Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1840 : 04 Ocak 2023, 07:25:56 »
Olası bir Türk-Yunan çatışmasında hangi askerin hangi ağaç altında nöbet tutacağı bile bellidir...

Zaten belli değilse , ruhuna El-Fatihaaa...

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1841 : 04 Ocak 2023, 08:59:02 »
   Maalesef Türkiye nin tüm Ege planları hatta tüm savunma planları milli hainlerimiz ve onları bilerek-isteyerek destekleyen omurgasız amipler tarafından her yere dağıtıldı. Hangi ağacı bırakın, işgal edilme durumunda direniş grupları vb her şey ellerinde.
   Umarım bunu bilerek yeni planlamalar yapılmıştır. Ancak saha her zaman değişiyor. Trakya dan Girit e kadar ABD askerlerinin kafasına basarak gidebilirsiniz mesela.
   Hızlı ve sert bir çatışmaya hazır olalım da gerisini zaten 85 milyon nüfus halleder.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1842 : 04 Ocak 2023, 09:12:47 »
Yazlıklara gerek yok, bir sürü otel var!
Araçlara el koymaya da gerek yok. Artık ordunun elinde sayısız araç var. Asker nakliyesi gerekirse sivil otobüsler de kullanılabilir. Devir değişeli çok oldu!

Herhangi bir işgal halinde bizler milis olarak neler yapabiliriz? Forumdaki arkadaşlar birbirleriyle iletişimde olarak düşmana karşı neler yapabilir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1843 : 04 Ocak 2023, 09:42:45 »
İşin şakası bir yana artık savaşlar genelde baskın tarzı gerçekleştiği ve hükümetler seferberlik karmaşasından son ana kadar çekindiği için ben para militar güçler ile ABD millî muhafızları gibi yarı aktif birliklere önem verilmesi gerektiğini, yarı aktif birlik derken de çekirdek birlikten değil, yedek askerinin aynı şehirde olup, haftada bir gün de olsa birliği ile beraber hareket edip, eğitim tazelediği bir yapıdan bahsetmek istediğimi belirtiyorum. Diğer türlü sefer görev emri ile birlik toparlanması problem olmasa da savaşa hazır birlik olmak biraz daha problemli olabilir. Çağımızın hızına uygun olarak yedekleri sefere çıkarma hızını uyarlamalıyız.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1844 : 04 Ocak 2023, 10:46:42 »
Yunanistanin bir isgal planladigini sanmiyorum, arkasindakiler ile birlikte bile olsa cok masrafli ve ucu belirsiz olur..

Bence planladiklari, cok kisa bir zaman dilimi icerisinde donanma ve hava kuvvetlerimize azami zarariri verip, Ege ve Akdenizde oldu bittilere mudahale edemeyecek hale getirerek savasin aleyhimize sonuclanmasi sebebiyle ortaya cikabilecek siyasi calkantilardan yararlanarak taviz kopartabilmek..

Arkasindakiler abilerin umduklari da bunun sonucunda Suriye-Ukrayna, NATO genislemesi gibi konularda onlarin cikarlarina daha "uygun" davranan bir Turkiye...

