Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338797 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #1040 : 15 Eylül 2020, 22:40:54 »
nükleer illa olmalı derseniz Pakistan var, bize sağlar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #1041 : 15 Eylül 2020, 23:14:27 »

Dostlar, bu mesele niye acil dersek... Çünkü yeni bir dünya kuruluyor ve şimdiden tedbirlerimizi almak zorundayız. Sen tedbir al da, takdir Allah' tan demişler. Zaman dar, düşman çok, imkanlarımız sınırlı ama hedefler büyük! O halde bir karar vermek zorundayız.

Türkiye' ye karşı müşterek bir taarruz yapılabileceğinden endişeleniyorum. Hatta size özel bir durumumu anlatayım... benim en büyük kabusum budur arkadaşlar. Abartısız defalarca rüyasını bile görmüşümdür. Sanki bir ''flashback'' gibi 20-25 yıldır aynı rüyayı görüyorum. Biliyorsunuz, FETÖ kalkışması olduğunda Ankara semalarını F-16' lar doldurmuştu. O zaman ha işte! dedim.. demek ki gördüğüm rüyalar buna delaletmiş. Sonra anladım ki, değil miş!

Neyse daha fazla detaya girmeden devam edeyim... Bir şekilde Nükleer kapasiteye sahip olmamız gerektiğini konusunda ısrarcıyım. İlla dünyayı havaya uçuracak cinsten olmasına gerek bulunmuyor... Seyreltilmiş ölçülerde, sınırlı alanda etki yapabilecek minyatür nükleer bombalar... Dünyayı yok etmesine de gerek yok, bir kasabayı yok etsin yeter. En azından bir caydırıcılık unsuru olarak elimizin altında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bunu Pakistan' dan başka temin edebileceğimiz ülke olmadığı da aşikardır.

Caydırıcılık konusunda ikinci önemli unsur, hava kuvvetleridir. En azından 2 filo kadar EF-Th3 serisi uçak kotarabilirsek iyi olur diyecektim lakin İngilizlere pek de güvenemiyorum doğrusu! Bunlar sinsi adamlar, ne yapacakları hiç belli olmaz. Galiba dostlar, bu gidişle Rusları mecbur kalacak mışız gibi içimde bir his var.

Hocam bu müşterek tehdit ihtimalini ben de hep dile getiririm.

Yunanistan, Mısır ve İsrail sayemizde ittifak kurdu. Yunanistan zaten ezeli sürtüşmemiz olan bir ülke. Başımızdakiler de sağolsun Mısırda gereksizce taraf tutarak ve Arapların bile umursamadığı Filistin için İsraile atarlanarak bunları birbirine dost etti.

Sevgili Müttefikimiz Amerika şu an Yunanistana hibe helikopterlerin sevkıyatına  başladı. Suudi destekli gemi ve uçaklarıyla Mısır da İsraille bir olup bize saldırmayı dillendirir oldu.

Akdeniz havzasındaki doğalgaz sürtüşmesi nelere gebe; göreceğiz. Ancak diplomatik manevralarımız hiç iyi değil.

Peki ben ve diğer arkadaşlar bunu öngörüyorken Cumhurbaşkanımızın danışmanlarının da görüp uyarması gerekir. 3. Havalimanı, kanalistanbul vb inşaat projelerinin yerine önceliğimizin MMU ve bu tarz bir kaç şey olması gerekirdi. Umarım Yunanistanla olası bir çatışmaya asker ve top tüfek sayısı düşünülerek girilmez. Özellikle 2. Dünya savaşından sonra çok önemi kalmadı.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1042 : 15 Eylül 2020, 23:53:02 »
pakistandan atom bombasi alabilecegimizi sanmiyorum

suana kadar pakistandan hangi silahi var  bizde cinliler orada bize gözyummazlar

biz kendi kendimize yapacagiz nükler silahi

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1043 : 16 Eylül 2020, 00:03:39 »
Bırakın Allah aşkına şu nükleer silah muhabbetini...

Olmayacağını bile bile konuşuyorsunuz... Dünya bize niye cephe aldı? Liderimizin ihtirasları olduğunu düşünüyor tüm Avrupa...Bunu hepiniz biliyorsunuz...

Böyle bir ülkeye verdirirler mi o teknolojiyi yahu... Saçmalamayın....
Kendimiz yapabilir miyiz? Neden olmasın...
Türkiye'de en çok ........ eden atanmamış öğretmen  grubu Fizik öğretmenleriymiş....

Boş gezeceklerine atom bombası icat ediversinler...😡😡😡

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #1044 : 16 Eylül 2020, 00:10:35 »

Olmayacağını bile bile konuşuyorsunuz... Dünya bize niye cephe aldı? Liderimizin ihtirasları olduğunu düşünüyor tüm Avrupa...Bunu hepiniz biliyorsunuz...

Böyle bir ülkeye verdirirler mi o teknolojiyi yahu... Saçmalamayın....
Kendimiz yapabilir miyiz? Neden olmasın...
Türkiye'de en çok ........ eden atanmamış öğretmen  grubu Fizik öğretmenleriymiş....

Boş gezeceklerine atom bombası icat ediversinler...😡😡😡

Açıkçası agresyon itibarıyla reisimiz kim yon’u geçebilir. Yaptırımlar yerini müdahaleye dahi bırakabilir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1045 : 16 Eylül 2020, 00:20:37 »
Söylemeyeyim söylemeyeyim dedim zorla söylettiniz😎😎😎

Senin ne olduğun değil nasıl göründüğün imajını belirliyor...

Trump bile "Ben onunla çok iyi anlaşıyorum , sizin derdiniz ne ki" dedi yahu😂😂😂

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1046 : 16 Eylül 2020, 01:19:14 »

Hocam sana birazcık tarih hatırlatması yapalım.

