Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 343425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1520 : 10 Haziran 2022, 10:12:04 »
devredilmemiş adalar başlığını duyuyorum;  ama  mesela hangisi bunlar?
bunların içinde en büyükleri hangileri ve tam olarak ne kadar büyük?

ekonomiye filan pek bulaşmadan da tek taraflı olarak yapılabilecek şeyler  yok mu?.
mesela  devredilmemiş adalardan uygun birkaç tanesine meteoroloji radarı ve kuş radarı gibi şeyler kurulamaz mı?
ilk  Siper sistemi sembolik anlamda Ege ordusuna verilemez mi?
Yunan gemilerini limanlarımıza kabul etmek zorunda mıyız?
...

kimseye dokunmadan sadece kendi kendimize de yapılabilecek  şeyleri bulduk mu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1521 : 10 Haziran 2022, 17:23:35 »
Erdoğan'ın sözleri sonrası Atina'da panik! Art arda küstah açıklamalar... >> https://www.milliyet.com.tr/dunya/erdoganin-sozleri-sonrasi-atinada-panik-art-arda-kustah-aciklamalar-6770631
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1522 : 10 Haziran 2022, 20:40:59 »
Dolar 20 lira.... ???

Aman dolar, aman ekonomi, aman batı ne der. Vallahi bitmedi gitti şu korkaklığınız.

Baylar bu ülkeyi ayağında giyecek çarığı olmayan, buğday çorbası içip cepheye sırtında mermi taşıyan bir nesil kurtardı. Lakin o neslin ekonomi şu bu diyerek aman ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey kafasında yaşayan torunları var.

Yunanistan mı korkacağız? Gittiği yere kadar gider, ip inceldi mi, Yunan diye bir halkı yeryüzünde dahi bırakmayız gerekirse. Bu korkaklık ne ya? Bu ülkede her 10 yılda bir ekonomik kriz olur. Bu kadar aman dolar kafasında olmayın artık.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1523 : 10 Haziran 2022, 20:57:10 »
Ülke olarak dikkatli olmamız gereken bir süreçteyiz. Özellikle Yunanistan şu an abileri daha doğrusu kocası ABD'ye güvenerek fazla diklenmeye başladı. Bizi kendine saldırmaya mecbur bırakıp batı dünyasında kendisini Ukrayna bizi ise Rusya konumuna getirmeyi amaçlıyor.

Daha önceki iletilerimde de ifade ettiğim üzere; 10 yıllık bir süreçte elimizden geldiğince sıcak savaştan uzak durmaya çalışmak lazım. Askeri projelerimizin kısa, orta ve uzun vadede envantere gireceğini düşünürsek 10 yıllık bir süreç bizi çok rahatlatacak.

MMU'nun 10 yılı olduğunu düşünürsek bir ara çözüm şart. F-16 işine çok bel bağlamadan İngiltere ile ilişkilerimizin güzel olduğu bir dönemde EF-2000 işini ciddi ciddi düşünmek hatta harekete geçme zamanı. ABD işi yokuşa sürüp duracak, 1 yıldır F-16 işi konuşuluyor hala muğlak ifadeler vs. o nedenle F-16'lara bel bağlamadan acil bir çözüme gidilmesi lazım.

Ege'de yunan uçaklarına korku salacak HSS'lerimizi ivedilikle envanterimize almamız lazım. Hisar ve Siper sistemlerimizi hızlı bir şekilde Ege'de konuşlandırmamız lazım bu orta vadede.

Onun dışında seyir füzelerimizi çoğaltmamız, Gezgin ve Çakır'ı yine Gökhan Ramjet füzesini de hızlı bir şekilde halletmemiz lazım.

Kızılelma ve TUSAŞ jet SİHA'yı hızlıca envantere sokmamız gerek. Bunun yanında Hürjet'in de artık bir an önce üretime girmesi ve faal olması elimizi çok rahatlatır.

Deniz sistemlerimizi unutmamak, proje takvimlerini hızlandırmak lazım. denizaltıları, TF-2000 ve İ-Sınıfı fırkateynleri hızlıca envanterimize katmamız gerek.

Dediğim gibi bu 10 yılı savaşsız geçersek, Yunanistan denilen kukla ülke için geçmiş olsun. 2030'lardan sonra pasifik çok ısınacak. Çin artık emperyalist emellerini harekete geçirip ABD'ye ciddi manada meydan okuyacak ve tüm dünyanın dikkati pasifiğe yönelecek. O arada Yunanistan öksüz çocuk durumunda olacak. İşte o andan itibaren gerek adalar gerekse Kıbrıs'ın tamamına hakim olmak gerek. Yunanistan 100 yıl çok yaşadı, bir 500 yıl daha hakimiyetimiz altında yaşasın.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1524 : 10 Haziran 2022, 20:57:17 »
Dolar 20 lira.... ???

Aman dolar, aman ekonomi, aman batı ne der. Vallahi bitmedi gitti şu korkaklığınız.

Baylar bu ülkeyi ayağında giyecek çarığı olmayan, buğday çorbası içip cepheye sırtında mermi taşıyan bir nesil kurtardı. Lakin o neslin ekonomi şu bu diyerek aman ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey kafasında yaşayan torunları var.

Yunanistan mı korkacağız? Gittiği yere kadar gider, ip inceldi mi, Yunan diye bir halkı yeryüzünde dahi bırakmayız gerekirse. Bu korkaklık ne ya? Bu ülkede her 10 yılda bir ekonomik kriz olur. Bu kadar aman dolar kafasında olmayın artık.

Bir Kastamonulu olarak her lafına, her kelimene her satırına +100.000.

