Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 339003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1530 : 12 Haziran 2022, 13:14:11 »

Biz güçlü olmazsak bize bu topraklarda yaşam hakkı vermezler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi egemenlik verilmez, alınır. Bize egemenliği kimse vermedi bir kafalarına vura vura aldık. Hayır öyle kafalar var ki dolar şu oldu hemen çıkarlarımızdan vazgeçelim, hemen batı ne derse yapalım batı bizi kötü bilmesin. Vallahi bunları okudukça kan beynime sıçrıyor.

Bunlar bu ülkenin kuruluş aşamasında da vardı. Aman ABD mandası olalım. Aman İngiltere'nin himayesinde olalım. Yoksa mahvoluruz, yok oluruz. Vs...
Bugün de onların reenkarnasyonlarıyla uğraşıyoruz işte!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1531 : 12 Haziran 2022, 13:27:16 »
Yunanistan konusunda dönüp dolaşıp aynı şeyi yazıyorum..

Diplomasi ile çözülmez, çözmeye niyetli değil Yunanistan ve arkasindakiler..(Yunan tezlerini kabul ederseniz çözülür o ayri)

Çözmek istiyorsak yolu Yunanlilari kısa bir süre zarfında ağır bir yenilgiye uğratmak ve istediklerimizi almaktır..

Alacaklarimiz bunun ambargo ekonomi vs gibi bedelleri ödemeye değer mi orası ayrı tartışma konusu..

Hedefimiz nedir bilmiyorum ama bence Girit adasından yukarı bir çizgi çekin, sağındaki heryer bizim olmalı...

Diploması her zaman sorun çözmek için yapılmaz.Bazen de zaman kazanmak için yapılır...
Sizin her zaman söylediğiniz gibi ben de her zaman bizim zamana ihtiyacımız olduğunu söylüyorum.

Rest çekecek, Eyyy , Üyyyy diyecek durumda değiliz. Savunma sanayi alanında 10 yılımız var , daha ekonomiyi söylemiyorum bile...

Çoğu zaman yüksek perdeden gereksiz şekilde konuştuğumuz konusuna yüzde yüz katılıyorum..

Ayni şeyleri kapalı kapılar ardında muhattaplarina anlatabiliriz, iç siyasete malzeme olsun diye konuşuluyor izleminide vermeyeceğiz için ağırlığı daha bile fazla olabilir..

AMA rest çekecek durumda değiliz kısmına katılmıyorum....Bu ülke ve millet çok daha zor şartlarda ve kısıtlı imkanlardan çok da büyük işler başarmıştır..gerekirse usulüne uygun şekilde rest de çekilir,  savaş da yapılır, ambargo ile de yaşanır..

« Son Düzenleme: 12 Haziran 2022, 13:28:01 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1532 : 12 Haziran 2022, 14:07:15 »
nüklerimizin olmazi sart 

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1533 : 12 Haziran 2022, 14:12:09 »

Diplomasi ile çözülmez, çözmeye niyetli değil Yunanistan ve arkasindakiler..(Yunan tezlerini kabul ederseniz çözülür o ayri)

Çözmek istiyorsak yolu Yunanlilari kısa bir süre zarfında ağır bir yenilgiye uğratmak ve istediklerimizi almaktır..

Alacaklarimiz bunun ambargo ekonomi vs gibi bedelleri ödemeye değer mi orası ayrı tartışma konusu..

Hedefimiz nedir bilmiyorum ama bence Girit adasından yukarı bir çizgi çekin, sağındaki heryer bizim olmalı...

Diploması her zaman sorun çözmek için yapılmaz.Bazen de zaman kazanmak için yapılır...
Sizin her zaman söylediğiniz gibi ben de her zaman bizim zamana ihtiyacımız olduğunu söylüyorum.

Rest çekecek, Eyyy , Üyyyy diyecek durumda değiliz. Savunma sanayi alanında 10 yılımız var , daha ekonomiyi söylemiyorum bile...

Çoğu zaman yüksek perdeden gereksiz şekilde konuştuğumuz konusuna yüzde yüz katılıyorum..

