Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 338902 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2009, 18:15:14 »
Demekki kendilerine güveniyorlar   :P

savaş çıkarsa fazla sürmez 

j-600 T YILDIRIM füzeleri işimize çok yarayacak  ;D

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2009, 10:25:10 »
Atina'da yayımlanan Apogevmatini gazetesinin haberine göre, Fransızlardan satın alınan 300 kilometre uzun menzilli stratejik füzeler sayesinde, Yunanistan'ın Ege'de hava gücü üstünlüğünü Türkiye karşısında ele geçirdi. Gazete, SCALP-EG tipi füzelerin havadan yere fırlatılabildiğini ve Mirage 2000-5 Mk.2 savaş uçaklarınca taşındıklarını yazdı.

Yunan Hava Kuvvetleri'nin Ege'de stratejik durumu lehine değiştirdiğine işaret edilen haberde, mühimmatın yapılan teknik ve eğitim denemelerini başarıyla geçtiği kaydedildi. Haberi doğrulayan Yunan Hava Kuvvetleri, silah sistemlerini devamlı yenileyerek geliştirdiklerini açıkladı. Gazete, SCALP-EG'nin menzili nedeniyle teoride bile olsa bundan sonra hiçbir hedefin güvenli kabul edilemeyeceği değerlendirmesini yaptı.

Fransız MBDA firması tarafından üretilen ve havadan yere fırlatılabilen İngiliz-Fransız ortak yapımı SCALP-EG (Storm Shadow) füzeleri, Fransa, İtalya ve İngiltere tarafından kullanılıyor.

kaynak:http://www.gunlukhaberler.com/haber-Yunanistan-300-KM-menzilli-fuze-aldi-16158/
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2009, 12:27:05 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 21 Ağustos 2009, 15:12:50 »
Bu yunanlar tam  bir baş belası

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2009, 23:25:42 »
Bu Yıldırım füzeleri 150 yada 300km menzilli nasıl Atinaya ulaşıyo anlamadım?Ama düşüncem bü füzeler adalardaki Yunan savunma sistemlerinin başına bela olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 22 Eylül 2009, 13:35:24 »
Yunanistan Savunma Alanında İlk Kez Türkiye'ye Karşı Avantajlı Konuma Geçti

Bu füzelerin menzili İstanbul!
Yunanistan savunma alanında ilk kez Türkiye'ye karşı avantajlı konuma geçti

22.09.2009 13:12
ABD yönetiminin Türkiye’ye 7.8 milyar dolarlık Patriot füze sistemi satacağı yönündeki iddialar bir süredir gündemi meşgul ederken, Yunanistan, 250 kilometre menzilli Scalp füzelerini teslim aldı.

Yunanistan, Fransa'dan 250 kilometre menzilli füze satın aldı. Teslim alınan Scalp füzeleri Mirage 2000-5 model uçaklarda kullanılacak.

Ta Nea gazetesi, Scalp füzelerinin Tanagra mevkiindeki Thiseas hava üssünde bulunduğunu yazdı.

Yunanistan'ın bu füzelerle savunma alanında ilk kez Türkiye'ye karşı avantajlı konuma geçtiği yorumu yapıldı.

Gazetede yayımlanan krokilerde, füzelerin Meriç bölgesinden fırlatıldığında İstanbul'u, Midilli ve Rodos'tan fırlatıldığında ise Ege bölgesinin tümünü ve İç Anadolu'nun bir bölümünü menzili içinde bulundurduğu gösterildi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=174302&cat=180&dt=2009/09/22
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 22 Eylül 2009, 15:23:46 »
Şimdi   ;D  j-600 t YILDIRIMA karşılıkmı verdiler ?
avantaj yine eşit oldu sanırsam  :-*

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 22 Eylül 2009, 15:44:22 »
Pek sayılmaz. Yunanistanın bu füzeleri alma planı zaten uzun süre önce yapılıştı. Ayrıca Yıldırımla muadil değiller. Yunanistan'ın Scalp füzeleri havadan atılan seyir füzeleri sınıfında sayılırlar. Bizim SLAM-ER füzelerine benzer özelliklere sahip. Ancak menzili daha uzun.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 22 Eylül 2009, 21:29:32 »
bizde scap-egy ( yalnışım varsa düzeltin ) alıcaktık ne oldu bi teslimat tarihi bellimi

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 23 Eylül 2009, 20:53:51 »
Bu bizim Slam-ER ler 278km menzilli diye biliyorum yunan scalplarından az da olsa daha uzun menzilli mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 24 Eylül 2009, 00:45:24 »
Bu bizim Slam-ER ler 278km menzilli diye biliyorum yunan scalplarından az da olsa daha uzun menzilli değilmi?

Haklısın SLAM-ER daha uzun menzilli.

SCALP daha ağır ve dolayısıyla savaş başlığı daha büyük. (Füze ağırlığı 1300 kg)

SLAM-ER füze ağırlığı 675 kg, savaş başlığı 227 kg.

Bu füzeler birbirlerine karşı kullanılmak amacıyla alınmadılar tabiki. Ama dengeyi korumak da bu alımlarda önemli bir faktör.

En kısa sürede hava savunma sistemimizi geliştirmemiz şart. Yabancı basında bu haberlerin çıkış zamanlamasına dikkat edelim.
ABD PAC-3 sisteminin kongreden geçirilmesine izin verdi!
ABD füze kalkanı sistemini İran'a yakın bölgelere kaydıracak!
Yunanistan SCALP-EG füzelerini teslim aldı!
 ;)