütbesindeki Yunan pilotlarının karşısına teğmenlerimizi göndermiş olsak mesela... Olamaz mı? Bu şekilde Yunan subayları, gerçeği yansıtmayan sanal bir öz güven duygusuna kapılırken, farkında olmadan bizim çaylak pilotları eğitmiş olmazlar mı? Bir fikir sadece...

çok mantıklı

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #791 : 11 Mayıs 2020, 22:12:44 »
Odysseus'un torunları bu numarayı yer mi ki?

NOT: Odysseus ,Truva surlarını aşmak için at maketi fikrini ortaya atan zat!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #792 : 11 Mayıs 2020, 22:35:38 »
Bence Mermi haklı. Dediğim gibi eskiden uçaklarımızı daha çok görüyorduk. Eğitim şart. Eğitim illa düşamn uçağıyla dalaşarak olmaz ki! Bence tecrübesiz pilotları Yunan uçaklarının karşısına çıkarmak yerine kendi içerisimizde eğitelim. Yunanlıların veya başkalarının karşılarına her zaman usta olanları çıkaralım. Yunanlılar bizimkilerle kapışarak kendilerini geliştirdiler. Bunun olacağını uzun yıllar önce söylemiştim. Ama onlara kolaylık sağlamak buna engel olmaz.Sadece özgünlerini yükseltir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #793 : 12 Mayıs 2020, 00:15:46 »
Düşüncemde ısrarcı olmamakla birlikte... her eğitim aslında bir istihbarat çalışmasıdır. Düşmanın harbe hazırlık seviyesini, reaksiyon süresini, motivasyon becerilerini ve geliştirmiş olduğu yeni teknikleri öğrenmek açısından bulunmaz fırsat. Örneğin; bakalım bu Palikaryalar, İsrail' den ne gibi numaralar öğrenmiş! diyerekten bir ayar çekilebilir. O açıdan arada sırada Yunan çocuklarını test etmekte fayda var. İşte bende, bu test işlemini bizim Teğmenler yapsın diyorum. Onlardan öğrendikleri numaraları Anadolu tatbikatlarında icra edebiliriz. Bizim Teğmenleri ayrıca motive etmiş oluruz.

Düşünsenize, bizim Teğmen gidip Albayla kapışıyor! İkinci gidişinde pek çok numarayı öğrenmiş olarak gidecektir. Zaten bir süre sonra palikaryalar illaki uyanacaktır. Rest' e rest çeker gibi; çaylağa çaylak diyecektir. Arada sırada düşmanı şaşırtmakta fayda var demek istiyorum. Hem tembel Yunan' ın zekasını birazcık zorlamış oluruz. İhtiyaçları var..! Bence zaten bunlar yapılıyordur. Her iki taraf istihbaratı da hangi uçağı hangi pilotun kullandığını biliyordur diye tahmin ediyorum. Bunu dışında, arada sırada kamuoyuna görüntü vermek için As' ları sahaya sürme imkanı da değerlendirilebilir. Neticede forumda kendi aramızda eğleniyoruz:) Bizim Hava Kuvvetleri Palikaryaların ciğerini biliyordur diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #794 : 12 Mayıs 2020, 04:32:48 »
1e 1aynı uçakları kullanıyoruz, kullanıcı pilotlar aynı coğrafyanın insanı, aynı eğitim aşamalarından geçiyor, ne kadar fark olabilir ki aralarında?! Hepsi hikaye, şehir efsanesi!

Türk yunan askeri ilişkisinin temelini söyleyim ben size gerisini siz anlayın!

Bir yunan gazeteci yazdı zamanında, yunanistanda savunma bütçesi görüşülürken türk uçakları ege de birden bastırır, medyada boy boy haberler, meclisden savunma bütçesi artarak çıkar. Türkiye de savunma bütçesi çıkarken yunanistan egede bastırır, gazetelerde boy boy haber, meclisden savunma bütçesi artarak çıkar!