Bebesi ile şehit olan Şerife bacımız halen gönlümüzde yaşıyor. Sinek kadar Yunan’ı deveye büyüten  utansın.

Tamam anlaşıldı ekonomi battı, şimdi bunun için onurumuzu satılığa mı çıkaralım? Atlantis gibi batan yunanistan daha yakın zamanlarda ülkenin çıkarı için bir taviz verdi mi?  Azerbaycan Kardeşlerimize ve bize karşı ezilen Ermeni halen kana kan dişe diş diye bağırıyor her şeye rağmen.

Bizim bunlara karşı eksiğimiz ne?

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1525 : 10 Haziran 2022, 21:14:56 »
Dolar 20 lira.... ???

Bir Kastamonulu olarak her lafına, her kelimene her satırına +100.000.

Bebesi ile şehit olan Şerife bacımız halen gönlümüzde yaşıyor. Sinek kadar Yunan’ı deveye büyüten  utansın.

Tamam anlaşıldı ekonomi battı, şimdi bunun için onurumuzu satılığa mı çıkaralım? Atlantis gibi batan yunanistan daha yakın zamanlarda ülkenin çıkarı için bir taviz verdi mi?  Azerbaycan Kardeşlerimize ve bize karşı ezilen Ermeni halen kana kan dişe diş diye bağırıyor her şeye rağmen.

Bizim bunlara karşı eksiğimiz ne?

Biz güçlü olmazsak bize bu topraklarda yaşam hakkı vermezler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi egemenlik verilmez, alınır. Bize egemenliği kimse vermedi bir kafalarına vura vura aldık. Hayır öyle kafalar var ki dolar şu oldu hemen çıkarlarımızdan vazgeçelim, hemen batı ne derse yapalım batı bizi kötü bilmesin. Vallahi bunları okudukça kan beynime sıçrıyor.

Yunanistan 12 yıl önce bizim yaşadığımızdan bin beter kriz yaşadı. Yüzlerce Milyar $ verdiler ekonomileri kurtulsun diye. Adamlar ellerinde ne varsa başta Almanya ve Fransa olmak üzere sattı. Ellerinde havalimanı, liman gibi stratejik bir ürün dahi kalmadı. Buna rağmen silahlanmaya, bize diklenmeye devem ettiler. Biz de ise dolar 20'ye gidiyor aman geri vites yapalım diye ortada dolaşanlar var. Bunu yazanların savunma sanayi forumlarında yazmasına gerek yok. Gitsinler sosyal medya da, ekşi sözlükte yazsınlar.

Bu ülke yarı tok karınla kuruldu. 70 cente muhtaç olduğumuz dönemde Kıbrıs'a çıktık hakkımızı aldık. Değil ekonomik kriz, Uzaylılar dünyayı istila dahi etse çıkarlarımızdan 1 adım geri atamayız.

Ayrıca su söze de bitiyorum: Yaa Yunanistan yıllardır adalara silahlandırıyor, şimdi mi aklımız başımıza geldi. Evet şimdi geldi ne olacak? Yani nedir sizi rahatsız eden? Geç ses çıkarmış olsak da çıkarıyoruz. Yani hep susalım kafasında mısınız?
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2022, 21:23:21 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1526 : 10 Haziran 2022, 21:40:03 »
Sakin olun gençler. Bir şey olacağı yok. Önümüzde her iki ülkenin de seçim dönemi var. İsraille de böyle olmuştuk bir ara. İki ülkede de seçim öncesiydi estik gürledik karşılıklı.

Doların 20 olması zaten savaş dışında da oluyor :/

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1527 : 10 Haziran 2022, 21:42:27 »
Yunanistan konusunda dönüp dolaşıp aynı şeyi yazıyorum..

Diplomasi ile çözülmez, çözmeye niyetli değil Yunanistan ve arkasindakiler..(Yunan tezlerini kabul ederseniz çözülür o ayri)

Çözmek istiyorsak yolu Yunanlilari kısa bir süre zarfında ağır bir yenilgiye uğratmak ve istediklerimizi almaktır..

Alacaklarimiz bunun ambargo ekonomi vs gibi bedelleri ödemeye değer mi orası ayrı tartışma konusu..

Hedefimiz nedir bilmiyorum ama bence Girit adasından yukarı bir çizgi çekin, sağındaki heryer bizim olmalı...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1528 : 12 Haziran 2022, 13:00:39 »

Diplomasi ile çözülmez, çözmeye niyetli değil Yunanistan ve arkasindakiler..(Yunan tezlerini kabul ederseniz çözülür o ayri)

Çözmek istiyorsak yolu Yunanlilari kısa bir süre zarfında ağır bir yenilgiye uğratmak ve istediklerimizi almaktır..

Alacaklarimiz bunun ambargo ekonomi vs gibi bedelleri ödemeye değer mi orası ayrı tartışma konusu..

Hedefimiz nedir bilmiyorum ama bence Girit adasından yukarı bir çizgi çekin, sağındaki heryer bizim olmalı...

+1
Her zaman bunu söylüyorum. Diplomasi ile lehimize iş bitiremeyiz biz. Özellikle batı ile.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1529 : 12 Haziran 2022, 13:10:56 »

Diploması her zaman sorun çözmek için yapılmaz.Bazen de zaman kazanmak için yapılır...
Sizin her zaman söylediğiniz gibi ben de her zaman bizim zamana ihtiyacımız olduğunu söylüyorum.

Rest çekecek, Eyyy , Üyyyy diyecek durumda değiliz. Savunma sanayi alanında 10 yılımız var , daha ekonomiyi söylemiyorum bile...