Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 344558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1790 : 29 Kasım 2022, 18:27:39 »
https://twitter.com/ogzhn_uyg/status/1597562138901778432

İş şimdi de SIHA karşılaştırmasına geldi. Çok tehlikeli bir hal.

Öldüm gülmekten  :D :D :D :D

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1791 : 29 Kasım 2022, 19:27:06 »
Bu İHA'dan çok daha iyisini bizim teknik üniversiteler üretiyor aramızda gece ile gündüz kadar fark var. Şunun sadece montajını yapmışlardır anca. Vidasına kadar ithal değilse ben de hiçbir şey bilmiyorum. ;D

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1792 : 02 Aralık 2022, 11:00:37 »
Alıntı
Terörist Abdullah Öcalan, Yunan istihbaratının kendisini kaçırdığını ve Yunanistan'da kötü muameleye uğradığını belirterek Yunanistan'a dava açtı.

Yunanistan, PKK terör örgütüne halen sürdürdüğü lojistik desteği ile biliniyor.

https://mobile.twitter.com/hermes_z/status/1598260896606064641?cxt=HHwWgsDQian0lK4sAAAA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1793 : 06 Aralık 2022, 15:47:13 »
'RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER'

Ortak açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan’ın gayri askeri statüdeki Rodos ve Midilli’deki tatbikatına ilişkin, "Maalesef Yunanistan provokasyona devam ediyor. Bizim buna sessiz kalmamız mümkün değil. Yunanistan’ı bu şekilde çıldırtan, silahsızlandırılmış adaların statüsünü Yunanistan ihlal ettikten sonra Birleşmiş Milletler'e (BM) gönderdiğimiz mektuplar. Barışı aslında istemeyen Yunanistan. Çünkü barış anlaşmalarını ihlal ediyor. Gönderdiğimiz mektuplarda adaların statüsü ile egemenliği arasında doğrudan bir bağlantı var, Yunanistan'ın. İhlalden vazgeçmezse bunların egemenliği tartışılır. Yunanistan, bizim güvenliğimize yönelik anlaşmalara rağmen olumsuz adımlar atıyor, dolayısıyla bizim buna sessiz kalmamız mümkün değil. Bu adaların ihlalinden Yunanistan vazgeçmesi lazım. Ya Yunanistan bu konuda geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'bir gece ansızın' demesinin sebebi bu. Bu tehditlere karşı bizim duyarsız kalmamız mümkün değil. Barışı istemeyen ve iki anlaşmaya uymayan Yunanistan ve dolayısıyla biz bunlara sessiz kalmayız, gereken adımları hem hukuki olarak hem de sahada atmaya devam edeceğiz. Gerekli her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. Yunanistan şunu unutmasın; 'rüzgar eken fırtına biçer.' Barışı istemiyorsan biz de gereğini bir gece ansızın yaparız" dedi.

Çavuşoğlu, Yunanistan diyaloğa yanaşmadığını da vurgulayarak, "'İhtilaflı konuları Uluslararası Adalet Divanı’na götürelim' diyoruz, buna da yanaşmıyor. Anlaşmaları bozan Yunanistan. Özelikle Avrupa Birliği’ni arkasına aldığını düşünerek ve maalesef AB’den koşulsuz destek aldığı için bu olumsuz adımı atmaya devam ediyor" dedi. (DHA)

https://www.milliyet.com.tr/gundem/bakan-cavusoglundan-yunanistana-mesaj-bizim-guvenligimize-yonelik-olumsuz-adimlar-atiyorlar-6868283
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1794 : 06 Aralık 2022, 15:50:11 »
Yunan medyası: 'İngiliz dergisinden bomba Türk-Yunan çatışması geliyor'  >>  https://www.milliyet.com.tr/dunya/yunan-medyasi-ingiliz-dergisinden-bomba-turk-yunan-catismasi-geliyor-6868120
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1795 : 06 Aralık 2022, 16:15:26 »
"Bir gece ansizin gelebilirim.Ruzgar eken firtina bicer ...." Ozu bol laf .

Elle tutulur, kayda deger bir icraatimiz olmadigi gibi,yapilan aciklamalarin, arkasinin getirilmemesi nedeni ile,ne halkimiz ,ne de hasimimiz uzerinde soylenilenler fazla bir etki yaratmiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1796 : 06 Aralık 2022, 16:35:27 »

Elle tutulur, kayda deger bir icraatimiz olmadigi gibi,yapilan aciklamalarin, arkasinin getirilmemesi nedeni ile,ne halkimiz ,ne de hasimimiz uzerinde soylenilenler fazla bir etki yaratmiyor.

+1
Kesinlikle!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1797 : 06 Aralık 2022, 20:37:15 »

Bu şarkıyı artık ben de başladım ezbere söylemeye.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1798 : 06 Aralık 2022, 21:18:39 »
Tüm derdimiz bitti bir de bu salak Yunanlılarla uğraşıyoruz...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1799 : 11 Aralık 2022, 21:21:20 »
Yunanistan, füzelerimizden korkuyor. TAYFUN füzesi Atina'yı vurur diyorlar, vuracak tabi sen rahat durmazsan."

- Recep Tayyip Erdoğan | Cumhurbaşkanı

:D :D :D :D :D :D Eyvah Eyvah gitti F-16'lar...