Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1650 : 03 Ekim 2022, 09:26:59 »
Büyük savaşta görüyoruz cayır cayır takip radarları ile emisyon yayarak ben buradayım diyen hava savunma sistemleri bastırılıyorlar bir şekilde. Ukrayna'da savaşın kaderini manpadsler belirler hale geldiler çünkü tamamen pasifler. İşte burada bizim Hisar IIR güdümlü füzelerimizin değeri ortaya çıkıyor düşününce. Bizim IIR füzelerimizde stinger kadar pasif çalışabiliyorlar gözünle görmedikçe Hisar O yu dinleyerek bulamazsınız. Ama o sizi ufuk çizgisine kadar termal sistemleri ile bulur füzeyi atar füzeyide ancak füzenin ısısını tespit edince öğrenirsiniz. Koskoca Rusya da böyle pasif bir sistem yok mesela ne komik. Amerika'da bile var mı benim aklıma gelmiyor ancak Sidewinderi kaideye koyarsa alçak irtifa olabilir.  Bizim Hisar lar şu hali ile bir savaş görse tozunu attırır vallahi ortalığın o kadar sinsilerki doğaları gereği. Hisarı olan ülkenin üzerinde uçamazsın bu kadar kesin yani bir uçar iki uçarsın bir daha uçmazsın hiç bir çarede üretemezsin

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1651 : 03 Ekim 2022, 09:52:55 »
Pasif IIR sistemlerde füzenin kendisi belki bir yayın yapmıyor ancak öncelikle sistemin temelinde radar var. Tespit ve teşhis akabinde füze fırlatışı vb. Yani Hisar da yeterince ben buradayım diyecek.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1652 : 03 Ekim 2022, 10:34:21 »
Hisar füzesi hiç bir radar olmadan da kullanılabilir bu füzenin asıl kahredici ligi medarı iftiharı budur zaten. 

Bakın bu video da ki İran'ın Yemenlilere verdiği teknolojik destekteki basit pasif hedef tespit kahredici ligini onla çarpın Hisar öyle bir sistem.

Error 404 (Not Found)!!1

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1653 : 03 Ekim 2022, 10:49:34 »
Doğru kullanılabilir ancak Hisar bu şekilde kurgulanmadı. Sungur u bu şekilde kullanıyoruz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1654 : 03 Ekim 2022, 12:35:33 »
ABD , İran'a diş geçiremiyor biz boğazına otururuz...Türkiye ne Irak'a ne Afganistan'a ne de Vietnam'a benzer...
Bu kadar da şey olmayın...80 milyonluk bir ülkeyiz biz ...

Çok Amerikancı bir yorum olmuş bu! Tam onların istediği şekilde tehlikeyi umursamamız, görmezden gelmemizi isteyen...

İran'a diş geçirmek istemiyor belki ABD! Aşırı dinciliği kullanıyor belki de! Belki de İran'ın sahip olduğu yüzlerce balistik füzenin bir savaş durumunda İsrail'e fırtlatılmasını istemiyor. Belki de nükleer güce sahip olduklarını düşünüyor. Ya da bize karşı kullanabileceği aptal Yunanlılar gibi İran'a karşı kullanabileceği yeterince aptal bulamıyor. Vs vs

Türkiye Irak, Afganistan veya Vietnam'a benzemez. Hangi açıdan? Şu an silahlı bir çatışmanın içerisinde değiliz. Ama ekonomimiz iyi giderken bir anda tepetaklak oluverdi. Bütün askeri üslerimiz, savunma sanayi tesislerimiz, uçaklarımız, sihalarımız vs vurulduktan sonra; Önü açılan Yunan ordusunun uçaklarını sapanla düşürmeyi düşünenler olabilir aramızda. Gizli depolardan sağlam kalanlardaki silahlar yetebilir mi düşmanı durdurmaya? Savunmasız kalan boğazlar, sanayi tesislerimiz vs kolaylıkla imha edileblir. Bu kargaşa içerisinde Düşman Trakya ve Ege'ye çıkmaya başlayabilir. Aynı anda sayemizde durdurululan Suriye'deki uydu devletin militanları da harekete geçebilir. Kısacası az bir sürede bizi Anadolu'ya hapsederek dünyadan izole edebilirler. Zaten kırılgan ve zayıf ekonomimiz artık tamamen biter. Artık teknoloji 1920'lerdeki gibi değil!

İlk vuracak olan sadece Yunanistan olsa o kadar sorun değil! İlk vuracak olan ABD olursa işler büyük oranda değişir.

