Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #320 : 21 Nisan 2018, 11:03:48 »
Yunanistan'ın ve ülkemizin krizden çıkış stratejisi;
1. Tartışmalı adalar 2 ülkenin ortak adası olmalı. Ve silahlandırılan adalar karşılıklı askerleri geri çekmekle Ege adaları barış adalarına dönmeli.
2. Yunanistan askeri harcamalarını %30, 40 oranında düşürmeli. (Yanılmıyorsam 10 milyar dolar askeri harcamaları var) 3, 4 milyar dolar yapacağı tasarrufu doğrudan ekonomisini kurtarmaya harcamalı.
3. Ege ve Doğu akdenizde karşılıklı enerji işbirliği başlatılmalı. Kıbrıs etrafındaki enerji kaynaklarına 3. Bir taraf dahil edilmeden 2 ülkenin ve kıbrıs halkının refahı için karşılıklı işbirliği yaparak kullanılmalı.
4. Eğer Yunanistan bu konuma geldiği taktirde Türkiyeden Yunanistana Turist gitmesi teşvik edilmeli.

1-Yunanistan adaları kendi malı olarak görüyor , neden paylaşsın?
2-Harcadığı para zaten elindekini idame ettirmek için harcanan para.
3-1. madde ile aynı
4-- Bizim esnaf sağolsun, ticari ahlak yerlerde süründüğü için, fırsatını bulan (benim gibi) soluğu yunan adalarında alıyor. En azından adam yerine konuluyoruz. Giden feribotlar dolu.
Hocam, Yunanistan her geçen gün kan kaybediyor. Son zamanlarda üzerimize gelmelerinin sebebi ellerinde son fırsat olduğunu görüyorlar. Ben 1990'lı yıllarda Yunan ekonomisiyle Türkiye ekonomisine baktım. Adamlar 100 milyar dolarken, biz 140 milyar dolar seviyedindeydik. Şuanda Tuŕkiye ekonomisi 860 milyar dolar oldu. Yunan ekonomisi 2000 başlarında 230 milyar dolar seviyesindeydi. Şu anda 180 milyar dolar civarı. Yani 4 katından fazla ekonomimiz var şuanda. Sürdürülebilir değil. Yunanistanda işsizlik %20 üzerinde. Nereye kadar bu rekabeti sürdürebilecekler. Eninde sonunda pes edip uzlaşma yoluna gidecekler. Kaldiki söylediğim maddeler hayata geçerse. Çok kısa sürede Yunanistan kriz öncesi döneme geçer. Kıbrıs ekonomisi 2 taraf için, Norveç seviyesine çıkar. Kişi başı 80 bin dolarları görürler. Bizde enerji ihtiyacımızı gideririz. Cari açığı bitiririz. Yurt dışına giden dolarlar ülkemizde kalır. Birkaç kaya parçası için refah ve mutluluktan neden vazgeçilsin.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2018, 11:07:14 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #321 : 21 Nisan 2018, 11:14:17 »
Yunanlılar,  kendilerinin olduğuna inandığı adaları  ve petrol gaz v.s. doğal kaynakları paylaşmaz. Bunun yanında Yunanistan kendi ayakları üzerinde duramayacak ülkelerin başında yer alır. Avrupa medeniyetinin kaynağı olarak görüldükleri için her zaman korunup kollanılır.Ekonomisi şuymuş buymuş hikaye. Gereken maddi imkanlar her zaman karşılanır. Ekonomileri çoktüğünde derhal fon kurup kurtardılar. Bizimle iyi geçinmek gibi dertleri yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #322 : 21 Nisan 2018, 11:21:13 »
Yunanistan'ı sadece Yunanistan olarak değerlendirmemek gerek. AB olarak görün. AB ordusunun kurulması, Akdeniz'de bulunan enerji kaynaklarından AB'nin pay sahibi olmak istemesi gibi kriterleri göz önünde bulundurun.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #323 : 21 Nisan 2018, 11:31:19 »
@kugos
Avrupalı dostları Yunanistanı çökmekten kurtardı. Krizden değil. Ülkede işsizlik %20 olan, devletin borçlanması bütçeye oranlar %180 olan bir ülke ekonomik krizdedir. Ve bu krizi aşmaları için bize muhtaçlar.

