Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #2000 : 09 Mart 2023, 22:10:15 »

Bizde BLU-107 Durandal pist tahrip bombası var mı?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2001 : 09 Mart 2023, 22:27:45 »

Var.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2002 : 10 Mart 2023, 01:55:04 »
Bu tip yerli bir mühimmat projemiz  var mı? Roketsan veya Sage belki başlatmıştır arka planda devam ediyordur diye ümit  ediyorum.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2003 : 10 Mart 2023, 10:38:18 »

Bilinen ve açıklanan rakamlara göre hibe olarak 500+ bomba teslim almışız.

Bu tip bombaların atıldığı uçak pistlerininn tamiri uzun sürüyor. Bir kaç tane Bora ve Tayfun ile karşı tarafın pistlerini kullanılmaz hale getiremezsiniz. Bora ve tayfun karşı tarafın komuta merkezlerini ve hagarlarini imha eder.
BLU-107 attıktan sonra karşı tarafın tamir kapasitesini de yok etmeniz gerekir.
Ukrayna hala savaş uçağı kaldırabiliyor.
Iskander fuzesini engelliyebiliyor. Bora ve Tayfun Rafale için çözüm olamaz. Rafale'nin ilacı Siper fuzesidir. Aesa radarlı uçuktan ya da KE'den atılan a2a fuzesidir.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2023, 17:21:23 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2004 : 10 Mart 2023, 11:03:58 »
Bu tip yerli bir mühimmat projemiz  var mı? Roketsan veya Sage belki başlatmıştır arka planda devam ediyordur diye ümit  ediyorum.

Öyle bir projede var oda tamamlandı ve şu anda bombalar operasyonel. Nüfus edici bomba( NEB mk-82)

Bu bombaların hakkında çok yorumumuz ve sohbetimiz olmuştu belki zamanı ile biraz unutmuş olabilirsiniz. Ben tekrar sizlere bir kaynak sunuyorum çok doyurucu ve analizi güzel bir derleme içeriyor.

https://www.savunmasanayi.org/hava-kuvvetlerimizin-operasyonlarda-kullandigi-muhimmatlar/
« Son Düzenleme: 10 Mart 2023, 13:04:55 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2005 : 10 Mart 2023, 13:56:07 »

Öyle bir projede var oda tamamlandı ve şu anda bombalar operasyonel. Nüfus edici bomba( NEB mk-82)

Bu bombaların hakkında çok yorumumuz ve sohbetimiz olmuştu belki zamanı ile biraz unutmuş olabilirsiniz. Ben tekrar sizlere bir kaynak sunuyorum çok doyurucu ve analizi güzel bir derleme içeriyor.

https://www.savunmasanayi.org/hava-kuvvetlerimizin-operasyonlarda-kullandigi-muhimmatlar/
NEB'lere KGK taktığımız zaman 100 kmden pistlere dalabiliyoruz o zaman. sonra da hangarlara tayfun sallandı mı yunan hava kuvvetleri arasın oradan buradan.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2006 : 10 Mart 2023, 17:06:47 »

NEB'lere KGK taktığımız zaman 100 kmden pistlere dalabiliyoruz o zaman. sonra da hangarlara tayfun sallandı mı yunan hava kuvvetleri arasın oradan buradan.

Mesela yani. Akıncıları bu göreve uyarlanabilir.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2007 : 10 Mart 2023, 17:24:05 »

Mesela yani. Akıncıları bu göreve uyarlanabilir.
akıncılar batıdaki üslere varamayabilir. oralara da kızılelma gönderilir. oh, mis.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2008 : 10 Mart 2023, 17:42:31 »
NEB bombanın tanesinin 1.2 milyon dolar olduğunu telaffuz etmişlerdi bir zamanlar. Bu bomba güdümlü ve akıllı bir bomba. Dolayısıyla pahalı.
BLU-107 pist bombası 30bin dolarlık dumb bomb (aptal bomba). Onun için düşük irtifa dan atılıyor.
Pist için çok sayıda bomba atmak lazım. NEB, hele KGK ile mucehhez olanı çok pahalı bir bomba. Bunlardan her piste onlarca atacaksınız. Ucuz ve kolay bir iş değil.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2009 : 10 Mart 2023, 18:02:46 »
Tamam ben bu stratejiden vazgeçtim