AB cikip "siz bu 12 mili kabul edin biz sizi cikmaz ayin son carsambasi ABye alacagiz soz" falan bile diyebilir sasirmam :)
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2023, 10:49:49 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1845 : 04 Ocak 2023, 11:30:55 »
Yunanistan bizim donanma ve hava kuvvetlerimize azami hasar verecek bir baskın yaparsa  onu elimizden değil ABD-Avrupa , haşaa Allah bile kurtaramaz...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1846 : 04 Ocak 2023, 11:38:59 »
Yunanistan her lehine dönen şartları hiç tereddüt etmeden kullanmayı yaşamsal önemde kabul etmiş bir ülkedir. Bundan vazgeçemiyor çünkü kurulduğu günden beri bu proaktif tutum hep ona kazanç sağlamıştır. Kıbrıs ta tersi oldu sanabilirsiniz ama aksine aynı proaktif tutum Kıbrıs ı ingilizlerden almayı yarısına konmayı sağladı ve Yunanistan ı hayallerinin ötesinde Suriye kıyılarına adeta bir orta doğu ülkesi olmaya kadar genişletti. Buna bir tarihi kırılma yaratabiliriz buda Yunanistan ın işgal edilmesi, ile olabilir.
Bu senaryoya ben kara asır senaryosu diyorum. Bu ismi şimdi koydum tabi. Senaryoda Yunanistan ile savaşılıyor tam bir bozguna uğratılıyor ve Yunanistan Mora yarım adasına sıkıştırılıyor kalan adalarda dahil her yer işgal edilip ilhak ediliyor. Sonra batı dayanışması harekete geçip Yunanistan ı kurtarmasın diye nükleer silahlar hazır ediliyor ve çok uzun bir dışlanma dönemine razı geliniyor. Bugünkü İran gibi en az 50 yıl dayanabilecek kararlılık ile inatla tüm baskılara direniliyor. Bu süre zarfında Mora daki Yunan halkına İsrail Filistin örneğindeki gibi huzur bulmalarına engel olunuyor ama orada temsili bir Yunan devleti en az bizim kadar mutsuz huzursuz çaresiz şekilde yaşamaya devam ediyor. Yunanlılara ilk günden itibaren yeni harita öneriyoruz bu harita Batı Trakya nın bir kısmını ve Ege denizinin tam doğu yarısının Türkiye ye bırakılması karşılığında diğer yerlerden çekilme önerisi. Bunu kabul edene kadar gerekirse kara bir asır yaşamayı göze alacağız ama biz kara asır yaşarken onlarda daha beterini tükene tükene yaşayacaklar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1847 : 04 Ocak 2023, 11:43:41 »
Yunanistan her lehine dönen şartları hiç tereddüt etmeden kullanmayı yaşamsal önemde kabul etmiş bir ülkedir. Bundan vazgeçemiyor çünkü kurulduğu günden beri bu proaktif tutum hep ona kazanç sağlamıştır. Kıbrıs ta tersi oldu sanabilirsiniz ama aksine aynı proaktif tutum Kıbrıs ı ingilizlerden almayı yarısına konmayı sağladı ve Yunanistan ı hayallerinin ötesinde Suriye kıyılarına adeta bir orta doğu ülkesi olmaya kadar genişletti. Buna bir tarihi kırılma yaratabiliriz buda Yunanistan ın işgal edilmesi, ile olabilir.
Bu senaryoya ben kara asır senaryosu diyorum. Bu ismi şimdi koydum tabi. Senaryoda Yunanistan ile savaşılıyor tam bir bozguna uğratılıyor ve Yunanistan Mora yarım adasına sıkıştırılıyor kalan adalarda dahil her yer işgal edilip ilhak ediliyor. Sonra batı dayanışması harekete geçip Yunanistan ı kurtarmasın diye nükleer silahlar hazır ediliyor ve çok uzun bir dışlanma dönemine razı geliniyor. Bugünkü İran gibi en az 50 yıl dayanabilecek kararlılık ile inatla tüm baskılara direniliyor. Bu süre zarfında Mora daki Yunan halkına İsrail Filistin örneğindeki gibi huzur bulmalarına engel olunuyor ama orada temsili bir Yunan devleti en az bizim kadar mutsuz huzursuz çaresiz şekilde yaşamaya devam ediyor. Yunanlılara ilk günden itibaren yeni harita öneriyoruz bu harita Batı Trakya nın bir kısmını ve Ege denizinin tam doğu yarısının Türkiye ye bırakılması karşılığında diğer yerlerden çekilme önerisi. Bunu kabul edene kadar gerekirse kara bir asır yaşamayı göze alacağız ama biz kara asır yaşarken onlarda daha beterini tükene tükene yaşayacaklar.

Öyle bir durum olursa biz kara asır değil, altın çağımızı yaşamaya başlarız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1848 : 04 Ocak 2023, 12:34:09 »
Rusya bunu göze aldı karanlık bir döneme razı geldi sonra yüzlerce yıl rahat edecek alacağı topraklarla . Bunu yapabilmek için üç şey lazım biri askeri güç öbürü nükleer güvence ve birde kendi içine kapanıp kendi yağında yaşayabilme becerisi yani güzel güneşli geniş bereketli bir ülken olacak
Bu kadar aptalca bir şey tabii normalde yapılamaz ama bazı ülkeler bunu yapmaya son bir savaşa mecbur olabilir. Mesela denize kıyısı olmayan Yugoslavya yada Avusturya için olabilir. Bizim içinde Batı sınırımız muhteşem Osmanlı kazanımlarına yakışmayacak adaletsizlikte. Biz o tarihi böyle bir sınır için yaşamadık bu sınır bizim maçın son dakikasındaki sakatlıklardan adaletsizce dayatılmış bir sınırdır biz bunu hak etmiyoruz mutlaka adil hale getirilmeli. Böyle bir ülkenin sahilindeki ada bile 500 km ötedeki ülkeye ait ise orada bir kazıklanma var demektir. Bir savaş sebebimiz var yani   
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2023, 12:41:55 Gönderen: re »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1849 : 04 Ocak 2023, 13:29:16 »
Kaşınan Yunana dersini vermek için bize nükleer güvence lazım değil. Eğer bir savaş olur da Batı Trakya ve adaları ele geçirip kazana taraf biz olursak, kimse bize bunun için ambargo vs uygulamaz. Buna Rusya örneğini vermek mantıklı değil. Çünkü Rusya savaşı ka-za-na-ma-dı! Her zaman kazanandan yana olurlar. Ülke kurulurken Yunanı deniz döktük, 7 düvel ülkeyi terk etti. Kimse bize ambargo vs uygulamadı. Aksine hepsi işbirliği için sıraya girdi! Çünkü biz savaşı kazandık! Kararlılığımızı hepsine gösterdik, göstermekle kalmadık, iliklerine kadar hissetmelerini sağladık!