Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 344273 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1820 : 28 Aralık 2022, 11:36:32 »
Bişey anlamadım ama kabuslar görmeye başladım

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1821 : 28 Aralık 2022, 12:10:50 »
Ben bu haberden pek bir şey anlamadım. Yunanistan'ın bize karşı planı 44 adet SeaHake Mod4 torpido edinmek miymiş?

Biz de ise bir yoğun çeşit çeşit torpidolar var. O kadar çok var ki Tigerfish torpidoları eski diye envanterden çıkarıyolar gafiller.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1822 : 28 Aralık 2022, 13:27:56 »
Ben bu haberden pek bir şey anlamadım. Yunanistan'ın bize karşı planı 44 adet SeaHake Mod4 torpido edinmek miymiş?
Bu torpido son yapılan testte 140 km menzile ulaşmış. Normal kağıt üstü menzili 50+ km.
Pakistan, Türkiye ve İspanyol Dz Kuvvetlerinin evanterlerinde mevcut bir torpido. Bizde bulunmasına rağmen biz buna karşılık Akya’yı yaptık ve kullanıma almaya başlıyoruz. Ayrıca daha hafifi olarak Orka torpidomuz var. O da geliştirilme aşamasının son evrelerinde.
Bu torpido ve ABD’nin kullandığı MK 48 torpidoları bünyesinde barındıran Dz Kuvvetlerimiz, bunların eksik yanlarını ve bunlara karşı savunmayı herhalde fazlasıyla biliyordur.
Ancak Akya ve Orka, kapalı kutu durumunda olan torpidolar. Asıl Yunan’ın kara kara düşünmesi gereken bizim torpidoların ne yapabileceği.

https://www.navyrecognition.com/index.php/naval-news/naval-news-archive/year-2012-news/may/451-atlas-elektronik-sets-new-range-record-for-torpedoes-reaching-more-than-140-km.html

Hürriyet gazetesi haber yapmış olmak için böyle bir haber yazmış.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2022, 13:30:41 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1823 : 28 Aralık 2022, 13:39:39 »
Züğürt tesellisi halkı sakinleştirme çabaları

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1824 : 28 Aralık 2022, 14:02:40 »
Bu torpido son yapılan testte 140 km menzile ulaşmış. Normal kağıt üstü menzili 50+ km.
Pakistan, Türkiye ve İspanyol Dz Kuvvetlerinin evanterlerinde mevcut bir torpido. Bizde bulunmasına rağmen biz buna karşılık Akya’yı yaptık ve kullanıma almaya başlıyoruz. Ayrıca daha hafifi olarak Orka torpidomuz var. O da geliştirilme aşamasının son evrelerinde.
Bu torpido ve ABD’nin kullandığı MK 48 torpidoları bünyesinde barındıran Dz Kuvvetlerimiz, bunların eksik yanlarını ve bunlara karşı savunmayı herhalde fazlasıyla biliyordur.
Ancak Akya ve Orka, kapalı kutu durumunda olan torpidolar. Asıl Yunan’ın kara kara düşünmesi gereken bizim torpidoların ne yapabileceği.

https://www.navyrecognition.com/index.php/naval-news/naval-news-archive/year-2012-news/may/451-atlas-elektronik-sets-new-range-record-for-torpedoes-reaching-more-than-140-km.html

Sanirim 50Km kadar F/O gudumlu klasik verziyon. SeaHake Mod 4ER ise GPS -uydu navigasyonlu 140km. Surati is 50knot . Sayet bu torpidolar denizalti harici kullanilabiliyorsa adalar denizinde etkileri yuksek olabilir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1825 : 28 Aralık 2022, 15:14:46 »

Sanirim 50Km kadar F/O gudumlu klasik verziyon. SeaHake Mod 4ER ise GPS -uydu navigasyonlu 140km. Surati is 50knot . Sayet bu torpidolar denizalti harici kullanilabiliyorsa adalar denizinde etkileri yuksek olabilir.
Denizaltı haricinde karadan bile atılabiliyorlar.
140km menzil 2012’de tescil edilmiş. Bugünün batarya/pil teknolojisi ile bu menzil dahada uzamış olabilir.
Ancak ne kadar etkili belli değil. GPS güdüm, hele deniz altındaki torpido için biraz sakıncalı.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2022, 15:17:00 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1826 : 30 Aralık 2022, 08:44:59 »
Alıntı
Trakya'daki Türkiye - Yunanistan arasındaki Meriç Nehri’ndeki İpsala Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Kipi Sınır Kapısı’nda çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Floros paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

'Birinci durağımız Kipi Köprüsü. Gözetleme karakolu personeli görevlerine bağlılıkla gerçekleştiriyor. Sağlık ve güçle Mutlu Yıllar. Evros (Meriç) düşmedi, düşmeyecek.'

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/yunan-genelkurmay-baskani-konstantinos-florostan-turkiye-sinirinda-yeni-tahrik-42195938

Bu şahıs Meriç düşmedi, düşmeyecek derken ne demek istedi? Aramızda bir savaş var da Meriç'i bu savaşta kahramanca savunuyorlar mı sanıyor acaba?  ;D ;D
Bu zavallıların hezeyanları başlarına gerçekten ciddi dert açacak. Ege'nin batı tarafında Türkiye'nin kendi ülkelerini işgal edeceği korkusunu yıllarca körükleye körükleye iyice kafayı yediler. Ege'nin doğu tarafındakilerin ise hiç öyle bir planları olmadı. Olsa zaten çoktan bunu başarabilirlerdi. Ama Batıdakiler bunu bir türlü kavrayamadı. Ciddi derecede ruh hastası oldular.

Ancak bizde bir söz vardır: Bir şeyi 40 defa söylersen gerçek olur!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1827 : 30 Aralık 2022, 08:52:02 »
Göçmen iteleme operasyonumuzu başarı ile bertaraf ettiler onun haklı gururunu yaşıyorlar. Yeni bir kavimler göçü yaratacağız sandım ama bırak bizimkileri iteklemeyi çaktırmadan Atina da ki göçmenleri de bize geri iteklediler arada kaynatıp.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1828 : 30 Aralık 2022, 09:38:51 »

Bajrangi Bhaijaan (Sevginin Gücü) adlı Hint filminde Hindistan-Pakistan sınırında yer altından gizli bir geçit var. Kaçaklar bu tünelden karşıya geçiyorlar.
Biz Yunanlı akıllıların sandığı gibi düşünüyor olsak o sınırı köstebek yuvasına döndürürdük. Onlar armut gibi sınır karakollarında beklerken binlerce göçmen Yunan şehirlerinde cirit atıyor olurdu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1829 : 30 Aralık 2022, 10:07:33 »
Çok iyi fikir aslında...Dün Mevlüt Çavuşoğlu 12 mil bizim için savaş nedeni , ayağınızı denk alın ,1995'de alınan karardan dönüş yok , birilerine güvenip efelenmeyin dedi...