İşde Türk-yunan askeri ilişkisinin özeti! Gayet açık.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2020, 20:18:59 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #795 : 15 Mayıs 2020, 20:07:54 »
Bugünün gündeminden.

https://t.me/milinfolive/60338

Söylentiye göre görüntü bu yılın mart ayından. Video yunan jetine ait ve pilotun aklını alan sanırım bizimkilerden biri. Ne yapmaya çalışmış tam bilemedim. Ufak bir pilot latifesi de olabilir. :))
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2020, 20:09:35 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #796 : 15 Mayıs 2020, 20:29:43 »
bu videodan sonra  yunan ucaklarini düsürmek bizim icin

bir serevdir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #797 : 05 Haziran 2020, 10:29:57 »
Edirne Valiliği açıkladı: Yunanistan, polis botumuza taciz ateşi açtı

EDİRNE Valiliği, sınırda Yunanistan tarafından 10-12 kişilik askeri kamuflajlı bir grup tarafından Meriç Nehri’ndeki polis harekat botuna taciz ateşi açıldığını açıkladı.
Edirne Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“04.06.2020 perşembe günü saat 17. 30 sıralarında, ilimiz Meriç ilçesi Başyurt Hudut Karakolu Rahmanca köyü mülki sınırları içinde, polis özel harekat unsurlarımızca Meriç Nehri’nde botla devriye görevi ifa edilirken, nehrin ülkemiz sınırı kısmında ağaç köklerine takılı bir göçmen şahsa ait ceset görülüp fotoğraf ve video çekimi yapılırken Yunanistan tarafından 10-12 kişilik askeri kamuflajlı bir grup tarafından polis özel harekat botumuza yönelik taciz ateşi açılmış, görevli personelimizin hemen pozisyon alıp havaya uyarı ateşi açması sonrasında taciz atışı son bulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-edirne-valiligi-acikladi-yunanistan-polis-botumuza-taciz-atesi-acti-41534438
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #798 : 05 Haziran 2020, 16:02:43 »
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki arama-sondaj faaliyetlerini genişletme hamlesi sonrası Yunanistan'dan küstah açıklama geldi. Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, ülkesini her türlü provokasyona karşı egemenlik haklarını korumak için Türkiye ile askeri anlamda çatışmaya hazır olduğunu söyledi.

Yunan Star televizyonuna konuşan Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Türkiye'nin son zamanlarda provokatif faaliyetlerde bulunduğunu öne sürdü.

"TÜRKİYE AGRESİF DAVRANIYOR"

Panagiotopoulos, "Türkiye son zamanlarda oldukça agresif davranıyor. Yunanistan'ın genel anlamda saldırganlık eğilimi gösteren bu tür bir davranışla tek başaçıkma yönteminin, bir yandan kendi diplomatik silahını kullanmak, diğer yandan Silahlı Kuvvetleri'nin caydırıcı gücünü arttırmak olduğuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE İLE ÇATIŞMAYA HAZIRIZ"

Yunanistan'ın askeri bir çatışmaya hazır olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Panagiotopoulos, "Tam olarak öyleyiz" ifadesini kullandı.

"HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIRIZ"

Panagiotopoulos, "Her türlü senaryoya hazırlanıyoruz. Elbette bu olasılıklar arasında askeri müdahale de var. Bunu yapmak istemiyoruz, ancak egemenlik haklarımızı azami derecede korumak için mümkün olan her şeyi yapacağımızın anlaşılmasını sağlamak istiyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'de geçtiğimiz cumartesi günü (30 Mayıs) Resmi Gazete'de yayımlanan yedi ayrı ilanla Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne (MAPEG) Akdeniz'de Türk karasuları dışında sahip olduğu iki petrol sahasının biri için 116 bin 745 hektar, diğeri için 193 bin 522 hektar ilave ruhsat başvurusu yaptı.

Başvuruyla Yunanistan'a ait ve Türk kıyılarının karşısındaki Rodos, Karpathos (Kerpe), Kasos ve Girit adalarının 6 millik karasularına yakın bölgede hidrokarbon aramalarına başlaması için hükümetten ruhsat talep edildi.

Bunun ardından Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki petrol ve gaz arama planlarına ilişkin olarak AB yönetimine bir mektup gönderdi.

https://www.haber7.com/dunya/haber/2982032-yunanistan-cildirmis-olmali-turkiye-ile-catismaya-haziriz?detay=2
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2020, 16:04:03 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #799 : 05 Haziran 2020, 17:00:23 »
Bu Yunanistan ile oturup güzelce bir konuşmak lazım.
Güçlü devletlere para kazandırmaktan başka bir işe yaramıyor bu sürtüşme...