Ayni şeyleri kapalı kapılar ardında muhattaplarina anlatabiliriz, iç siyasete malzeme olsun diye konuşuluyor izleminide vermeyeceğiz için ağırlığı daha bile fazla olabilir..

AMA rest çekecek durumda değiliz kısmına katılmıyorum....Bu ülke ve millet çok daha zor şartlarda ve kısıtlı imkanlardan çok da büyük işler başarmıştır..gerekirse usulüne uygun şekilde rest de çekilir,  savaş da yapılır, ambargo ile de yaşanır..

Hocam iç siyaset işi bu iş... Ekonomi iyiyken akp neden bu tavrı takınmadı? Şimdi niye coştuk...Daha önce adaları silahlandırmamışlar mıydı?

Bir ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1534 : 12 Haziran 2022, 16:21:57 »

Hocam iç siyaset işi bu iş... Ekonomi iyiyken akp neden bu tavrı takınmadı? Şimdi niye coştuk...Daha önce adaları silahlandırmamışlar mıydı?

Bir ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.

İç siyasette alet ediliyorsa yanlış..

İhlal ne zaman başladıysa o zaman karşılığı verilmediyse yanlış...

İhlal devam ediyorsa ve karşılığı verilmiyorsa yanlış..

Kimse paldır küldür savaşa girelim demiyor zaten

Savaş, düşmanı irademizi kabule zorlamak için bir kuvvet kullanma eylemidir

Savaş siyasetin başka yollardan devamıdır..

Neyse anlasamamakta anlaşalım:)

« Son Düzenleme: 12 Haziran 2022, 16:24:11 Gönderen: Gökbörü »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1535 : 12 Haziran 2022, 16:39:13 »
Anlaşamamak veya savaş olmalı mı meselesi değil ki bu...

Savaş oldu , adaları aldın , peki sonra ne olacak?
Adaları silahlandıramazsın gibi çok haklı bir gerekçe ile saldırdık , adaları da aldık sonra ne olacak onu soruyorum....

Filmi biraz ileri sarın...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1536 : 12 Haziran 2022, 17:09:11 »
Anlaşamamak veya savaş olmalı mı meselesi değil ki bu...

Savaş oldu , adaları aldın , peki sonra ne olacak?
Adaları silahlandıramazsın gibi çok haklı bir gerekçe ile saldırdık , adaları da aldık sonra ne olacak onu soruyorum....

Filmi biraz ileri sarın...

Ne olacağına dair gerekli yerler ile müzakere edilip üç aşağı beş yukarı anlaşmaya varılmadan ve anlasilsa bile yan çizme ihtimaline karşı hazırlıklar yapılmadan savaş açılmaması lazim zaten....savaşın esas kismi bu..

Yoksa kimde ne uçak varmış füze menzili neymiş bunlar teferruattır..

Başarılı kumandanlar önce kazanır, sonra savaşa girer. Başarısız kumandanlar ise önce savaşa girer, sonra kazanmaya çalışır.. Sun Tzu

Filmin senaryosunu bizim yazıp yönetmemiz lazim yani esas hikaye bu..ondan sonra istediğin noktaya sarın filmi.. Ha yok bem sadece filmi seyretmek isterim derseniz o ayri hikaye
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2022, 17:13:15 Gönderen: Gökbörü »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1537 : 12 Haziran 2022, 17:12:08 »
Yunanlılar, Bölücüler ,Araplar dua ediyor Yunanlılara
 saldırmamız için...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1538 : 12 Haziran 2022, 19:34:36 »
İç siyaset işi değil bu iş. Alakası bile yok.

Sorun AB'nin mahkum olduğu yeni enerji kaynakları ve bu konuda taviz vermememiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1539 : 12 Haziran 2022, 20:28:18 »
Artık şu saçma sapan geri kabul anlaşmasından çekilmeli ve mülteci/sığınmacı artık her ne haltlarsa Yunanistan ve Avrupa'ya gitmeleri için teşvik etmeliyiz. Savaşa başlamadan önce ilk hasarı böylelikle Yunan tarafına vermiş oluruz