Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 343975 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 136
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #2050 : 01 Eylül 2023, 12:29:39 »
Nükleer güç olmayı destekliyorum o ayri konu ama Fransayi çok büyütmeye gerek yok...

Yunanistan'la tam gaz bir savaş çıkacak ve Fransa fiili olarak savaşa girecek? Çok düşük ihtimal..yüzde 1 bile değil

Üç beş Fransız askeri ölsün, uçakları düşsün, gemileri batsinda görürüm ben Paris sokaklarını...

« Son Düzenleme: 01 Eylül 2023, 12:30:38 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2051 : 01 Eylül 2023, 12:30:15 »
Üşenmemiş neler çizmişler

Error 404 (Not Found)!!1

Şöyle demeliyiz. "Fransa'nın son zamanlarda takındığı Türkiye karşıtı askeri yaklaşımında nükleer tehdidin olduğunun farkındayız ve henüz bu tehdidi dengeleyecek bir çözüm bulamadık" dememiz lazım. Dünya Türkler nükleer silaha sahip olma isteği konusunda içten içe işaretler almaya başlaması gerek. Zaten Türkiye konvansiyonel eksiklerini yani bu takip ettiğimiz savunma sanayi şahlanışını tamamlayınca nükleer güç olma perdesini açacak o belli herkes biliyor. Bunu biraz dillendirmek gerek. Bu ülke atomsuz korunmaz bu kesin

Nükleer arzusu dillendirilemez. Bakın Iran'ın, Pakistan'ın haline, daha beter ederler. "Ya şimdi, ya hiç" deyip dalabilirler de. Nükleer silahlarımızın sözlü beyanatla, testle ortaya çıkması sakıncalıdır.

Videoya gelince, sihirbazın numarasını anlamak için, sağ elime bakın dediği zaman sol eline bakmak gerekir derler.
Benim aklımdaki soru şu, Fransa'nın sol elinde ne var?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2052 : 01 Eylül 2023, 12:44:49 »
Nükleer güç olmayı destekliyorum o ayri konu ama Fransayi çok büyütmeye gerek yok...

Yunanistan'la tam gaz bir savaş çıkacak ve Fransa fiili olarak savaşa girecek? Çok düşük ihtimal..yüzde 1 bile değil

Üç beş Fransız askeri ölsün, uçakları düşsün, gemileri batsinda görürüm ben Paris sokaklarını...

Askerleri 3-5 mezara girince ortada macaron yiyen bile bulunmaz...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #2053 : 01 Eylül 2023, 13:50:32 »
Fransa da Türkiye ile uğraşmak milli spor haline gelmiş bir ülke. Bizim tepkimizi hiç takmıyordu ne olacak kızar kızar yola geliriz. Ermeni kararları anıtları sonra AB kararları Kürt politikaları filan hep damarımıza basardı bizimde onlara layığı ile verecek cevabımız olmazdı bazıları Cezayir'den dokundurmaya kalkardı oda tabi ki bilakis zavallılığımızın tescili olurdu iyice gülerlerdi bize. Ta ki bu en son sahra altı ülkelere yani Fransa'nın en hassas olduğu kendini süper devletler dünyasında anlamlandırdığı alana karışana kadar bu böle itti. Şimdi tutuştu bizimle baş edemediğini gördükçe hassas konularımızı bu sefer onlar zavallıca listelediler. Kardak Hafter Karabağ bunlarla bize dokanacaklar akıllarınca. Yani tersine döndü tablo şimdi biz kızdırıyoruz onlar bize yanıt vermek için zavallı şeyler buluyorlar. Ama hiç bir şey onların bu Afrika politikamızdan doğan öfkeyi dindiremez adamların yatak odasına uzandık gözünün dingline bakıyoruz şimdi. Eskiden iki mirage le hizaya getirdiği ülkeler şimdi Türk desteği ile direniyorlar. Bu desteğinde sonu yol silahlarımız derya deniz onunda farkındalar. Türkün gücünü herkes görecek hizaya gelecek

Çevrimdışı inca

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2054 : 01 Eylül 2023, 13:51:56 »
Üşenmemiş neler çizmişler

Error 404 (Not Found)!!1

Şöyle demeliyiz. "Fransa'nın son zamanlarda takındığı Türkiye karşıtı askeri yaklaşımında nükleer tehdidin olduğunun farkındayız ve henüz bu tehdidi dengeleyecek bir çözüm bulamadık" dememiz lazım. Dünya Türkler nükleer silaha sahip olma isteği konusunda içten içe işaretler almaya başlaması gerek. Zaten Türkiye konvansiyonel eksiklerini yani bu takip ettiğimiz savunma sanayi şahlanışını tamamlayınca nükleer güç olma perdesini açacak o belli herkes biliyor. Bunu biraz dillendirmek gerek. Bu ülke atomsuz korunmaz bu kesin

Nükleer arzusu dillendirilemez. Bakın Iran'ın, Pakistan'ın haline, daha beter ederler. "Ya şimdi, ya hiç" deyip dalabilirler de. Nükleer silahlarımızın sözlü beyanatla, testle ortaya çıkması sakıncalıdır.