@SKYWOLF
Haklısınız, ancak Türkiye olmadan orada çıkan enerjiyi nasıl pazara ulaştıracaklar ? Israil'de o bölgedeki doğalgazı mısır hariç satacak pazar bulamadı. Onlarda Türkiye'ye muhtaç. Türkiyenin oluru olmadan adım atamazlar. Mecburlar bizle iyi geçinmeye.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2018, 11:32:39 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #324 : 21 Nisan 2018, 11:34:33 »
Karşımızda Ab ordusunu bulacaksak yapılanmamızı yunanistanın 3 katı büyüklüğünde bir orduya karşı yapmalıyız ve bu bizi Rusyaya daha çok yakınlaştırır.  Yunanistanı ruslar ve avrupa arasında bir çekişme meslesi yaparsak bu her türlü bize yarar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #325 : 21 Nisan 2018, 11:44:59 »
@kugos
Avrupalı dostları Yunanistanı çökmekten kurtardı. Krizden değil. Ülkede işsizlik %20 olan, devletin borçlanması bütçeye oranlar %180 olan bir ülke ekonomik krizdedir. Ve bu krizi aşmaları için bize muhtaçlar.

@SKYWOLF
Haklısınız, ancak Türkiye olmadan orada çıkan enerjiyi nasıl pazara ulaştıracaklar ? Israil'de o bölgedeki doğalgazı mısır hariç satacak pazar bulamadı. Onlarda Türkiye'ye muhtaç. Türkiyenin oluru olmadan adım atamazlar. Mecburlar bizle iyi geçinmeye.

Türkiye ye muhtaç olan yok.Kendimizi dev aynasında görmekten vaz geçmemiz lazım. Alternatifler arasında ekonomik olan güzergah biziz ama şu an için adamların gözünde güvenilir değiliz. Kaldı ki Doğu Akdeniz'de ki doğalgaz ve petrol rezervleri henüz kesinleşmedi. Miktar yeterli görülürse Akdeniz'in altından boru döşer Avrupa ya ulaştırırlar.  Yunanistan konusunu tekrarlayayım, Ağababaları onları her zaman koruyup kollar, bizimle iyi geçinme veya uzlaşma dertleri yok.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 21 Nisan 2018, 12:30:59 »
Kendimizi dev aynasında görmüyorum. Bilâkis ülkemizi en çok eleştiren benim. Doğu akdenizde enerji güzergahı sadece Türkiyeden geçmek zorunda. Israil bile bu sebepten Mavi marmara krizi sebebiyle özür diledi. Doğu akdenizde bütün ipler bizim lehimize. Denizin dininden Yunanistana boru hattı çok maliyetli. Bu maliyetin altına hiç birisi giremez.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #327 : 21 Nisan 2018, 13:57:52 »
Kendimizi dev aynasında görmüyorum. Bilâkis ülkemizi en çok eleştiren benim. Doğu akdenizde enerji güzergahı sadece Türkiyeden geçmek zorunda. Israil bile bu sebepten Mavi marmara krizi sebebiyle özür diledi. Doğu akdenizde bütün ipler bizim lehimize. Denizin dininden Yunanistana boru hattı çok maliyetli. Bu maliyetin altına hiç birisi giremez.

Sayın Mermi. Siz bugün ve yarına odaklanıyorsunuz. Bizi yönetenlerin de en büyük sorunu bu. 5, 6 hamle sonrasını düşünmüyorlar. Sonra da kandırıldık.

Hırtistan bir hamle ile İsrail ile kara bağlantısını sağlarsa ne olur bir düşünün. Hatta elinize haritayı alıp inceleyiniz.

Bu konudaki yazınızı bekliyorum.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #328 : 21 Nisan 2018, 15:05:37 »

Sayın Mermi. Siz bugün ve yarına odaklanıyorsunuz. Bizi yönetenlerin de en büyük sorunu bu. 5, 6 hamle sonrasını düşünmüyorlar. Sonra da kandırıldık.

Hırtistan bir hamle ile İsrail ile kara bağlantısını sağlarsa ne olur bir düşünün. Hatta elinize haritayı alıp inceleyiniz.

Bu konudaki yazınızı bekliyorum.

Sayın Tepegöz.
Hristiyan hamleyi anlayamadım ? Nasıl bir hamleden bahsedebiliriz ? Eğer önce Israil ve Kıbrısı arkasından Yunanistana denizin dibinden boru hattıyla bağlanmasını kastediyorsanız. Kıbrıstan Yunanistana hat çok uzun. Bu hat şu aşamada hayata geçirilmez çok uzun vadede olabilse bile, Yunanistan bu haliyle daha fazla gidemez. 10 yıl sonra Yunan nüfusu daha fazla yaşlanacak, Türkiye ile hem ekonomik, hemde askeri olarak makas daha fazla açılacak. O sebepten bugünde, yarında ipler bizim elimizde diye düşünüyorum.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #329 : 21 Nisan 2018, 15:48:47 »
Hristiyan değil hirtistan diyor. Kürdistan yani.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''