Kısa sürede nükleer silahlara sahip olmamız lazım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1655 : 03 Ekim 2022, 13:15:43 »
Savunmasız kalan boğazlar, sanayi tesislerimiz vs kolaylıkla imha edileblir. Bu kargaşa içerisinde Düşman Trakya ve Ege'ye çıkmaya başlayabilir. Aynı anda sayemizde durdurululan Suriye'deki uydu devletin militanları da harekete geçebilir.
Sayın Skywolf belirttiklerinize ülkeye doldurulan milyonlarca ne idüğü belirsiz tipi de eklemek isterim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1656 : 03 Ekim 2022, 13:39:15 »
Savunmasız kalan boğazlar, sanayi tesislerimiz vs kolaylıkla imha edileblir. Bu kargaşa içerisinde Düşman Trakya ve Ege'ye çıkmaya başlayabilir. Aynı anda sayemizde durdurululan Suriye'deki uydu devletin militanları da harekete geçebilir.
Sayın Skywolf belirttiklerinize ülkeye doldurulan milyonlarca ne idüğü belirsiz tipi de eklemek isterim.

+1
Kesinlikle.
Ayrılıkçılar, aşırı dinci gruplar ve vatanı olmayanlar her zaman bize karşı kullanıldılar. Osmanlı'nın son dönemlerinde ve Kurtuluş mücadelesinde bu tipler kullanılarak engel olmaya çalışıldı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1657 : 03 Ekim 2022, 14:58:37 »
ABD , İran'a diş geçiremiyor biz boğazına otururuz...Türkiye ne Irak'a ne Afganistan'a ne de Vietnam'a benzer...
Bu kadar da şey olmayın...80 milyonluk bir ülkeyiz biz ...

Çok Amerikancı bir yorum olmuş bu! Tam onların istediği şekilde tehlikeyi umursamamız, görmezden gelmemizi isteyen...

İran'a diş geçirmek istemiyor belki ABD! Aşırı dinciliği kullanıyor belki de! Belki de İran'ın sahip olduğu yüzlerce balistik füzenin bir savaş durumunda İsrail'e fırtlatılmasını istemiyor. Belki de nükleer güce sahip olduklarını düşünüyor. Ya da bize karşı kullanabileceği aptal Yunanlılar gibi İran'a karşı kullanabileceği yeterince aptal bulamıyor. Vs vs

Türkiye Irak, Afganistan veya Vietnam'a benzemez. Hangi açıdan? Şu an silahlı bir çatışmanın içerisinde değiliz. Ama ekonomimiz iyi giderken bir anda tepetaklak oluverdi. Bütün askeri üslerimiz, savunma sanayi tesislerimiz, uçaklarımız, sihalarımız vs vurulduktan sonra; Önü açılan Yunan ordusunun uçaklarını sapanla düşürmeyi düşünenler olabilir aramızda. Gizli depolardan sağlam kalanlardaki silahlar yetebilir mi düşmanı durdurmaya? Savunmasız kalan boğazlar, sanayi tesislerimiz vs kolaylıkla imha edileblir. Bu kargaşa içerisinde Düşman Trakya ve Ege'ye çıkmaya başlayabilir. Aynı anda sayemizde durdurululan Suriye'deki uydu devletin militanları da harekete geçebilir. Kısacası az bir sürede bizi Anadolu'ya hapsederek dünyadan izole edebilirler. Zaten kırılgan ve zayıf ekonomimiz artık tamamen biter. Artık teknoloji 1920'lerdeki gibi değil!

İlk vuracak olan sadece Yunanistan olsa o kadar sorun değil! İlk vuracak olan ABD olursa işler büyük oranda değişir.

Kısa sürede nükleer silahlara sahip olmamız lazım!
+1
Sn Skywolf,
İkinci parağraftaki 3üncü ve 4üncü cümlelerinizin doğruluğunu ben de düşünüyorum. Gelen bilgiler de o yönde. 130 milyonluk Global Hawk düşürülecek ABD ses çıkarmayacak. 150 kişi ölecek diye kalkan uçakları geri çağıracak.
Belki de Umman aracılığıyla bana saldırırsan İsrail’de özel bir balistik bomba ile tanışır diye haber uçtu. Bilinmez ki!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1658 : 03 Ekim 2022, 15:59:37 »
Yunan bakan bir kez daha Türkiye'yi hedef aldı... Yunan lobisinden Biden'a 'Türkiye' mektubu >> https://www.hurriyet.com.tr/dunya/yunan-bakan-bir-kez-daha-turkiyeyi-hedef-aldi-42147278

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1659 : 03 Ekim 2022, 21:53:03 »
Aklıma birden Japonya geldi..

Pearl harbour saldırısından önce epeyce bir süre ABD açık ve gizli çeşitli ambargolar uygulayarak, Japonyanin fiilen savaştığı Çine destek vererek vs Japonyayi zorladikca zorladı ve kuşatti...Japonlarin 6 aylık hamlmade ve enerji deposu kalmıştı diye biliyorum...askeri ve ekonomik olarak tikanacaklardi, saldırdılar

Doğrudan karsilastirilamaz ama savaşın çıkacağı belliydi, Japonlar ilk saldıran olmayı tercih ettiler...

Herşey farklı ama temel ikilem aynı gibi..

« Son Düzenleme: 03 Ekim 2022, 21:57:46 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?