Yıl 2005 olsa gerek... Piyasaya METAL FIRTINA adıyla bir kitap servis edildi. Kitabın -sözüm ona yazarlarının- öyle bir kitabı yazmaya ne çapları ne de bilgileri yeterdi. Onlar resmen çocuktu! Öyle anlaşılıyor ki, kitap bir takım kriptolar tarafından yazılıp iki tane çömezin adıyla servis edildi. Biz öyle olduğunu inanıyoruz yani! Neyse deyelim... Kitap Türk-Amerikan savaşından bahsediyor ve resmen Türk ordusuna karşı psikolojik harekat yapıyordu. Kitabın konusu; Amerikan' nın Türkiye' yi işgal harekatını anlatan politik kurgu roman... Kitap çok ses getirdi, hakkında makaleler yazıldı, programlar yapıldı; Kitabın Türk ordusuna karşı yapılan psikolojik harekatın parçası olduğu dile getirildi.

Bu kitaba karşı Emekli Tümgeneral Alaattin Parmaksız komutanımız (şimdi rahmetli oldu) tarafından karşı roman yazıldı. Zamanında bu romanı da aldık okuduk. Adı: TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI - KANLI DEPREM ... kurgu roman tarzında yazılan bu kitapta; Türk ordusunun Amerikan işgal güçlerine karşı yapmış olduğu müdafaa ve savaş planlarını içeriyordu. İşin ilginç tarafı neydi biliyor musun? Türkiye' ye karşı yapılacak işgal harekatının Suriye' den başlayacağı anlatılıyordu. Ne kadar ilginç değil mi? O dönem için ortada ne Arap Baharı var, ne FETÖ Kumpası var, ne IŞİD-MIŞİD, YPG/PYD falan fişman hiçbir şey yok!

Peki ne oldu sevgili dostlar, romanda yazılan öngörülerin çoğu gerçek çıktı. Geçen gün aklıma geldi, iki kitabı da tekrar bir inceleyeyim dedim; Metal Fırtına' yı buldum, Alaattin komutanın kitabını bulamadım. Her halde zamanında okusun diye birilerine vermiştim! Zaten birilerine kitap vermekten nefret ediyorum. Kitap verdiğin zaman, artık O kitabı unut; bir daha geri gelmiyor.

Neyse dostlar şimdi de başka birşey çıktı; EDGE OF EXTINCTION (Yok Oluşun Eşiğinde diye Tükçeye çevirmişler) . Bu film İngiliz yapımı olup kurgusal anlamda başarırız olmasına rağmen konusu ilginç! Ankara' ya atılan bir Nükleer bombayla 3. dünya savaşı başlıyor...! Filmin bizi ilgilendiren noktası sadece burası. Nükleer bomba niye Ankara' ya atılıyor arkadaş! Dünyada başka yer mi kalmadı. Pekin, Moskova, Tel-Aviv, Tahran, Pyong-Yang varken niye Ankara!

Özetle bu tip subliminal mesajlar her zaman için dikkatimi çekmiştir. Bi' de film İngiliz yapımı yani... Merak edenler 7' nci dakikadan itibaren 3-5 dakika seyredebilir. Devamı zaman kaybı...

https://whdfilmizle.com/edge-of-extinction-izle/

Ne demek istediğimi anlatabiliyor muyum (?)

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1047 : 16 Eylül 2020, 01:21:03 »
https://twitter.com/jane_torey/status/1305178550195105792?s=19
Neden uçak almalıyız bu twitter linkini okursanız daha iyi anlarsınız.Adamların 2025 hava kuvvetleri envanterinde hedefleri:
85 F-16V Block70
18 Rafale
24 F-35
Bunlar en sofistike uçakları olacak.Tabi 5 yıl sonra bu hedefe ulaşırlar mı bilinmez ama ulaşacak olurlarsa tehlikenin farkında mıyız acaba? Hele F-35 leri de alırlarsa gerçekten büyük sıkıntı.Yine aynı şekilde modernize edilmiş F-16 larına JASSM Rafalelerine Meteor alırlarsa başımız çok ağrıyabilir.Bizim bölgede 3 tane rakibimiz var Rusyayı bir kenara koyarsak.Yunanistan,Mısır ve İsrail.Bu 3 ülke de çatır çatır uçak alıyor.İsrail zaten fersah fersah önümüzde ve alımlara devam ederek makası iyice açıyor.Şu an bölgede tek F-35 sahibi ülke.Diğer iki ülke ekonomik büyüklük olarak bizim çok gerimizde ve uçak alabilirken biz neden alamıyoruz anlamak mümkün değil.Tekrar ediyorum hava kuvvetleri en büyük vurucu gücümüzdür ve hayati önemdedir bizim için.Bölgede hava üstünlüğünü kaybedersek milli çıkarlarımızı asla koruyamayız.Türkiye bu iş için para harcamak zorundadır buna mecburdur kaynaklarını kanal İstanbul gibi saçma sapan işlere değil bu tür ihtiyaçlar için harcamalıdır.2020 lerin 2.yarısı ve 2030 larda rahat etmek istiyorsak mutlaka F-35 lerden doğacak açığı bir şekilde kapatmak zorundayız nitelik olarak olmada bile nicelik olarak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1048 : 16 Eylül 2020, 08:46:52 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1049 : 16 Eylül 2020, 12:26:43 »
Uçak almayalım diyen yok ki... EF vermezler dedim sadece... İnanmayan almak için başvursun , bakın veriyorlar mı?

Su-35 diyenlere de "Adam konvoyunuzu vurdu 60 askerimizi parçaladı" buyrun gidin Rus uçağı alın mideniz alıyorsa...