Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #280 : 06 Nisan 2018, 21:32:12 »
helikopter ne ya koyduğun görseli görse anlar insan
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #281 : 07 Nisan 2018, 11:21:24 »
İçinde insan olmadığından uav'ımıza ateş açma cürretinde bulunabilirler. Buda hem bizim hemde anka için kötü bir pr olabilir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #282 : 07 Nisan 2018, 13:42:34 »
İçinde insan olmadığından uav'ımıza ateş açma cürretinde bulunabilirler. Buda hem bizim hemde anka için kötü bir pr olabilir.
Belki de bizimkiler böyle bi hamle yapmalarını  bekliyorlardır.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #283 : 07 Nisan 2018, 15:05:51 »
Yunanın radarı var beyler üstelik çalışıyor  ;D

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #284 : 10 Nisan 2018, 13:13:37 »
Yorgolar Kara ada üzerinde uçan helikopterimize uyarı ateşi açmışlar.. Suyu ısındırıyorlar, kaynatırlarsa iyi haşlanacaklar haberleri yok...

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #285 : 10 Nisan 2018, 13:59:52 »
https://www.memurlar.net/haber/740792/yunanistan-turk-helikopterine-uyari-atesi-acti-iddiasi.html

Yunanistan basını Doğu Akdeniz'deki Kızılhisar Adası'nın ( Meis-Kastellorizo) batısında bulunan Ro Adası (Kara Ada) üzerinde alçaktan uçan Türk helikopterine Yunan askerinin uyarı ateşi açtığını duyurdu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #286 : 10 Nisan 2018, 14:24:52 »
Yunan basının iddiasını Başbakanlık yalanladı

Yunan basını, Ege’de On İki Ada bölgesinde, Karaada’daki (Ro) Yunan askerlerinin, pazartesi gecesi saat 22.30 sularında bir Türk Sahil Güvenlik helikopterine izli mermilerle ve ters istikamette uyarı ateşi açtıkları etmişti. Hürriyet'in edindiği bilgilere göre, söz konusu iddia Başbakanlık kaynakları tarafından yalanladı.
Yunan medyasındaki haberlerde, Karaada’daki Yunan askerleri, bölgede bir helikopter uçtuğunu çıkardığı gürültüden fark ederek durumu üst makamlara bildirdikleri ve Türk helikopterine uyarı ateşi açma yönünde talimat aldıkları iddia edilmişti.

Söz konusu iddialar, Hürriyet Dünyası'nın ulaştığı başbakanlık kaynaklarınca yalanlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/sok-iddia-yunanistan-alcak-ucan-turk-helikopterine-uyari-atesi-acti-40800417
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #287 : 10 Nisan 2018, 15:07:37 »
Oraların haritası da adamı yeminle kahrediyor.  Taş atsan gidecek mesafede bir sürü yunan adası var çoğuda küçücük . Bu adalar bizim desek yeminle haritaya bakan hak verir.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #288 : 14 Nisan 2018, 21:13:01 »

« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 21:30:49 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #289 : 16 Nisan 2018, 13:12:07 »
Ege'de gerilim... Sahil Güvenlik müdahale etti, diktikleri Yunanistan bayrağı kaldırıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan ile Ege'de yaşanan gerilimle ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 'Didim açıklarındaki kayalığa dikilen Yunan bayrağı kaldırıldı' dedi.

Başbakan Yıldırım, Ege'de oldu bittilere ve fiili durumlara gereken karşılığın verileceğini belirterek şunları söyledi:

"İHLALLERDE ARTIŞLAR GÖZE ÇARPIYOR"

"Ege Denizi'nde zaman zaman gerginliği artırmaya yönelik kışkırtmaya yönelik komşumuz Yunanistan'ın bir takım faaliyetlerinin olduğu malumunuz. Son zamanlarda bu ihlallerde artışlar göze çarpıyor. Özellikle aidiyeti, sahipliği belli olmayan kaya parçaları var. Bunlara yönelik Kardak kayalıklarına benzer girişimlerin olduğunu görüyoruz.

"YUNAN BAYRAĞI KALDIRILDI"

Yine Didim açıklarında, yerleşim yeri olmayan kayalıklara bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Bunun üzerine de Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar. Ve oradan o bayrağı kaldırdılar.

"GEREKEN KARŞILIĞI VERİRİZ"

Bizim tavsiyemiz Yunanistan'a iyi komşuluk ilişkileri içerisinde, gerginliği artıracak provokasyonlardan, kışkırtmalardan uzak durması. Komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir. Oldu bittilere, fiili durumlara gereken karşılığını vermeye hazırız. Bunun bilinmesini isteriz."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/basbakan-acikladi-sahil-guvenlik-mudahale-etti-yunanistan-bayragi-kaldirildi-40806503