Videoya gelince, sihirbazın numarasını anlamak için, sağ elime bakın dediği zaman sol eline bakmak gerekir derler.
Benim aklımdaki soru şu, Fransa'nın sol elinde ne var?

+1

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2055 : 01 Eylül 2023, 13:57:22 »
Fransa'nın savaşmaya istekli olmayacağını var saymak aptallık olur. Aç bıraktığınız, köşeye kıstırdığınız köpek saldırganlaşır.
Fransa'nın da durumu az buçuk böyle.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #2056 : 01 Eylül 2023, 14:17:33 »
Benim endişem Fransa değil Yunanistan dır. Yunanlılar fırsatları kullanma konusunda hiç tereddüt göstermeyen gözü çok kara bir ülkedir. Bu özellik onların mora daki isyandan beri test edip faydasını gördükleri her aldıkları riskte kazandıkları içselleşmiş bir özellikleridir. Yunanlıdan fırsatı kullanmamasını beklemek bu ülkenin doğasına aykırı bir beklentidir. Belki bizi böyle bir AB dayanışması ile karşı karşıya bırakacaklar. Şimdiden planları yapmaya başladılar harekete geçecekler belki de. Belki diyorum çünkü benim aklım bir zaaf oluştu mu ölçmeye yetmiyor ama Yunanlının yeter. Eğer bir fırsat gördülerse kesin kullanacaklardır.  Bizim ikinci Anadolu işgaline göre plan yapmamız lazım buda er geç atom bombası yapmaktır. Biz atom bombası yakışan bir ülkeyiz Kore İran değiliz. Türklerin bir gün nükleer silah yapacağını zaten dünya alem on yıllardır konuşuyor. Ama bunun için önce konvansiyonel eksikleri tamamlamak uçaklar tanklar motorlar radarlar her şey bitince bu masaya geldiğinde yakıştıracak bütün dünya bize bu yeni durumu. Ayrıca lazımda yani yoksa İstanbul elden gider er geç bu kadar gerim gerim yaşamaya devam edeceksek.

Şu Yunanlı faşist emin olun uzun hayatının en heyecan verici umutlu dönemini yaşıyor son üç beş senedir

« Son Düzenleme: 01 Eylül 2023, 14:22:52 Gönderen: re »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 136
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2057 : 01 Eylül 2023, 14:20:21 »
Su günkü konjonktürde iki NATO üyesi savaşa girecek, üçüncü bir NATO üyesi de tarafsızlığını bozacak?...

İhtimal dahilinde mi? Teorik olarak evet...

Olasi mi?...cok düşük derim...

Klişe olacak ama dünyanın çivisinin çıkması demek..

Daha öncede defaatle belirttim...

Benim görüşüme göre bu Yunanistan olayını kesin çözmeye kararliysak topyekun savaşa girip Yunani külliyen dağıtmamiz lazim. Bunu göze alıyorsak Fransa uçak gonderecekmis falan bunlar detay kalır, ona göre diplomatik ekonomik askeri planını yapar yola çıkarsın...

Ha yok böyle devam etsin diyorsak Fransa falan yine hikaye bir önemi kalmaz..

Özet,  Fransa hep hikaye :)
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2023, 14:29:46 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #2058 : 01 Eylül 2023, 15:28:46 »
Reis şöyle desin seviyo nasılsa ayar vermeyi. "Fransız gazetesi kardak senaryosu yapmış onlara önerim senaryoyu değiştirsinler çünkü ikinci kardak krizi denizde değil trakyada başlar"

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2059 : 01 Eylül 2023, 16:11:51 »
Benim görüşüme göre bu Yunanistan olayını kesin çözmeye kararliysak topyekun savaşa girip Yunani külliyen dağıtmamiz lazim. Bunu göze alıyorsak Fransa uçak gonderecekmis falan bunlar detay kalır, ona göre diplomatik ekonomik askeri planını yapar yola çıkarsın...
+allah ne verdiyse. Topyekün Katılıyorum.

Bu arada Batı Trakya'daki yangınlar için ne yapıyoruz? Gerekirse Yunan'a sormadan oradaki yangına müdahale etmemiz lazım.