Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 343961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1220 : 11 Ocak 2021, 18:17:28 »

3. Asil dusunulmesi ve cevap bulunulmasi gerekenler;
   Stratejik olarak hedefimiz nedir? 12 Ada mi, Tum Ege mi? Misak-Milli mi?  Dogu Akdeniz mi?
   Elimize gececeklerin artisi odenen bedele degecek mi?
   Catismadan bunlari elde edebilir miyiz, ya da catismadan istediklerimizin ne kadarini elde edebiliriz?
   Silah ile aldigimizi murekkep ile elimizde tutabilecek miyiz?

Bu sorularin cevabindan baslarsak, daha saglikli olur..

Yunanistan resmen fırsat kolluyor. Halbuki ellerine birkaç defa fırsat geçmişti, değerlendiremediler. En büyük fırsat FETÖ kalkışmasıydı. Türkiye çarçabuk toparlanınca, onlar için fırsat kaçmış oldu. Sonrasında ah vah çektiler, keşke fırsatı değerlendirebilseydik dediler gerçi ama Türkiye' nin çabucak toparlanması onlar açısından sürpriz oldu.

Şimdi yeni fırsatların peşindeler... Keşke İstanbul' da 7.5 şiddetinde deprem olsa da Küçük Asya' yı yeniden işgal etsek diyorlar. Şayet beklenen depreme hazırlıksız yakalanırsak, hakikaten halimiz vahim olacak. Sadece Yunanistan değil bu sefer TOPU BİRDEN gelecek.

İmamoğlu' na kulak verecek olursak; en az 50 Bin binanın yıkılacağını -her binada ortalama 5 kattan 20 daire olduğunu hesap edersek- birkaç milyon insanın ölebileceğini kolaylıkla söyleyebiliriz.

Yunanistan için bir diğer fırsat Türkiye' yi 2-3 cephede aynı anda savaşırken yakalamak olacaktır. Örneğin Suriye' de bir savaşa tutuşmuş olsak diyelim; Yunanistan' nın batıdan saldıracağını hesap etmek hiç zor olmayacaktır.

Belki de birkaç tane felaket senaryosu aynı anda başımıza gelir... örneğin Suriye' de başlayan bir savaşa, beklenen İstanbul depremi de eşlik ederse; Yunanistan için bu felaket senaryosu, kaymaklı ballı ekmek olacaktır. Öyle inanıyorum ki böyle bir felaket senaryosunun gerçekleşmesi için her gün yatıp kalkıp dua ediyorlardır.

Özetle, biz savaşmak istemesek bile Yunanistan eninde sonunda bize saldıracak. Yanlış anlaşılma olmasın, kendi iradesiyle değil -zaten cesaret edemezler- ağa babalarının gazlamasıyla... Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Ege' de ki haklarımızı koruduğumuz müddetçe Yunanistan' la çatışma kaçınılmazdır.

Öte yandan Yıldız Fallarına, İbn-i Arabi' ye veya Nastradamus'a  kulak verecek olursak; üç vakte kalmaz Yunanistan' la kapışmak zorunda kalacağız. O nedenle şimdiden hazırlık yapmakta büyük faydalar var. Bu işin hiç kaçarı göçeri yok.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1221 : 11 Ocak 2021, 18:54:54 »

Biraz daha Pırpırlı uçak alırsak kusacağım vallahi...

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2021, 21:41:01 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1222 : 11 Ocak 2021, 22:56:21 »

Ac tavuk kendisini bugday ambarinda zannedermis. Hayalden öte bu Proje gerceklesmeyecek. Fakirhane  Yunanistan Rafael silah sistemlerine ek 400 millyon Euro ya itiraz edince Fransizlar Rafael antlasmasini ertelediler. Lokhhed Martin hele bu kara günlerde igne bile bedavaya vermez. Viper upgrade´ler icin kaynagi tam olarak bir araya getiremediler. O da yaz deftere antlasmasi.

Yani icin gayet rahat olsun.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1223 : 12 Ocak 2021, 02:39:15 »
Bence Yunanistan elindeki mirage ve f16lari emekli edip, siyasi nedenlerle f35-rafale tandemine gececek.

Ve bu alim sudan ucuz fiyatlarla gerceklesecek.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2021, 02:40:05 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1224 : 13 Ocak 2021, 09:28:08 »
Keşke İstanbul' da 7.5 şiddetinde deprem olsa da Küçük Asya' yı yeniden işgal etsek diyorlar.

