Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #290 : 16 Nisan 2018, 13:39:03 »
Dünden beri yaşanan bu gelişme sonrası it dalaşının dozu da artmış.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #291 : 16 Nisan 2018, 14:17:22 »
Aşağıdaki konu, uzun zamandır gündeme gelip duruyor.

https://www.timeturk.com/yunanistan-hangi-adalari-isgal-etti/haber-475482

sadece bu açıklama yapıldı daha sonra sessiz kaldık.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/cavusoglundan-ege-adalari-aciklamasi-170593h.htm

ama yunan ısrarla asker ve sivilleri adalara sevk ediyor.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #293 : 16 Nisan 2018, 14:48:53 »
https://www.memurlar.net/haber/742161/yunanistan-a-uyari-elimizden-bir-kaza-cikabilir.html

Ne basiretsiz bir takım. Gram cesaret yok. Hemen başkalarının arkasına saklanıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #294 : 17 Nisan 2018, 08:24:46 »
SAT’lar gece yarısı indirdi

Uğur ERGAN/ ANKARA16.04.2018 - 20:01 | Son Güncelleme: 16.04.2018 - 20:02
BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın duyurduğu Aydın Didim’in karşısındaki kayalığa asılan Yunan bayrağını indirme operasyonunu, Kardak krizinde olduğu gibi Sualtı Taarruz (SAT) komandolarının gerçekleştirdiği öğrenildi.

Bir grup Yunan vatandaşının, Didim’in karşısındaki Hurşit Adaları yakınlarındaki Kerdo (Mikri Anthropofa-Küçük Yamyam) kayalığına geçen cuma günü çıkarak Yunanistan bayrağı diktiğini tespit eden Sahil Güvenlik, Ankara’ya durumu bildirdi. Atina ile farklı düzeylerde yapılan temaslarda ‘bu provokatif duruma derhal son verilmesi ve kayalıktaki bayrağın indirilmesi’ istendi. Ancak bayrağın hafta sonunda da kayalık üzerinde olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SAT komandoları önceki gece zodyak botla kayalığa gidip bayrağı indirdi. Her türlü tedbiri alan SAT komandoları Yunanistan bayrağını yanlarına alarak Türkiye’ye geri döndü.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/satlar-gece-yarisi-indirdi-40807150
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #295 : 18 Nisan 2018, 00:47:51 »
http://m.ensonhaber.com/cipras-meis-adasini-ziyaret-etti.html

Aleksis Çipras, Meis Adası'ndaki deniz suyu arındırma tesislerinin açılışına katıldı.
Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Çipras, "Komşularımız her zaman iyi komşulara yakışır şekilde davranmıyorlar. Bazı zamanlar siyasi yönetimler insanların alışkanlıklarını takip etmiyorlar ve gergin dönemlerdeyiz, komşularımız tarafından mazeretsiz tahrik edici tutumların sergilendiği dönemlerdeyiz. İyi komşuluk ilkeleri ve uluslararası hukuk kurallarıyla bağdaşmayan istikrarsızlık dönemi yaşıyoruz." dedi.
"ORDUMUZA GÜVENİYORUZ"

"Bir arada barışçıl yaşam ve iş birliği amacıyla Türkiye'ye bir mesaj vermek istiyorum" diyen Çipras "Yunanistan istikrarsızlaşmış bir bölgede istikrar direğidir. Silahlı kuvvetlerin erkek ve kadınlarına güveniyoruz. Saldırganlık ve provokasyon bir güç göstergesi değildir. Yunanistan ile kimse oyun oynayamaz, önemli değerlere sahibiz ve bu değerleri savunacağız.” ifadelerini kullandı.

Niye vurmuyoruz bunları yav? Meis adası normalde askersiz bölge olması gerekli değil mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #296 : 18 Nisan 2018, 15:40:15 »
Bayrak krizine Kamennos bile tepki gösterdi

Yunan Hükümeti, dün (Çarşamba) “üç koldan” birden, geçen Cuma günü 3 Yunan vatandaşının Ege’de Kerdo (Mikri Antropofa-Küçük Yamyam) kayalığına Yunan bayrağı dikmelerine tepki gösterdi. Buna karşı, Kerdo’ya dikilen Yunan bayrağınını Türk kuvvetleri tarafından indirilmesi konusunda Atina’daki sessizlik sürüyor.
Türkiye’ye karşı açıklama ve icraatı ile sık sık gerilime yol açan Savunma Bakanı Panos Kammenos Kerdo kayalığına Yunan bayrağı dikilmesini eleştirdi. Bayrak olayını daha önce Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas ile Hükümet Sözcüsü Dimitri Canakopulos kınamıştı.

Kamnenos, parlamentoda yaptığı konuşmada “Eline bir bayrak alıp, bunu bir yere dikmeye giden her kimse, aynı zamanda bu bayrağı korumaya da hazır olmalıdır” dedi. Ardından da bayrak diken 3 Yunan vatandaşını kastederek “Elinize G3 tüfek verip sizi o diktiğiniz bayrağı korumaya çağıracağız” dedi.

Dışişleri Bakanı Kocyas “24/7” radyosundaki demecinde “Dış politikayı, Dışişleri Bakanlığı icra eder. Eğer bir kapıyı açacaksan sonrasında neler olabileceğini düşünmelisin. Elbette bir kişi bayrak dikilebilir ama bunu nasıl yapacağını ve bu davranışını nasıl savunacağını düşünmesi gerekir. Ülkeyi zorlaştıran bir diş politika icra edilemez”diye konuştu.

Hükümet Sözcüsü Dimitri Canakopulos ise “Skai” televizyonuna “ Dış politikayı sivil kişiler icra edemez. Ege’de 40 yıldır süregelen durum gözönüne alınırsa, böylesi davranışlardan kaçınılması iyi olur” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/bayrak-krizine-kamennos-bile-tepki-gosterdi-40809056
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #297 : 20 Nisan 2018, 11:57:26 »
Yunanistan Ege’deki gerginliği bahane ederek Fransa’dan 2 adet fırkateyn kiralıyor. Kiralamanın bedeli senelik 100 milyon euro.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #298 : 20 Nisan 2018, 11:59:04 »
Hangi sınıf acaba?