Gönderen Konu: Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Projesi (KT-1)  (Okunma sayısı 41368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Projesi
« Yanıtla #60 : 27 Ocak 2011, 15:53:04 »
Hürkuşa mı?

Evet üstte arkadaşlar yazıyor ya ciriti etkili olur vs diye.
??? hürkuşa  cirit  ekleyelim demedimki,  helikopterle  cirit  kullanmak  varken  pahali  bombaları  hürkuşla  atmak  mantıksız  olur  demek istedim
hürkuşa  umtas eklenmez  ama omtas eklenebilir  ve tanklara karşı oldukcada etkili  olur.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #61 : 27 Ocak 2011, 15:56:07 »
Aslında Hürkuşa omtas ve cirit entegre edilebilse bir şekilde, a-10 tarzı maliyeti düşük hızlı ,işlevli ,kolay, Ve helikopterlerdeki gibi stingerla vurulma ihtimali  düşük bir tank avcısı olabilir.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #62 : 27 Ocak 2011, 15:58:11 »
Aslında Hürkuşa omtas ve cirit entegre edilebilse bir şekilde, a-10 tarzı maliyeti düşük hızlı ,işlevli ,kolay, Ve helikopterlerdeki gibi stingerla vurulma ihtimali  düşük bir tank avcısı olabilir.
bana göre terörle mücadele  alanında  pek  mantıklı  gelmiyor   ama  dediğin  gibi bir savaş anında  hava  üstünlüğü sağlanan bölgelerde zırhlı araçlara karşı  oldukca etkili bir silah olur

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #63 : 27 Ocak 2011, 16:01:16 »
Tamam düşük maliyetli olur ama etkili olmaz. Bu silahları zaten helikopterler taşıyor. Uçaklar için bu durum söz konusu değil..

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #64 : 27 Ocak 2011, 16:03:00 »
Tamam düşük maliyetli olur ama etkili olmaz. Bu silahları zaten helikopterler taşıyor. Uçaklar için bu durum söz konusu değil..

Amerika aptalmıda onlar niye a10 kullanıyor o silahlıarıda f-16 ve apacheler taşıyor.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #65 : 27 Ocak 2011, 16:09:56 »

Amerika aptalmıda onlar niye a10 kullanıyor o silahlıarıda f-16 ve apacheler taşıyor.
a10  ların  kullandığı  anti tank  füzeleri  omtaşla  kıyaslanamazki , birde  a10  oldukca hızlı bir  uçak  hürkuşa  göre daha büyük ve  savaş uçağı olarak tasarlanmış ama hürkuşunda  bu şekilde kullanılması  bana  kalırsa  mantıklı olur  tabi bir a10  kadar  başarı  beklenmesi  doğru olmaz  ama yinede faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #66 : 27 Ocak 2011, 16:13:14 »
Amerikanlarda afganistanda A-10 kullanıyor talibana karşı.Hatta A-10 gibi bir jet kaldırmak maliyetli oluyor diye yanlış hatırlamıyorsam oa-x isimli bir hafif silahlandırılmış taarruz uçağı projesi başlattılar yenilerde.hürkuş muadili super tucano da ihaleye girdi misal...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #67 : 27 Ocak 2011, 16:32:09 »
Amerikanlarda afganistanda A-10 kullanıyor talibana karşı.Hatta A-10 gibi bir jet kaldırmak maliyetli oluyor diye yanlış hatırlamıyorsam oa-x isimli bir hafif silahlandırılmış taarruz uçağı projesi başlattılar yenilerde.hürkuş muadili super tucano da ihaleye girdi misal...

Demekki silahlı hürkuş fikri etkin

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #68 : 27 Ocak 2011, 16:45:39 »

Motoru jet yapsak veya güçlendirsek birazda boyutları değiştirsek 30mm gatling falan filan donatsak aslında F-16 kaldırmaya bile gerek kalmaz.Bu bir hayal ama belki olabilir.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #69 : 27 Ocak 2011, 16:52:20 »

Motoru jet yapsak veya güçlendirsek birazda boyutları değiştirsek 30mm gatling falan filan donatsak aslında F-16 kaldırmaya bile gerek kalmaz.Bu bir hayal ama belki olabilir.
neden olmasin ? bazi buluslar hep hayal ile baslamis neden olmasin  ;)
Özgürlük için Pardus...