7.5 büyüklüğünde...
Richter ölçeğiyle belirtilen değer her zaman büyüklüktür. Depremin şiddeti ise bambaşka bir şey. Depremin yeryüzündeki etkisi şiddetini belirler ve her yerde aynı değildir!

Bence Yunanistan elindeki mirage ve f16lari emekli edip, siyasi nedenlerle f35-rafale tandemine gececek.

F-16'ları emekli edilecek kadar eski değiller henüz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1226 : 13 Ocak 2021, 12:25:53 »
Keşke İstanbul' da 7.5 şiddetinde deprem olsa da Küçük Asya' yı yeniden işgal etsek diyorlar.

7.5 büyüklüğünde...
Richter ölçeğiyle belirtilen değer her zaman büyüklüktür. Depremin şiddeti ise bambaşka bir şey. Depremin yeryüzündeki etkisi şiddetini belirler ve her yerde aynı değildir!

:) biliyorum, sonradan düzeltmeye üşenmiştim.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1227 : 13 Ocak 2021, 14:22:32 »

7.5 büyüklüğünde...

F-16'ları emekli edilecek kadar eski değiller henüz.

10 seneye eskir. Daha ortada tam faal f35 ve rafale filolari da yok.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1228 : 13 Ocak 2021, 17:10:19 »

Şu tablodaki rezilliğe bakar mısınız? Aslanı kediye boğdurmaya kimin hakkı var? F-35 alamasalar bile Rafale sayısını 40'a çıkaracakları haberi geldi bugün.İlk Block 70 Viper modernizasyonu yapılan F-16 larının fotoğrafları sergilendi.Birileri acaba ne zaman İHA ların SİHA ların TİHA ların hatta onu da geçtim eğitim ve hafif taarruz uçağı olan Hürjetlerin F-16V,Rafale,F-35,F-15,SU-35 gibi uçakların karşılığı olmadığını bu uçakların bu saydığım araçlarla durdurulamayacağının idrakına varacak çok merak ediyorum.Ulan bunun idrakına varmak için illa bir musibet bir bozgun yaşamamız mı gerekiyor.Evet Türk pilotları iyidir yeteneklidir kalitelidir ama onların altına güçlü uçaklar vermek zorundasınız.Şu anki zihniyet aynı Galatasaray yönetiminin zihniyeti.Galatasaraylı olduğum için biliyorum.Galatasaray yönetimi de her sene üzerine düşeni yapmaz takımı eksik kadroyla başlatır Fatih Terimden mucize yaratmasını bekler bekle ki Fatih Hoca sinekten yağ çıkartsın takımı şampiyon yapsın.Hava Kuvvetleri konusu da böyle sen Hava Kuvvetlerini güçsüz bırak sonra pilotların kabiliyetlerine güvenip aeadaki açığı kapatmalarını bekle.Yok yaa var mı öyle yağma.Bu ülkeyi yönetenler pilotlarının altına en iyi uçakları vermeye mecburdur tabi bölünmeden tek parça kalmak Mavi Vatanın Mavi Vatan olarak kalmasını dert ediyorlarsa.İşin özeti acil uçak alımı yapılmalı.Al 3-4 filo EF-2000 T4 hem 2030 larda MMU yetişmezse ne olacak diye endişelenme hem Hava Kuvvetlerini güçlendir.İlla birileri alacak biz daha sonra zorlamayla alacağız
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 17:14:26 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1229 : 13 Ocak 2021, 18:22:45 »
Bende bu forumda sürekli yeni uçak alımı için F-16V nin en mantıklı  , makul uçak olduğunu savunuyordum...

Ancak gelinen nokta da ABD eğer hasmane tutumunu sürdürmeye Biden hükümetiyle de devam ederse EF alımının uygun olacağını düşünüyorum...Ancak AB'nin ikiyüzlü tutumu beni bu konuda da endişelendiriyor...

Bir gün 248 Leopard-2A4 satışına izin veren Almanya bir başka gün mermi bile vermeyi yasaklayabiliyor...EF verse bile Almanya konjektür değişince EF'yi uçurmak için gerekli ekipman desteğini kesebilir...Almanya'daki Türkler baskı yapan demeyin bizim kitleyi biliyorsunuz...
Soru şu: EF , kaliteli ve bizim ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek , ABD uçaklarına ve politikasına mahkum olmaktan bizi kurtaracak bir uçak ama hükümetimizin Avrupa'daki imajı ABD'den bile bozukken Almanya'ya güvenebilir miyiz?